loader

Göz makyajı yaptıktan sonra gözlerin yaşarıyor mu? Seni buraya alalım

Favoriye Ekle

İlkbahar alerjisi malum...Hepimizin gözlerini yaşartan,

göz makyajımızın

sürekli bozulmasına neden olan hassas gözlere karşı sana birkaç önerimiz var. Sabahları dakikalar boyunca uğraştığın göz makyajını daha kalıcı hale getirmek için aşağıdaki adımları takip etmelisin.

Eski makyaj malzemeleri çöpe

Gözlerin için kullandığın ürünler oldukça hijyenik ve özel olmalıdır. Maskara, eyeliner ve far gibi hassas ürünlerini 3 aydan fazla kullanmamalısın. Uzun süre bu ürünleri kullandığında gözlerinde kaşıntı ve kızarıklık gibi şikayetlere neden olabilir.

Gözlerini dinlendir

Göz makyajı yaptığında gözlerin hassasiyet gösteriyorsa göz makyajına birkaç gün ara vermeye ne dersin? Makyaj yaptığın günlerde eve geldiğinde mutlaka makyajını çıkarmalı ve gözlerinin iyice temizlendiğine emin olmalısın.

Makyaj fırçalarını temizle

Makyaj malzemelerini 3 ayda bir değiştiriyorsun, peki ya fırçaların? Eğer hassas gözlerin ve cildin varsa fırçalarını haftada bir mutlaka beyaz sabun ile yıkamalısın. Özellikle makyaj fırçalarını çantana koyduğunda onları peçeteye sarmalı veya kılıflarında saklamalısın. Makyaj çantanda veya masanın üzerindeki bakterileri cildine taşımak istemezsin, değil mi?

Gözlem yap

Makyaj yaptıktan sonra gözlerin kızarıp kaşınmaya başlıyorsa, hangi ürünleri kullandığını takip etmelisin. Bütün makyaj malzemelerini yenilemek yerine hangi ürünün sana kaşıntı yaptığını bulabilirsin. Bazı makyaj ürünlerinin içerisinde bulunan parfüm, koku veya kimyasal bileşenler senin cildinde alerji yapabilir, bunu fark edebilecek tek kişi sensin.

Paylaşım yok

Evet, en yakın arkadaşlarla her şey paylaşılır ama makyaj malzemeleri asla! Malesef arkadaşlarınla makyaj ürünlerini paylaşmamalısın. Ciltlerinde bulunan bir sivilce veya mikrop sana makyaj fırçası veya makyaj ürünü ile bulaşabilir. Güzellik marketlerde gördüğün deneme ürünlerini de cildinde denemek yerine elinin üzerinde denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler