loader

Göz rengine göre makyaj: Mavi gözler için nasıl bir seçim yapmalı?

Favoriye Ekle

Göz makyajının önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir de gözler mavi olunca, neden ön plana çıkarmayasın? Etkiyi vurucu kılmak ve sana en çok hangi tonların yakıştığını öğrenmek istersen, bu yazı senin için!

Far seçimi

Mavi gözlere

nötr renkler

mükemmel uyum sağlıyor. Bu sayede daha da ön plana çıkan mavi gözlere, nötr ve pastel ton seçimleri yaparken, göz rengini öldürmemeye özen göstermelisin. Örneğin göz renginle çok benzeşen renkte bir far seçmemelisin. Ya da göz renginin alt tonu olmasına özen göstermeli ve göz kalemiyle rengi desteklemelisin. Pastel renkler dışında, gri ve siyahın tonları da mavi gözlere en çok yakışan renklerden.

Makyaj stili

Göz rengine göre far rengini seçmeden önce, makyaj stilini belirlemen işini kolaylaştıracaktır. Günlük ya da koyu gece tarzı, renge karar vermeden önce stile karar vermen yararlı olacaktır.

Önerilerimiz

1) Bakır ve altın tonları, mavi gözlerde çok çarpıcı duruyor. Bu iki rengin karışımını far olarak uygulayabilir, siyah göz kalemiyle de görünümünü tamamlayabilirsin.

2) Pastel pembe far ve siyah göz kalemi birleşimi de mavi gözlerinin güzelliğini perçinleyecektir.

3) Ve tabii ki vazgeçilmez füme! Füme rengi far ve siyah göz kalemiyle kedi bakışlarına sahip olabilirsin. Kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerini belirginleştirmek de iyi bir fikir olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön