loader

Göz makyajı savaşları: Retro stil VS Modern görünüm

Favoriye Ekle

Klasik makyaj stillerinden vazgeçip, farklı görünümler deneme zamanı! Sen de Moda Haftalarında gördüğün farklı makyaj stillerini denemek için daha fazla beklememelisin. 2016 yılında defilelerde gördüğümüz retro etkileri artık makyajlara da yansıdı. Bunların yanısıra modern etkilerden vazgeçemeyen tasarımcılar da popülerliğini sürdürüyor. Sen de bu ikilemin ortasında kaldıysan doğru yerdesin! Sen bize stilini söyle, biz sana makyajını söyleyelim.

Retro Stil

Makyajında ve kıyafetinde toprak tonları favorin ise, fular ve vintage gözlüklerini takmadan dışarı çıkmıyorsan bu göz makyajı tam sana göre! Retro makyaj stili için, siyah eyelinerını kirpik dibinden doğru devam ettir ve kuyruk bölümünü hafifçe kaldır. Böylece 60'larda popüler olan ince eyeliner stilini yakalayabilirsin. Alt kirpik dibini ise boş bırakmalısın.

Retro göz makyajının olmazsa olmazı ise hacimli kirpiklerdir. Bu sebeple öncelikle kirpkilerini kıvır, daha sonra da maskara ile kirpkilerini dolgunlaştır.

Modern görünüm

Modern makyaj örneklerini sokak stillerinde, kırmızı halıda bol bol görmek mümkün! Sen de en son çıkan trendleri takip edip, en yeni makyaj malzemelerini satın alıyorsan bu göz makyajını denemeni tavsiye ediyoruz. Okula veya işe giderken rahatlıkla kullanacağın bu göz makyajını nude ruj ile kombinleyebilirsin. Bu görünüm için öncelikle üst kirpik dibine kalın bir çizgi çek ve ucunu uzat. Kedi gözü makyajının olmazsa olmazı uzun ve etkili bir kuyruktur.

Alt kirpik diplerine ise, füme veya siyah tonlarındaki göz farı ile gölgelendir. Böylece salaş ve modern göz makyajın ile çok dikkat çekeceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön