loader

Göz kaleminini doğru uygulama rehberi: Kirpik dipleriyle imtihanımız

Favoriye Ekle

Çoğu makyaj stilinin en önemli öğesi gözler. Kirpik diplerine çekildiğinde harikalar yaratan göz kalemini sen de doğru uygulamak istersen, adımlarımızı takip etmen yeterli!

Birinci adım: Fazla nemin temizlenmesi

Kirpik diplerine iç kısmına çekilen kalemin etkili olabilmesi için, öncelilkle doğru uygulamak gerekiyor. Bunun için kalemi çekmeden önce, bir kulak temizleme çubuğunu kirpik diplerinin iç kısmı boyunca gezdir. Bu işlem fazla ıslaklığı alacağı için kalemi daha rahat uygulamanı sağlayacaktır.

İkinci adım: Suya dayanıklı kalem kullanımı

Suya dayanıklı bir göz kalemi kullanmak, kirpik diplerinin iç kısmında uygulama yapmak için ideal. Gün boyu kalıcı olacak bu kalemlerle, bakışlarını yeniden tanımlayabilirsin. Daha anlamlı bakışları garantilemek için eyeliner çekmeni öneririz.

Üçüncü adım: Göz farıyla sabitleme

Kirpik diplerinin iç kısmına kalemi çektikten sonra, temiz bir eyeliner fırçası ve fardan yardım alabilirsin.

Fırça

yı fazla pırıltılı olmayan ve göz kalemine uyumlu renkte bir fara batır ve göz kalemi çektiğin bölgelerin üstünden geç. Bu işlem kalemin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. İpucu: Bakışlarını daha dramatik göstermek için, kalemi hem alt hem üst kirpik diplerinin çekebilirsin. Bu arada kızarık gözleri daha beyaz göstermek için de, alt kirpik diplerinde nude renkte veya

beyaz bir kalem

kullanabilirsin. Üst kirpik diplerinin için de de lacivert renkte bir kalem kullanmak, ışığı yansıtacağı için aynı etkiyi yaratacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler