Göz rengine göre makyaj: Kahverengi gözler için 5 öneri

Göz rengine göre makyaj: Kahverengi gözler için 5 öneri

Kahverengi gözlere sahip birçok kişi renkli gözlere sahip olmadığı için hayıflanır. Ancak durum hiç de dert yanılacak gibi değil! Kahverengi gözlülerin kullanabileceği renkler çok daha fazla. Neredeyse her renk ile uyum sağlayan kahve gözleri, hangi renklerle öne çıkaracağını öğrenmek ister misin?

Sıra sende

Günlükten geceye kolaylıkla uygulanabilecek makyaj stilleri önerilerimize göz at!

Renk seçimi

Kahverengi gözlerle hemen her renkte far, iyi bir ikili oluşturuyor. Ancak gözlerini daha belirgin ve vurgulu hale getirmek için; yeşil ve bakırın tonları, kahverengi, siyah, lacivert ile beyazdan yararlanabilirsin.

Bu renklerle neler yapabilirsin?

1) Lacivert göz kalemiyle yapılacak dumanlı makyaj, kahverengiyle mükemmel bir kontrast yaratacağı için yüzüne beklenmedik bir güzellik katacaktır. Nude bir ruj ile tamamladığında sonuca şaşıracaksın!

2) Bakır ve kızıl kahve tonlarındaki farı, hafifçe kaş kemiğinin başlangıcına da uyguladığın takdirde gözlerini daha dikkat çekici hale getirerek, olduğundan büyük gösterebilirsin.

3) Koyu yeşil far ile dumanlı bir makyaj stili, kahverengi gözlerle dikkat çekici bir kontrast oluşturacaktır. Ayrıca üst kirpik diplerinin iç ve dış kısımlarını siyah kalemle belirginleştirmek, bakışlarını vurgulamanı sağlar.

4) Siyah göz kalemiyle dumanlı makyaj, kahverengi gözlerin vazgeçilmezi! Siyah kalemi alt ve üst kirpik diplerine noktalar halinde uygulayıp aplikatör ile dağıtarak gizemli kahverengi bakışlara sahip olabilirsin.

5) Sadece eyeliner çekip alt kirpik diplerine beyaz kalem uygulayarak kahverengi gözlerini canlı birer silah haline getirebilirsin. Bakışlarının etkisi anında 10 kat artacak!

İpucu: Tüm bu farklı makyaj stillerini uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanmak, makyajını çok daha belirgin kılar.