loader

Göz rengine göre makyaj: Kahverengi gözler için 5 öneri

Favoriye Ekle

Kahverengi gözlere sahip birçok kişi renkli gözlere sahip olmadığı için hayıflanır. Ancak durum hiç de dert yanılacak gibi değil!

Kahverengi gözlülerin kullanabileceği renkler diğer göz renklerine göre çok daha fazla. Neredeyse her renk ile uyum sağlayan kahve gözleri, hangi renklerle öne çıkaracağını öğrenmek ister misin? Kahverengi gözlerini makyajının yıldızı yapmak ve göz rengini vurgulamak için doğru renkleri ve makyaj tekniklerini kullanman gerekiyor. Bunları nereden öğreneceğini kara kara düşünmene gerek yok, hemen yazının devamına doğru kaydır!

1- Kahverengi gözler için doğru renkleri kullan

kahverengi göz makyajı için palet seçimi

Günlükten geceye kolaylıkla uygulanabilecek makyaj stilleri için doğru far paletini kullanmalısın. Far rengi seçiminde kahverengi gözlerle hemen her renkte far, iyi bir ikili oluşturuyor. Ancak gözlerini daha belirgin ve vurgulu hale getirmek için; yeşil ve bakırın tonları, kahverengi, siyah, lacivert ile beyazdan yararlanabilirsin. Bakır ve kızıl kahve tonlarındaki farı, hafifçe kaş kemiğinin başlangıcına da uyguladığın takdirde gözlerini daha dikkat çekici hale getirerek, olduğundan büyük gösterebilirsin.

Far paleti önerisi: NYX Professinal Makeup Ultimate Shadow Palette'lerden Warm Neutrals rengini kullanabilirsin. Bu far paletinin içeriğinde hem mat hem de ışıltılı far renkleri olduğu için gece ve gündüz makyajında kolaylıkla kullanılabilir. Kahverengi gözlerin için bu paletteki kızıl, bakır ve altın tonlarını karıştırarak kusursuz göz makyajları elde edeceğine eminiz! Üstelik paletteki her renk son derece pigmentli ve uygularken göz altlarına dökülme de yapmıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2- Gözlerini belirginleştirmek için göz kalemi kullan

göz kalemi kullanGri göz kalemiyle yapılacak minimal makyaj, kahverengiyle mükemmel bir kontrast yaratacağı için yüzüne beklenmedik bir güzellik katacaktır. Nude bir ruj ile tamamladığında sonuca şaşıracaksın! Göz kalemini gözlerinin tam içine çekmek yerine kirpik diplerine uygulayarak kahverengi gözlerini olduğundan daha büyük göstermelisin. Bizim en sevdiğimiz göz kalemlerinin başında gelen NYX Professional Makuep Slide on Eye Pencil Gun Metal rengi sayesinde göz makyajında doğal ve buğulu bir görünüm yaratman mümkün. Bu göz kalemini kirpiklerinin dibine sürdükten sonra temiz bir dağıtma fırçasını al ve göz kalemini tıpkı far dağıtır gibi yay. Oldukça kremsi bir yapısı olan bu göz kalemi kolayca dağılıp natural bir görünüm alacaktır.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3- Kuyruklu eyelinerı es geçme

eyelinerı es geçme

Sadece eyeliner çekip alt kirpik diplerine ten rengi kalem uygulayarak kahverengi gözlerini canlı birer silah haline getirebilirsin. Bakışlarının etkisi anında 10 kat artacak!

Kuyruklu eyeliner konusunda endişeni anlıyoruz! Kusursuz eyeliner çekmek sana zor gelebilir ama bizim sonsuz denemelerimizden çıkardığımız bir ders var: Kuyruklu eyelineri kusursuz çekmenin %30'u yetenek, %70'i doğru eyelinerı bulmak! Bize göre doğru eyeliner yumuşak uçlu, hızlı kuruyan ve uzun süre kalıcı olan eyeliner demektir. Bizim kuyruklu eyeliner çekerken kullandığımız NYX Professional Makuep Epic Ink Liner sayesinde artık eyeliner hatalarımızı neredeyse sıfıra indirdik. Kuyruklu eyeliner için önce eyelinerının dış köşesini ortaya çıkar, sonra kirpik dibinden eyelinerı uygula. Kahverengi gözlerine çok yakışan siyah eyelinerı hem gündüz hem de gece makyajında kullanmalısın. Epic Ink Liner'ın esnek ucu ve suya dayanıklı formülü sayesinde hem eyelinerını kolayca çekeceksin hem de gün boyu kalıcı bir sonuç elde edeceksin.

4- Kirpiklerinde lifting etkisi yakala

maskara

Kahverengi göz makyajın için ne kadar uğraşırsan uğraş, maskara kullanmadığın sürece gözlerini ortaya çıkarman imkansız! Kahve göz rengini ortaya çıkarmak için kirpiklerini kıvıracak, kaldıracak ve lifting etkisi verecek bir maskara kullanmalısın.

Bizim en sevdiğimiz maskaralardan biri NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara. Kirpikleri dipten en uca kadar kaldırarak adeta lifting etkisi yaratan bu maskarayı her makyajımızda kullanıyoruz. Hacimle kaldırma etkisi olan maskara fırçası sayesinde efsanelerdeki gibi kirpiklerimiz neredeyse kaşlarımıza değecek kadar uzuyor. Sen de kahve gözlerini makyajının yıldızı yapmak için On The Rise Volume Liftscara ile hacim kazandır.

5- Göz pınarlarına aydınlatıcı uygula

Göz rengine göre makyaj: Kahverengi gözler için 5 öneri_1

Kahverengi gözlerinin daha belirgin olmalarını sağlamak için göz pınarlarına aydınlatıcı uygulayabilirsin. Böylece gözlerine aydınlık bir etki verecek ve göz renginin daha açık görünmesini sağlamış olacaksın. NYX Professional Makeup'ın Born To Glow likit aydınlatıcısını hem tüm yüzünde hem de göz makyajında kullanabilirsin. Verdiği canlı yansıma gerçekten de çok başarılı!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler