loader

Göz Rengine Göre Ne Renk Göz Makyajı Yapmalısın?

Favoriye Ekle

Göz makyajının kusursuz ve etkileyici görünmesi için göz rengine uygun farları tercih etmelisin. Göz makyajında en sık yapılan hataların başında göz rengine uymayan far seçimleri geliyor. Arkadaşına çok yakışan o far sana bir türlü gitmiyorsa belki de nedeni göz rengine uymamasıdır. Göz rengine uygun farları seçerek doğru göz makyajı yapabilirsin. Peki, göz rengine uygun far nasıl seçilir? Sorunun cevabını merak ediyorsan seni yazının devamına alalım.

Editörün Notu: Beğendiğin far renklerinin gözlerinde nasıl duracağını öğrenmek ve canlı makyaj denemek için sanal makyaj uygulamasından yardım alabilirsin.

Kahverengi gözler

Göz Rengine Göre Ne Renk Göz Makyajı Yapmalısın?_1

Kahverengi gözlerin varsa çok şanlısın! Kahve gözlerini canlı ve enerjik göstermek istiyorsan koyu mor ve bronz tonlarını tercih edebilirsin. Göz rengini ortaya çıkarmak için açık nude, sütlü kahve tonlarını tercih etmelisin. Kahverengi gözlerine makyaj yaparken mutlaka göz pınarına şampanya rengi far sür. Bu minik dokunuş kahverengi gözlerinle harika bir kontrast yaratacaktır. Açık renkli far sürdüğünde kirpik diplerini mutlaka koyu renk göz kalemi veya farla doldurmanı öneriyoruz. Böylece gözlerin daha iri ve iddialı görünecek.

Far paleti önerisi: Maybelline New York 24K Nude Far Paleti kahverengi gözlerin ihtiyacı olan bütün renkleri kapsıyor. Paletin içindeki ışıltılı tonları kullanarak harika göz makyajları yapabilirsin. Mor ve nude farı karıştırarak renkli bir bir makyaj elde edebilirsin. Gece makyajında ise altın rengi farı göz kapağına sür ve kirpik dibini koyu renk farla doldur.

Mavi gözler

Göz Rengine Göre Ne Renk Göz Makyajı Yapmalısın?_2

Mavi renginin kontrastı turuncudur. Turuncu alt tonlu farlar mavi gözlere çok yakışıyor. Yaz makyajında turuncu farını açık kahve tonlarıyla karıştırarak harika bir yaz makyajı elde edebilirsin. Kış makyajında ise mavi gözlerin en yakın arkadaşı kahverengidir. Kahverenginin her tonu mavi gözlere çok yakışıyor! Günlük makyajında açık kahve farınla mavi gözlerini ön plana çıkarabilir, gece makyajındaysa koyu kahverengi dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Mavi gözlere siyah eyeliner çok keskin göründüğü için genellikle kahverengi göz kalemi veya eyeliner kullanmanı öneriyoruz. L'Oréal Paris Super Liner Silkissime 602 Brown Temptation göz kalemiyle ister eyeliner çekebilir, istersen de kirpik diplerini doldurabilirsin.

Far paleti önerisi: Mavi gözlerini daha parlak göstermek ve ön plana çıkarmak için kahverengi far paletlerini kullanmalısın. L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige paletinin içindeki açık kahve rengi tüm göz kapağına sür. Daha sonra koyu kahve tonlarından birini göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve gözünün dış köşelerine doğru yay. Alt kirpik dibine de kahverengi farını ince bir şerit halinde sürerek göz makyajını ön plana çıkarabilirsin.

Yeşil gözler

Göz Rengine Göre Ne Renk Göz Makyajı Yapmalısın?_3

Yeşil gözlerini ön plana çıkarmak için kırmızı ve kırmızının tonlarını kullanabilirsin. Yeşilin kontrastı olan kırmızı sayesinde bütün dikkatler yeşil gözlerinde olacak. Bu sezon çok popüler olan kızıl göz makyajlarını incelemende fayda var. Kızıl göz makyajını bronz farla bütünleştirerek ideal bir gece makyajı elde edebilirsin. Yeşil gözlerine yeşil ve mavi renklerini sürmeni önermiyoruz. Siyah göz makyajı da göz rengini gölgeleyeceği için makyaj çantandan siyah farları çıkarmalısın.

Far paleti önerisi: NYX Professional Makeup Perfect Filter Far Paleti- Rustic Antique'in içindeki kızıl renkler yeşil gözlerine çok yakışacak. 2017 sonbahar makyaj trendlerinin başında gelen kızıl göz makyajını bu paletle yapabilir, 2018 yılında da kızıl göz makyajının öncüsü olabilirsin.

Ela gözler

Göz Rengine Göre Ne Renk Göz Makyajı Yapmalısın?_4

Renkli göz makyajları en çok ela gözlere yakışıyor. Ela göz makyajı için mavi, yeşil, mor tonlarını sürerek enerjisi yüksek makyajlar yapabilirsin. Kış makyajında ise gri tonlarını kullanarak dumanlı göz makyajı yapmanı mutlaka öneriyoruz. Gri tonları ela gözlere çok yakışıyor. Gece makyajında ela gözlerini ön plana çıkarmak için füme ve gri tonarını kullanabilir, üzerine de siyah eyeliner çekebilirsin.

Far paleti önerisi: Hem günlük makyajında hem de gece makyajında L'Oréal Paris Color Riche Quad E5 Far Paleti kullanarak ela gözlerini ön plana çıkarabilirsin. İçindeki gri ve siyah tonlarıyla hayalindeki dumanlı göz makyajını elde edeceksin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler