loader

Göz rengine göre yaz rengini seçiyoruz: Sana en uygun far önerisi

Favoriye Ekle

Herkesin göz rengi farklıdır, bu nedenle arkadaşına yakışan veya dergide gördüğün o far rengi sende o kadar güzel durmayabilir. Eminiz, sen kendine en çok yakışan renkleri biliyorsundur ama bu yazın far trendlerini göz renklerine göre ayırdık. Bakalım, senin göz rengine hangi göz makyajı stili daha çok yakışıyor?

Mavi gözlüler

Mavi gözlüler,

bu yaz sezonunda tercihlerini kahverengi, nude tonlardaki dumanlı göz makyajından yana kullanmalılardır. Gigi Hadid'in de sık sık tercih ettiği bu renkler, mavi gözlerini olduğundan daha belirgin ve parlak gösterecektir. Kahverengi dumanlı göz makyajını bordo tonlarındaki mat rujlar ile tamamlayabilirsin. Eğer günlük makyajında bu göz makyajını tercih ediyorsan, dudaklarına açık pembe tonlarında bir lipgloss sürebilirsin.

Ela gözlüler

Ela gözlere sahip olanlar oldukça şanslılar! Hem yeşil hem de kahverengi göz rengine sahip olanlar tercihlerini senenin trendi olan rose-gold yani pembe tonlu bronz renklerden yana kullanmalılardır. Bu renk yaz aylarında bronzlaşan tenini daha ortaya çıkarıp senin bir yıldız gibi parlamana yardımcı olacaktır. Bu tonları mat kahverengi veya nude tonlu rujlar ile dengeleyebilirsin.

Yeşil gözlüler

Yeşil gözlüler, yaz aylarında pembe tonları ile ışıldayabilirler. Pembenin her tonunu rahatlıkla kullanabilen yeşil gözlüler, gözlerini daha belirginleştirmek için eyelinerdan yardım alabilirler. Sen de yaz aylarında fresh ve modern bir görünüm için soft pembelerden yardım alabilirsin.

Kahverengi gözlüler

Kahverengi gözlerine en çok yakışacak renklerin başında bronz tonlar geliyor. Altın ışıltıları bulanan bronz renkler, bu senenin en büyük makyaj trendlerinden biri. Sen de bronz farını ister sadece göz kapağına uygula, istersen de dumanlı göz makyajı yap. Bu trendi sadece yaz aylarında değil, yazı özlediğin soğuk kış günlerinde de denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler