loader

Göz Makyajı Modelleri ve Yapılışları

Favoriye Ekle

Göz makyajı modellerinin neler olduğunu merak ediyorsan ve yapılışlarını öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin! Bu yazımızda çok işine yarayacak, pratik göz makyajı modellerini ve yapılışlarını adım adım anlatıyoruz!

Göz makyajı, bakışları belirginleştirmek ve anlam katmak için vazgeçilmezimiz. Peki göz makyajı modellerinin neler olduğunu ve yapılışlarını öğrenmeye ne dersin? Dumanlı göz makyajı, günlük göz makyajı, çekik göz makyajı ve ıslak göz makyajı gibi ihtiyaç duyabileceğin tüm göz makyajı modellerini, pratik makyaj tüyolarıyla öğrenecek ve kolayca yapabileceksin. Göz makyajı nasıl yapılır öğrenmeye hazırsan, başlıyoruz!

1. Günlük göz makyajı modelleri

günlük göz makyajı modelleri

Günlük göz makyajları hem belirgin hem de pratik oldukları için öğrenmenin en kolay olacağı makyajlardan. İster birden fazla far kullan, istersen de tek renk, çok ufak birkaç hamlede kusursuz bir göz makyajı yapabilirsin. Bunun için tek ihtiyacın olan toprak tonları içeren bir far paleti ve bir far fırçası! Ten rengine ve o günkü kıyafetlerine uyumlu bir toprak tonu seçip göz kapaklarına ve katlanma bölgesine uygulayarak güzelce dağıt. Seçtiğin far ışıltılı olursa daha canlı bir etki edebilirsin. Eğer biraz gölgeli bir göz makyajı elde etmek istersen, göz kapağına uyguladığın farın birkaç ton koyusunu kirpik diplerine ve gözlerinin dış köşelerine de uygulayabilirsin. Son adımda maskaranı sür, işte bitti bile!

Editörün Önerisi: Aradığın tüm toprak tonlarını, mat ve ışıltılı bitişteki farları bir arada bulunduran bir far paleti önerisi istersen, Maybelline The Blushed Nudes far paletini tercih edebilirsin.

2. Dumanlı göz makyajı modelleri

dumanlı göz makyajı modelleri

Göz makyajı modelleri arasında insanın gözünü en çok korkutan ama birkaç pratikten sonra yapması gerçekten son derece kolay olanlardan biri de dumanlı göz makyajları. Sadece birbirine yakın tonlar barındıran bir far paleti ve far karıştırma fırçasına sahip olman yeterli. Doğru toprak tonlarını bir arada kullanarak gözlerine derinlik katabilirsin. Dumanlı göz makyajı yaparken tek dikkat etmen gereken nokta, farları birbirleriyle iyi bir şekilde karıştırmak. Bu noktada da gözün hiç korkmasın, hem yoğun pigmentli hem de birbiriyle kolayca karışan far yapısıyla Maybelline The Nudes of New York far paleti işini çok kolaylaştıracak.

12 Adımda mükemmel dumanlı göz makyajı yapmanın tüm detaylarını öğrenmek istersen, makalemize göz atmayı unutma!

Editörün Önerisi: Dumanlı göz makyajının kilit noktası, renk seçiminin koyudan açığa doğru olması. Dumanlı etkiyi elde etmek için alt ve süt kirpiklerine akmayan, bulaşmayan bir siyah göz kalemi uygulamalısın. Bunun için önerebileceğimiz en kalıcı göz kalemi ise

Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemleri

. Siyah renkli 900 Deep Onyx rengi sabitlendikten sonra tüm gün akmadan, bulaşmadan kalıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


3. Göz rengine göre makyaj modelleri

göz rengine göre göz makyajı nasıl yapılır

Kuşkusuz ki göz makyajı modelini seçerken, göz rengine dikkat ederek far seçimleri yapmak gerekiyor. Göz makyajında kullanılan renkler sayesinde göz rengini çok daha belirgin gösterebilirsin. Kahverengi göz makyajı modelleriyle göz renginin daha açık görünmesini sağlayabilir, yeşil göz makyajı modelleriyle de çok daha çekici bir sonuç elde edebilirsin. Peki, genel-geçer, her göz rengine yakışacak far tonları nelerdir diye sorarsan, altın ve toprak tonlarını deneyebilirsin. Yeşil, mavi, ela, kahverengi gibi göz renklerinin hepsine birden yakışan bu tondaki farları, Maybelline Lemonade Craze far paletinde bulabilirsin.

Editörün Önerisi: Eğer

göz rengine göre ne renk far kullanman gerektiğini

ve göz makyajını nasıl yapman gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenmek istersen, makalemize göz atabilirsin.

4. Gece göz makyajı modelleri

gece göz makyajı modelleri

Gece göz makyajı modelleri, daha dikkat çekici ve feminen görünen dokunuşlara sahipler. Daha gölgeli göz makyajları ve mat-ışıltılı farların karışımıyla şık bir gece makyajı elde edebilirsin. Dumanlı göz makyajı etkisini biraz daha artırarak ve daha koyu renklerle gözlerinin dış köşelerini belirginleştirebilir, göz pınarlarına ışıltı ekleyerek romantik bir görünüm elde edebilirsin. Alt kirpik dibine de koyu tonda bir far geçerek, kusursuz bir gece göz makyajı yapabilirsin. Gece makyajında iddia ve çekici bakışlar ön planda olacağı için kirpiklerine de ekstra özen göstermelisin. Kirpiklerine lifting etkisi vererek kaldıracak ve hacim verecek bir maskara ile göz makyajını bir adım öteye taşıyabilirsin. Maybelline Falsies Lash Lift maskara, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından ilham alarak tasarlanmış ve en kısa kirpikleri bile kökten kaldırıp hacim veren bir maskara. Gece makyajında kirpiklerine aradığın etkiyi vereceğinden emin olabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


5. Eyeliner göz makyajı modelleri

eyeliner makyajı modelleri

Hiçbir zaman modası geçmeyen makyaj trendlerinden biri de eyeliner makyajı modelleri. Bunun için kolay uygulanan, ince uçlu, rengini tek seferde veren bir eyelinera ihtiyacın olacak. Eyeliner çekme konusunda acemi olsan bile, tek seferde kusursuz çizgiler çekmeni kolaylaştıracak Maybelline Hyper Easy Liner ile harika eyeliner makyajları yapabilirsin. Esnek ve sivri ucu, yoğun pigmentli formülü ve 24 saate kadar kalıcı özelliği ile bu eyeliner ile "Ben eyeliner çekmeyi beceremiyorum." cümlesini artık geçmişte bırakacaksın.

6. Islak göz makyajı modelleri

ıslak göz makyajı

Islak ten ve göz makyajı, son zamanların hızla yükselen makyaj trendlerinden. Göz makyajında ıslak bitiş elde etmek için metalik krem farları kullanabilir, likit aydınlatıcıları gözlerine uygulayabilir, hatta son adımda farının üzerine dudak balmı sürebilirsin.

Islak göz makyajında ilk adımda, Maybelline Color Tattoo krem farlardan metalik şeftali tonlu Socialite rengini tüm göz kapağına uygulayabilirsin. Islak etkiyi artırmak için Maybelline Face Studio Chrome Jelly aydınlatıcıyı uygulayabilirsin.

Islak göz makyajı için bir diğer yöntem ise istediğin renkte farı göz kapağına uyguladıktan sonra dudak balmını parmaklarınla hafifçe üstüne uygulayabilirsin. Özellikle New York Moda Haftası sırasında sık sık gördüğümüz bu makyaj tüyosunu mutlaka denemelisin!

7. Çekik göz makyajı

çekik göz makyajı

Çekik göz makyajı tüyolarıyla gözlerinin daha çekik görünmelerini sağlayabilirsin. Göz makyajını gözlerinin dış köşelerine yoğunlaşarak yaptığında, gözlerin olduklarından daha çekik görünecektir. Özellikle yuvarlak gözlere sahip olanların uygulayabileceği bu göz makyajı modelinde, gözlerinin dış köşesine geldiğinde farı ve göz kalemini dışarı ve yukarı doğru dağıtmalısın. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinin farklı renklerini bu makyajda kullanabilirsin. Göz kalemi ile gelişigüzel bir eyeliner çek ve kuyruğunu yukarı doğru uzat. Sonrasında bir far fırçası ile üst çizgisini hafifçe dağıt. Elde ettiğin bu dumanlı eyeliner görünümü gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler