loader

Göz makyajı dosyası: 6 dumanlı göz makyajı hatası

Favoriye Ekle
Göz makyajı dosyası: 6 dumanlı göz makyajı hatası

Göz makyajı, belki de makyajın en keyif alarak yaptığımız kısmı. Dumanlı göz makyajı da vazgeçilmezlerden. Peki ama dumanlı makyaj yaparken gözden kaçırdıkların olabilir mi? Cevabı öğrenmek için yazımıza göz at!

1. Göz kapağına primer uygulamamak

Göz makyajı uygulaması yapmadan önce, mutlaka primer kullanmalısın. Özellikle dumanlı göz makyajı için bu daha da önemli. Çünkü primerlar, far gibi kaygan yapılı ürünlerin kusursuz bir şekilde tutunmasına olanak sağlıyor. Bu sayede de far, göz kapaklarının kat yerlerinde birikmiyor ve makyajın pürüzsüz görünüyor.

2. Fazla eyeliner kullanımı

Dumanlı göz makyajına gölge düşürmek ve rakun gibi gözlere sahip olmak, eminiz ki en son isteyeceğin şey. Bu yüzden eyelinerı doğru miktarda kullanmaya özen göstermelisin. Çizgiyi çok kalın çekme ve üst üste uygulama yapmaktan kaçın.

3. Yeterince karıştırmamak

Dumanlı göz makyajının belki de en önemli noktası, karıştırmak. Aksi takdirde makyajın doğal ve büyüleyici görünümünü kaybedecek ve amatör bir görünüme bürünecektir. Bunu engellemek için doğru fırça seçimi yapmaya özen göstermeli ve fırçanı yatay tutarak makyajını uygulamalısın.

4. Birbiriyle uyumsuz renkleri karıştırmak

Dumanlı bir görünüm yaratırken karıştırdığın renklerin birbiriyle uyumlu olması, makyajının doğal görünmesi için çok gerekli. Örneğin sütlü kahve rengiyle çikolata kahveyi kombinleyerek, şampanya rengini de göz pınarlarını aydınlatmak için kullanabilirsin.

5. Göz farını fondötenden sonra uygulamak

Fondötenini yeniden sürmek zorunda olmak belki de bu listedeki hataların en kötüsü! Bundan kaçınmak için göz farını fondötenden önce sürmelisin ki, far kalıntıları fondötenini mahvetmesin. Sırayla far, fondöten ve allığı uygulamak en akıllıca çözüm olacaktır. Far sonrasında hatalarını düzeltmek veya göz farı kalıntılarını temizlemek için makyaj temizleyici ve pamuklu çubuklardan yararlanabilirsin.

6. Tembellik etmek

Gece dışarı çıktın ve dumanlı göz makyajı yaptın. Eve geldiğinde makyajını temizlemeye üşendin. Elbette tanıdık gelen bir senaryo! Ancak bunu kesinlikle yapmamalı ve alışkanlık haline dönüşmesine izin vermemelisin. Aksi takdirde kirpiklerin ve göz çevren ciddi zarar görebilir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön