loader

Göz makyajı özel: Göz rengine en uygun far hangisi?

Favoriye Ekle

Bazı renkler birbirleriyle çok daha uyumlu görünür. Bu renk uyumu, göz rengi ve göz farı uyumunda da geçerli bir durum. Belirli renkteki göz farları, bazı göz renklerine uygulandığında gözlerin daha da belirginleşip, ortaya çıkmasını sağlar. Örneğin, altın kahve tonundaki bir göz farı kahverengi gözleri vurgular ama mavi renkteki gözlere uygulandığında, bulanık bir tonmuş gibi görünür.

Göz rengine hangi tondaki farların yakıştığını bildiğinde, gözlerini daha kolay belirginleştirebilir ve doğal güzelliğini ortaya çıkarabilirsin. Her göz rengi için hangi far tonunun yakışacağını araştırdık ve denedik. Acaba senin göz rengine uygun göz farı hangisi? Bulmak için yazımızın devamına alalım seni!

-Kahverengi gözler

Kahverengi gözleri ön plana çıkarmak için, sıcak alt tonu olan farları kullanabilirsin. Toprak tonları, kahve, bakır ve altın tonları göz rengin için ideal gar renkleridir. Hafif altın ışıltıları olan göz farları, göz rengindeki altın tonunu ortaya çıkarır.

-Mavi gözler

Mavi gözleri belirginleştirmek için, içerisinde gri tonları olan göz farlarına yönelmelisin. Bu soğuk renkler, mavi gözleri sıcak renklerden daha çok vurgular. Grinin tüm tonları göz renginin yoğunlaşarak daha vurgulu olmasını sağlar.

-Ela gözler

Söz konusu göz farında kullanılabilecek renkler olduğunda, ela gözler birçok seçeneğe sahip! Ela gözler yeşil ve kahverenginin bir karışımı gibi oldukları için bu iki göz rengine yakışan göz farı tonlarını seçebilirler. Etkiyi en üst seviyeye çıkarmak için, göz kapaklarına kahverengi göz farı sürüp, göz kapağının tam ortasına altın tonunda göz farı uygulayabilirsin.

-Yeşil gözler

Yeşil gözlere kontrast tondaki, mor, mürdüm tonları daha canlı ve parlak bir görünüm verir. Koyu bir dumanlı göz makyajı istiyorsan, neredeyse siyah gibi görünen koyu bir mürdüm rengini kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön