loader

Göz farı dosyası: Mükemmel uygulama için uzman tavsiyeleri

Favoriye Ekle
Göz farı dosyası: Mükemmel uygulama için uzman tavsiyeleri

Acelen var veya yanında far fırçası yok. Eyvah! Panik olmana hiç gerek yok. L'Oréal Paris makyaj uzmanı Karim Rahman, parmaklarla nasıl göz farı uygulanır, senin için anlatıyor. Jel yapılı farlarda daha kolay bir uygulama sağlayan bu taktiği sen de öğrenmek ister misin?

Kontrollü uygulama için

Karim Rahman'ın makyaj sırlarından biri de; göz farını uygulamadan önce el üstünde ezerek karıştırmak. Bu şekilde renk yoğunluğunun kontrolü tamamen sende olacak.

İlk adım

Öncelikle, jel kıvamındaki farı orta parmağınla kavra ve el sırtına uygula. Pigmentlerin istenen kıvama gelmesi için parmaklarınla farı ezerek rengi dağıt ve istediğin yoğunluğa getir.

Kilit nokta

Göz farını mükemmel uygulamak için, uygulamaya doğru noktadan başlamalısın. Bunun için göz kapaklarının ortasını başlama noktan olarak belirle ve farı yavaş yavaş kaş kemiğine doğru dağıt. Böylece renk dengeli bir hale gelecektir.

Yayma işlemi

Artık farı göz kapağın boyunca yayabilirsin. Gözlerinin iç ve dış köşelerine kadar rengi dikkatlice dağıt. Farı kirpik diplerini de kapsayacak şekilde sürersen bakışların daha canlı görünecektir.

Son dokunuş

Son aşamada, göz altlarındaki istenmeyen far kalıntılarını temizlemek için temiz bir fondöten fırçası kullanabilirsin. Sonrasında, farı sabitlemek için transparan pudrayla göz kapaklarına hafif bir dokunuş yapabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön