loader

Göz Kalemi ile Kusursuz Eyeliner Çekmek için İpuçları

Favoriye Ekle

Göz kalemi ile eyeliner çekmek hayallerindeki kolay ve kusursuz göz makyajına ulaşabilmen için ilk adım olabilir!

Sen de bizim gibi jel eyeliner’dan keçe uçlu eyeliner’lara kadar onlarca çeşit denediysen eyeliner tutkunları kulübüne hoş geldin! Eyeliner’ın yamuk oluyorsa, göz şekline uygun eyeliner modelini bulamıyorsan veya göz kalemi ile nasıl eyeliner çekilir sorusuna tereddütsüz bir cevap arıyorsan doğru yerdesin! Bu yazımızda göz kalemi ile eyeliner çekme tüyolarımızı seninle paylaşıyor olacağız. Hadi, hiç vakit kaybetmeden detaylara geçelim!

Göz Kalemi ve Eyeliner Aynı mı?

Göz Kalemi ve Eyeliner Aynı mı?

Eyeliner kelimesi İngilizcede anlam olarak her ne kadar göz kalemine karşılık gelse de, dilimizdeki kullanımları birbirinden farklılaşmış. Türkçede ahşap gövdeli veya asansörlü kajal kalemlere “göz kalemi” deniliyor. Likit, jel ve kalem formundaki ürünlere ise eyeliner adı veriliyor.

Göz Kalemi ile Eyeliner Çekilir mi?

Göz Kalemi ile Eyeliner Çekilir mi?

Göz kalemleri makyajseverler tarafından genellikle göz içine uygulansa da işlevsel yapıları gereği eyeliner yerine de kullanılabiliyor. Hatta kajal kalemler, kolay eyeliner sürme teknikleri söz konusu olduğunda özellikle de yeni başlayanların ilk tercihi oluyor. Doğru ürün seçildiği müddetçe göz kalemi ile eyeliner çekerken de ince ve doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Ayrıca yalnızca kirpik dipleri renklendirilebildiği gibi, dramatik ve buğulu bakışlar da yaratılabiliyor. 

Göz Üstüne Kalem Nasıl Çekilir?

Göz Üstüne Kalem Nasıl Çekilir?

Göz üstüne kalem çekmek için kalemi kirpiklerin tam üzerine yerleştirerek istediğin kalınlıkta çizgi çekebilirsin. Ancak göz kapağına (keçe uçlu eyeliner ya da jel eyeliner yerine) kajal göz kalemi uygulandığında, göz kapağının katlanma çizgisi eyeliner görünümünü bozabilir. Bu nedenle göz üstüne kajal kalem kullanmadan önce uygulama bölgesini ve çevresini nemden ve yağdan arındırmak oldukça önemli. En önemlisi de bu uygulama için akmayan göz kalemi tercih etmek! 

Evet, göz kalemleri sadece göz içine değil göz kapaklarına da sürülebiliyor. Burada yanıtlanması gereken en önemli soru ise şu: Göz kalemi ile dipliner nasıl sürülür ve nasıl ince bir görünüm oluşturulabilir? Dipliner adlı ürünler ince keçe uçları sayesinde kirpik diplerine rahatlıkla sürülüyor. Göz kalemiyle dipliner sürebilmek içinse yumuşak uçlu göz kalemi seçmek, ucunu iyice açmak ve birkaç saniye ısı uygulayarak ucu daha da yumuşatmak gerekiyor. Böylece kalem kirpik diplerine kusursuz ve ince bir çizgi halinde uygulanabiliyor.

Göz Kalemi ile Kolay Eyeliner Çekme Adımları

Göz Kalemi ile Kolay Eyeliner Çekme Adımları

  • İlk adım olarak göz çevreni makyaja hazırlamalı, gün içerisinde yağlanmasını ve nemden yapışmasını önlemelisin. Bunun için göz makyaj bazının ardından pudra veya nude mat far kullanabilirsin. 
  • İşleme önce suya dayanıklı göz kaleminin ucunu açarak başlamalısın.
  • Eyeliner uygularken gözünü kapatmamaya ve göz kapağını çekmemeye dikkat etmelisin.
  • Aynaya dümdüz bakarak gözlerin açıkken önce eyeliner'ın kuyruğunu çizmelisin.
  • İstersen önce kalemi çok bastırmadan bir deneme yapabilirsin.
  • Elini sabit tutamıyorsan dirseğini masanın üzerine yerleştirerek sabitleyebilirsin. Böylece elin titremeden düz bir çizgi çekebilirsin.
  • Kuyruğu çizdikten sonra gözün orta kısmına kadar kirpik diplerine ince bir çizgi çekerek yarım eyeliner modeli yapabilirsin. Dilersen çizgiyi göz pınarına kadar uzatıp tam eyeliner da çekebilirsin.

Editörün Önerisi: Göz kalemiyle kusursuz bir eyeliner çekebilmek için biz Maybelline New York Tattoo Liner jel göz kalemlerini öneriyoruz. Bu Maybelline göz kalemi, göz kapağında bir dövme gibi sabitlenerek gün boyunca akmadan ve bulaşmadan konforlu ve keyifli bir kullanım sunuyor. Maybelline Tattoo Liner göz kalemi, yumuşak yapısı ve farklı renk seçenekleriyle beyaz eyeliner gibi renkli eyeliner uygulamaları yapmaya da imkan tanıyor.

Göz Kalemi ile Çekilen Eyeliner Modelleri

Göz Kalemi ile Çekilen Eyeliner Modelleri

Göz makyajında hem kajal hem eyeliner hem de smokey eye yapmak için kullanabileceğin Maybelline Tattoo Liner göz kalemleri, bizce her makyaj çantasında mutlaka bulunmalı! Maybelline Tattoo Liner serisi, son zamanların en sevilen eyeliner trendlerini uygulamak için de ideal. Bakalım, bu Maybelline göz kalemleri ile nasıl teknikler uygulayabilirsin? İlhamın olacak örnekler hemen aşağıda:

1. Göz Kalemi ile Klasik Eyeliner Uygulaması

Göz Kalemi ile Klasik Eyeliner Uygulaması

Göz kalemi ile kolay eyeliner çekme yöntemlerini uygulayarak dilediğin renkte klasik eyeliner görünümü elde edebilirsin.

2. Göz Kalemi ile İki Renkli Eyeliner Uygulaması

Göz Kalemi ile İki Renkli Eyeliner Uygulaması

Göz kalemiyle iki renkli eyeliner uygulaması yapmak için önerdiğimiz modelleri deneyebilirsin. Renkleri birbiriyle uyumlu iki farklı göz kalemine sahip olman yeterli. 

3. Göz Kalemi ile Göz Pınarlarına Renkli Eyeliner Uygulaması

Göz Kalemi ile Göz Pınarlarına Renkli Eyeliner Uygulaması

Her zamankinden farklı bir göz makyajı istersen renkli göz kalemleriyle yalnızca göz pınarlarını renklendirebilirsin.

4. Göz Kalemi ile Beyaz Grafik Eyeliner Uygulaması

Göz Kalemi ile Beyaz Grafik Eyeliner Uygulaması

Hadi, en iyi göz kalemini alıp aynanın karşısına geç ve göz kalemi ile kusursuz eyeliner çekmek için önerilerimizi adım adım uygulamaya başla! Makyaj koleksiyonundaki ürünlerin bu konuda yetersiz kalacağını düşünüyorsan, alışveriş listenin ilk maddeleri şimdiden belli: Maybelline Tattoo Liner jel göz kalemleri!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/