loader

Göz Makyajında Yeni Boyut: Urban Decay Distortion Far Paleti

Favoriye Ekle

Göz farlarına olan düşkünlüğümüz herkes tarafından biliniyor. Özellikle konu en sevdiğimiz renklerin birleştiği

en iyi 

far paletleriyse bizim için akan sular duruyor. 

Urban Decay'ın far paletleri malumunuz... Gerek pigmentleri, gerek renkleri ve uygulamasıyla bizim en zayıf noktalarımızdan biri Urban Decay Far Paletleri oluyor. Urban Decay'ın yeni bir far paleti çıkardığını duyduktan sonra yerimizde duramadık ve ilk iş bu paleti denemeye koyulduk!

Urban Decay'ın yeni Distortion Far Paleti yorumlarımızı yazının devamında görebilirsin ama küçük bir spoiler vermeden duramıyoruz. Bugüne kadar denediğin en farklı ve en pigmentli paletlerden biriyle tanışmaya hazır ol!

Urban Decay Distortion Far Paleti

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (Oca 8, 2018 at 5:39ös PST)

Göz makyajı her ne kadar marifet işi olsa da far paletinin yapılarının da önemi çok büyük. İstediğin kadar göz makyajı konusunda yetenekli ol, kötü bir far paletiyle kusursuz bir göz makyajı yapmak imkansız olabiliyor.

Urban Decay'ın yeni Distortion Far Paleti bildiğin far paletlerinden çok farklı. Çünkü bu paletin içindeki sihirli farlar sayesinde, far renginde istediğin gibi oynamalar yapabiliyorsun. Şaşırdın, değil mi?

Urban Decay Distortion Far Paleti'nin içinde toplam 15 renk bulunuyor. Bunlardan 5 tanesi (en üst sıra) göz kapağına uyguladığın far rengine farklı efektler verebiliyor. Far paletinin içindeki geri kalan 10 renkten 9'u yepyeni tonlardan oluşuyor. Sadece siyah far rengi bir önceki far paletleriyle aynı (Zaten bugüne kadar denediğimiz en mat ve pigmentli siyah renginin değişmesini istemezdik!). Urban Decay'ın yeni far paletinin içindeki renkler tam da 2018 makyaj trendlerini yansıtıyor. Bu senenin popüler rengi olan mavi, turuncu, lila renklerini arıyorsan Distortion Far Paleti'nde bulabilirsin. 

Urban Decay Distortion Far Paleti'ni nasıl kullanabilirsin?

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (Ara 30, 2017 at 8:15öö PST)

Merak etme, bu far paletiyle ilk tanıştığımızda bizim de kafamız karışmıştı ama denedikçe far paletini nasıl kullanmamız gerektiğini kolaylıkla anladık. Şimdi sana da özet geçiyoruz. 

Urban Decay Distortion Far Paleti'nin ilk sırasında yer alan farlar, göz makyajına farklı bir efekt veriyor. Göz kapağına sürdüğün rengin altın ışıltılı olmasını veya daha mavi tonlu vb. olmasına yardımcı oluyor. Tıpkı Instagram fitreleri gibi düşünebilirsin. 

Urban Decay'ın Distortion Far Paleti'ndeki bu sihirli renkleri yakından inceleyelim. 

  • Bleach rengi farının daha altın ışıltılı olmasını sağlıyor.
  • Shifty rengi farını daha yeşil yapıyor.
  • Space rengi farının daha mavi görünmesine yardımcı oluyor.
  • Mind Game farına lila efekt katıyor.
  • Son olarak Blur rengi ise göz makyajına pembe bir yansıma ekliyor. 

 Hangi göz makyajlarını yapmalı?

Göz Makyajında Yeni Boyut: Urban Decay Distortion Far Paleti_1

Urban Decay Distortion Far Paleti'ni kullanarak göz makyajının sınırlarını zorlayabilirsin. Klasik göz makyajının algısını yıkan Urban Decay çılgın ve iddialı göz makyajlarının en büyük ilham kaynaklarından biri!

Urban Decay Distortion Far Paleti ile biz ilk olarak mavi dumanlı göz makyajını denedik. Ve sonuç tek kelime ile mükemmel. Eğer dumanlı göz makyajı konusunda kendini acemi hissediyorsan bu paleti kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıkan göz makyajlarına ne sen ne de arkadaşların inanabilecek!

Mavi dumanlı göz makyajına gelirsek, bunun için ilk önce far paletindeki Old Smoke rengini göz kapağımıza yayıyoruz. Metalik gri tonlarındaki bu renk göz makyajımız için ideal bir baz görevi görüyor. Bu rengi özellikle göz kapağımızın katlanma bölgesine daha yoğun uygulayarak gölge efekti veriyoruz. Daha sonra paletin en canlı rengi olan 5.0 farını göz kapağımıza uyguluyoruz. Mavinin en enerjik tonu olan bu far rengi yaz aylarının favorisi olacak gibi görünüyor. Mavi farı iyice dağıttıktan sonra geliyoruz bu makyajın en heyecanlı kısmına. En üst sıradaki Space rengini, yani mavi efekt katan rengi önce göz pınarımıza daha sonra kaş altımıza uygulayıp iyice dağıtıyoruz. Bugüne kadar gördüğümüz en güzel mavi dumanlı göz makyajının bu kadar kolay olacağını söyleyeseler inanmazdık!

Biz Urban Decay Distortion Far Paleti'ni neden bu kadar çok sevdik?

Makyaj dünyasındaki her gelişmeyi adım adım takip etsek de Urban Decay'den önce böyle bir far yapısının olacağına asla inanmazdık. Distortion Far Paleti'nin içindeki renkler sayesinde göz makyajımızın rengi bambaşka bir efektle süsleyebiliyoruz.

Far paletindeki her rengin bu kadar yoğun pigmentli olması ve asla tozutmaması göz makyajını yaparken bize ekstra bir kolaylık sağlıyor. Eğer sen de bizim gibi yeni makyaj trendlerini yakından takip ediyor ve farklı göz makyajlarına imza atmak istiyorsan Urban Decay Distortion Far Paleti'ne mutlaka bir şans vermelisin. Mart ayı başında hem urbandecay.com.tr online satış sitesinde hem de Sephora mağazalarında bu paleti bulabileceğini hatırlatalım!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler