üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Göz Makyajı Modelleri ve Yapılışları

Favoriye Ekle
Göz Makyajı Modelleri ve Yapılışları

Göz makyajı modellerinin neler olduğunu merak ediyorsan ve yapılışlarını öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin! Bu yazımızda çok işine yarayacak, pratik göz makyajı modellerini ve yapılışlarını adım adım anlatıyoruz!

Göz makyajı, bakışları belirginleştirmek ve anlam katmak için vazgeçilmezimiz. Peki göz makyajı modellerinin neler olduğunu ve yapılışlarını öğrenmeye ne dersin? Bu yazıda sana vereceğimiz pratik makyaj tüyolarıyla her türlü göz makyajı modelini öğrenecek ve kolayca yapabileceksin. Göz makyajı nasıl yapılır öğrenmeye hazırsan, başlıyoruz!

Günlük göz makyajı modelleri

Günlük göz makyajları hem belirgin hem de pratik oldukları için öğrenmenin en kolay olacağı makyajlardan. İster birden fazla far kullan, istersen de tek renk, çok ufak birkaç hamlede kusursuz bir göz makyajı yapabilirsin. Bunun için tek ihtiyacın olan toprak tonları içeren bir far paleti ve bir far fırçası! Ten rengine ve o günkü kıyafetlerine uyumlu bir toprak tonu seçip göz kapaklarına ve katlanma bölgesine uygulayarak güzelce dağıt. Seçtiğin far ışıltılı olursa daha canlı bir etki edebilirsin. Eğer biraz gölgeli bir göz makyajı elde etmek istersen, göz kapağına uyguladığın farın birkaç ton koyusunu kirpik diplerine ve gözlerinin dış köşelerine de uygulayabilirsin. Son adımda maskaranı sür, işte bitti bile!

Editörün Önerisi: Aradığın tüm toprak tonlarını, mat ve ışıltılı bitişteki farları bir arada bulunduran bir far paleti önerisi istersen, Urban Decay’in Naked Reloaded paletini tercih edebilirsin. Bu paleti incelediğimiz makalemize göz atmayı da unutma!

Dumanlı göz makyajı modelleri

Göz makyajı modelleri arasında insanın gözünü en çok korkutan ama birkaç pratikten sonra yapması gerçekten son derece kolay olanlardan biri de dumanlı göz makyajları. Sadece birbirine yakın tonlar barındıran bir far paleti ve far karıştırma fırçasına sahip olman yeterli. Doğru toprak tonlarını bir arada kullanarak gözlerine derinlik katabilirsin. Dumanlı göz makyajı yaparken tek dikkat etmen gereken nokta, farları birbirleriyle iyi bir şekilde karıştırmak. Bu noktada da gözün hiç korkması, hem yoğun pigmentli hem de birbiriyle kolayca karışan far yapısıyla Urban Decay Naked Heat paleti işini çok kolaylaştıracak.

12 Adımda mükemmel dumanlı göz makyajı yapmanın tüm detaylarını öğrenmek istersen, makalemize göz atmayı unutma!

Göz rengine göre makyaj modelleri

Kuşkusuz ki göz makyajı modelini seçerken, göz rengine dikkat ederek far seçimleri yapmak gerekiyor. Göz makyajında kullanılan renkler sayesinde göz rengini çok daha belirgin gösterebilirsin. Kahverengi göz makyajı modelleriyle göz renginin daha açık görünmesini sağlayabilir, yeşil göz makyajı modelleriyle de çok daha çekici bir sonuç elde edebilirsin. Peki, genel-geçer, her göz rengine yakışacak far tonları nelerdir diye sorarsan, altın ve toprak tonlarını deneyebilirsin. Yeşil, mavi, ela, kahverengi gibi göz renklerinin hepsine birden yakışan bu tondaki farları, Urban Decay Naked Reloaded far paletinde bulabilirsin.

Editörün Önerisi: Eğer göz rengine göre ne renk far kullanman gerektiğini ve göz makyajını nasıl yapman gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenmek istersen, makalemize göz atabilirsin.

Gece göz makyajı modelleri

Gece göz makyajı modelleri, daha dikkat çekici ve feminen görünen dokunuşlara sahipler. Daha gölgeli göz makyajları ve mat-ışıltılı farların karışımıyla şık bir gece makyajı elde edebilirsin. Dumanlı göz makyajı etkisini biraz daha artırarak ve daha koyu renklerle gözlerinin dış köşelerini belirginleştirebilir, göz pınarlarına ışıltı ekleyerek romantik bir görünüm elde edebilirsin. Alt kirpik dibine de koyu tonda bir far geçerek, kusursuz bir gece göz makyajı yapabilirsin. Aradığın tüm açık ve koyu tondaki farları Naked Reloaded far paletinde bulabilirsin. Tek bir far paletiyle gece makyajı yapabilmek de büyük bir lüks!

Eyeliner göz makyajı modelleri

2019’un yükselen makyaj trendlerinden biri de far ile yapılan eyeliner makyajı modelleri. Bunun için likit veya jel bir eyelinera gerek duymadan, koyu mat tonda bir far ile eyeliner makyajını kolayca yağabilirsin. Kesik uçlu bir far fırçası edinmen yeterli. Far ile eyeliner yapmak çok daha pratik ve hata göstermeyen bir teknik olduğu için, eyeliner konusunda acemi olsan bile harika görünebilirsin. Urban Decay Naked Reloaded far paletindeki koyu kahverengi farı kesik uçlu far fırçana al ve tıpkı eyeliner çekermiş gibi ilk önce kuyruğunu çiz, sonra da göz pınarına doğru tamamla. Eğer dumanlı bir etki elde etmek istersen, kuyruğunun üst kısmını hafifçe dağıtabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön