loader

Göz Çevresine Kapatıcı, Aydınlatıcı ve Pudra Uygulama Rehberi

Favoriye Ekle

Gözlerindeki yorgun ve koyu görünümü göz kremleriyle gizleyemediğinzor sabahlar için iyi bir haberimiz var.  Concealer, fondöten, pudra veya aydınlatıcı gibi favori yüz ürünlerini göz çevrende kullanarak yorgunluk etkilerini uzaklaştırabilir ve aydınlık bakışlara sahip olabilirsin. Nasıl mı? Gel birlikte keşfedelim! 

İpucu: Makyaja başlamadan önce ortamın ışığından emin olmalısın. Bazen makyajını tamamlayıp banyodan çıkarken muhteşem göründüğüne eminsindir ama gün ışığında fark edersin ki makyajın hiç de istemediğin gibi olmuştur.  Unutma, doğru ışık güzel bir makyaj için en önemli adım. 

Aydınlatıcılar

Göz Çevresine Kapatıcı, Aydınlatıcı ve Pudra Uygulama Rehberi_1

Aydınlatıcının temel kullanım amacı aydınlık bir görünüm kazandırmaktır. Göz çevresinde bu etkiyi  yakalayabilmek için aydınlatıcını gözlerinin iç köşelerinde ve kaş kemikleri üzerinde kullanabilirsin.

Öneri: Eğer aydınlatıcın yoksa veya yanında değilse, açık bej renk bir göz farıyla da aynı efekti elde edebilirsin.

Kapatıcılar

Göz Çevresine Kapatıcı, Aydınlatıcı ve Pudra Uygulama Rehberi_2

Somon rengi bir concealer göz altındaki koyu halkaları kapatmak için harika bir tercih. Eğer mor göz halkaların varsa turuncu alt tonlu bir kapatıcı görünümü kamufle etmek ve yorgun görünümü canlandırmak için uygun olacaktır. En iyi göz altı kapatıcıları yakından tanımak için seni bu yazımıza alalım. 

Pudralar

Göz Çevresine Kapatıcı, Aydınlatıcı ve Pudra Uygulama Rehberi_3

Pürüzsüz cilt için pudra kullanımı çok önemli! Göz çevresine pudra kullanmak hassas bir konudur. Göz çevrene mutlaka toz formdaki pudraları kullanmanı öneriyoruz. 

Doğal cilt tonundan birkaç ton koyu tonlarda bir pudrayı, fırça ile göz kapaklarına gölge verecek şekilde uygula. Fazla makyaj yapmadan büyük gözlere kavuşmanın sırrını öğrendin bile! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/