0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Göz Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi

Favoriye Ekle

Her geçen gün güzellik marketlerinin raflarına yeni far paletleri ekleniyor. Bizim gibi makyaj tutkunları da en yeni far paletlerini denemekten geri kalmıyorlar. Peki, her far paleti bizim göz rengimize uygun mu?

Tabii ki hayır! Arkadaşında görüp çok beğendiğin o makyaj stili sende o kadar güzel görünmeyebilir. Bunun en önemli ssebeplerinden birisi de göz rengine uygun olmaması olabilir. Göz rengine göre far paleti seçmek, göz rengini ortaya çıkaracak, göz makyajının da daha belirgin görünmesine yardımcı olacak. Şimdi günü sorusu geliyor: Göz rengine göre far paleti nasıl seçilir? Merak etme, bu sorunun cevabı bizde!

Editörün Notu: Göz rengine uygun far paleti seçmek için sanal makyaj uygulamasından yardım alabilirsin.

Kahverengi gözlüler için far paleti önerisi

Göz Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi_1

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kahverengi gözlüler çok şanslı! Çünkü kahverengi gözlere uygun far bulmak çok kolay. Göz rengini ortaya çıkarmak için sezonun trend far paletlerinden yardım alabilirsin. 

Kahverengi gözlere yeşil tonları, bakır renkleri ve lacivert göz makyajı çok yakışıyor. Göz makyajı yaparken göz rengine kontrast yapacak renkleri tercih etmeli, göz rengini ortaya çıkarmayı amaçlamalısın. Kahverengi gözler için bizim tavsiye etitğimiz far paletlerinin başında Maybelline New York The Rock Nudes far paleti geliyor. Bu far paletinin içinde lacivert, kahverengi ve gri renklerini karıştırarak göz rengine uygun makyaj yapabilirsin. Özel günlerde far paletinin içindeki altın rengini göz kapağının tam ortasına uygula ve iyice dağıt. Göz kapağının katlanma çizgisine de kahverengi farını uygula. Bu iki rengin uyumu kahverengi gözlerde harika görünecek. 

Editörün önerisi: Özel günlerde daha yoğun göz makyajı yapmak istediğinde Maybelline New York 24K Nudes far paletini kullanabilirsin. Paletin içinde lacivert ve nude tonlarını karıştırarak kusursuz bir gece makyajı yapacağına eminiz. 

Mavi gözlüler için far paleti önerisi

Göz Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi_2

Mavi gözler, göz makyajı yaparken en çok zorlanılan göz rengidir. Mavi göz rengini ortaya çıkarmak ne kadar kolay olsa da bu göz rengine yanlış makyaj yapmak da kolaydır. 

Öncelikle şunu belirtelim: Mavi gözlere mavinin tonlarında göz makyajı yakışmıyor. Göz rengini ortaya çıkarmak için maviye kontrast olan renkleri seçmelisin. Kahve tonları ve pembe göz makyajı mavi gözlülere çok yakışıyor. 

Mavi gözüne uygun bir makyaj yaparken pembe göz makyajı trendini deneyebilirsin. Maybelline New York The Blushed Nudes far paletindeki renkleri karıştırarak gözlerine uygula. Dumanlı göz makyajı yaparken koyu far rengini göz kapağının katlanma çizgisine sür, kirpik diplerine de metalik pembe rengini uygula. Her iki farı far birbirine geçecek şekilde karıştır. Günlük göz makyajında ise far paletinden tek bir renk seç ve göz kapağının tam üzerine sür. Daha yoğun bir etki almak için far fırçanı ıslatmayı unutmamalısın. 

Editörün Önerisi: Mavi gözlere özellikle dumanlı bir etki elde etmek için kahverengi tonları çok yakışıyor. Eğer bir davete veya özel bir etkinliğe katılacaksan ve dumanlı bir göz makyajı yapmak istiyorsan, Maybelline New York'un The Nudes far paleti tam ihtiyacın olan renkleri bir arada barındırıyor!

Yeşil gözlüler için far paleti önerisi

Göz Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi_3

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yeşil gözlüler, göz makyajında mutlaka canlı ve sıcak tonları tercih etmeliler! Gözlerini aydınlık göstermek için göz makyajı hilelerinden yardım almalı, göz rengini ortaya çıkarmak için kirpik diplerine aydınlatıcı göz kalemi sürmelisin. 

Yeşil gözlere en çok şeftali ve bakır tonları yakışıyor. Mercan tonlarında göz makyajı için Maybelline New York Lemonade Craze'deki şeftali tonlarını mutlaka kullanmalısın. Paletin içindeki kahve tonlarıyla gözlerini boyutlandırarak gözlerini daha belirgin gösterebilirsin. Gözlerini aydınlık göstermek için göz pınarına aydınlatıcı farı minik dokunuşlarla eklemeyi unutma. 

Editörün önerisi: Gözlerini olduğundan daha büyük göstermek için Maybelline New York Master Drama Lightliner aydınlatıcı göz kalemini alt kirpik diplerine uygulayabilirsin.

Ela gözlüler için far paleti önerisi

Göz Rengine Göre Far Paleti Seçme Rehberi_4

Ela gözlere yakışmayan far rengi neredeyse yok! Göz makyajında pastel renkleri tercih ederek göz rengini bile değiştirebileceğini biliyor muydun? 

Açık far renklerinin yansımasıyla gözlerin daha aydınlık görünecek ve yeşile doğru dönecektir. Maybelline New York Total Temptation far paletindeki şampanya ve açık şeftali tonlarıyla canlı ve enerjik bir göz makyajı yapabilirsin. Daha çekici bir göz makyajı yapmak istiyorsan koyu kahve ve siyah tonlarıyla iddialı dumanlı göz makyajı elde edebilirsin. Dumanlı göz makyajını hacimli kirpiklerle tammalayarak bütün bakışları ela gözlerinde toplayabilirsin. Maskara olarak da önerimiz Maybelline New York Total Temptation maskara!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler