loader

Göz şekline göre eyeliner uygulamak için bilmen gereken taktikler

Favoriye Ekle

Eyelinerımızdan vazgeçemiyoruz ama göz şeklimize uygun olarak çekmediğimizde de istediğimiz etkiyi elde edemiyoruz. Birçoğumuz eyelinerı annemizden, arkadaşımızdan veya beğendiğimiz sanatçıdan gördüğümüz gibi uyguluyoruz. Oysa eyelinerımızı kendi göz şeklimizi göz önünde bulundurarak çektiğimizde tüm görünümümüzü bir adım öteye taşıyabiliriz: Küçük gözlerimizi daha iri, düşük göz kapaklarımızı daha kalkık gösterebiliriz. Kendi göz şekline en uygun eyeliner stilini keşfetmeye hazır mısın? 'Eyeliner nasıl sürülür?' sorusunun cevabı burada!

Badem gözler için eyeliner

Badem gözler için

Şanslısın çünkü neredeyse tüm eyeliner stilleri bu göz tipine yakışacak. Bizim favorimizse klasik kedi bakışlar! Likit eyelinerını ince bir biçimde gözlerinin iç köşelerinden itibaren çekmeye başla, dış köşelere doğru eyeliner çizgini kalınlaştır. Gözlerinin dış köşelerine ulaştığında eyeliner çizgisini hafifçe yukarı çekerek kuyruk kısmını oluştur.

Eyeliner önerisi: Badem gözlerini hafif dışa doğru çekik göstermek için Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner kullanabilirsin. Yumuşacık ucu sayesinde çok kolay sürülüyor ve gün boyu kalıcı formülü eyelinerını tazeleme ihtiyacı yaratmıyor. Badem gözlerini ortaya çıkarmak için göz pınarından değil, gözlerinin orta kısımlarından eyeliner çekmeye başla.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Çukur gözler için eyeliner

Gözlerinin dış köşesine yoğunlaşan eyeliner stilleri bu göz tipi için ideal. Göz kıvrımının en yüksek noktasından itibaren eyelinerını uygulamaya başla, kirpiklerinin bittiği noktada uygulamayı tamamla. Eğer eyeliner çizgini uzatırsan, bu gözlerinin aşağıya çekilmesine neden olacak; bizim isteğimizse gözlerinin olduğundan daha iri ve daha kalkık görünmesi!

Eyeliner önerisi: Çukur gözlerini ortaya çıkarmak için Maybelline New York'un Master Ink Mat Eyelinerı'nı kullanmalısın. Gün içinde dağılmayan, mat ve kusursuz bitişe sahip olan eyeliner önerisi arayanlar Maybelline mat eyeliner ile mutlaka tanışmalı.

Düşük göz kapakları için eyeliner

Düşük göz kapaklılar için eyeliner önerisi

Düşük göz kapaklarını olduğundan daha kalkık göstermek için, eyelinerının kuyruğunu olabildiğince uzat. Bu şekilde gözlerine maksimum belirginliği vereceksin. Ayrıca düşük göz kapağı olanlar kalın eyelinerdan uzak durmalı. Kalın eyelinerın göz kapağına kolaylıkla bulaşabilir ve göz kapağının daha küçük görünmesine yol açar.

Düşük göz kapağını kalkık göstermek için göz pınarından ince başlayıp kalınlaşarak devam eden eyeliner modeli tercih edebilirsin. NYX Professional Makeup Epic Ink Liner, "Eyeliner çekemiyorum." diyenlerin bile ustaca eyeliner çekmelerini sağlıyor. Tüm zamanların en çok sevilen eyelinerlarından biri olan Epic Ink Liner, suya dayanıklı ve vegan formülü sayesinde bizim de bittikçe yerine yenisini aldığımız bir eyeliner.

İncecik keçe ucu sayesinde çok kolay uygulanabiliyor, incecik çizgiler çekilebiliyor ve işin en güzel kısmı, gün boyunca akma, dağılma ve bulaşma yapmıyor. Tek seferde yoğun siyah bir etki verdiği için, çektiğimiz bir çizginin üzerinden defalarca geçmek zorunda kalmıyoruz. Elimiz alıştığı andan itibaren maksimum 15-20 saniyede kusursuz bir eyeliner çekebiliyoruz. Eğer sen de düşük göz kapaklıysan ve eyeliner çekmekte zorlanıyorsan, NYX Professional Makeup Epic Ink eyelinerı mutlaka denemelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Büyük gözler için

Büyük gözler için

Eğer iri ve yuvarlak gözlerin varsa, eyeliner gözlerinin şeklini anında vurgulayacaktır. Üst kirpik çizgine eyelinerını, hem içte hem dışta aynı kalınlıkta olacak şekilde çek. Aynı şekilde alt kirpik çizginin iç kısmına göz kalemini çekmeyi ise unutma.

Büyük gözleri olanlarda renkli göz makyajı harika görünüyor. Daha belirgin ve iddialı göz makyajı yapmayı seviyorsan renkli eyeliner ve göz kalemleri stoklarını yenilemelisin. Mavi, yeşil ve mor eyeliner sayesinde büyük gözlerinde eğlenceli makyaj stilleri ortaya çıkarabilirsin.

NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks renkli eyelinerların tam 24 farklı renk seçeneği var ve hiçbir yerde göremeyeceğin farklı eyeliner renklerini bu seride bulabilirsin. 36 saate kadar kalıcı olan bu kalem formdaki renkli eyelinerlar, dağılmaya ve bulaşmaya dayanıklı, tamamen su geçirmez bir formüle sahipler. Mat ve metalik bitişe sahipler, yüksek pigmentasyonları ile de tek seferde yoğun bir renk veriyorlar. Lila, pembe, sarı, yeşil, turuncu gibi bir çok farklı renkte eyelinerları Epic Wear Liner Stickslerde bulabilirsin!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Aşağı doğru kıvrılan gözler için 

Aşağı doğru kıvrılan gözler için

Aşağı doğru kıvrılan gözleri aksi bir illüzyon yaratarak daha kalkık gösterebilirsin. Tek yapman gereken, eyelinerının kuyruğunu uzatıp dramatik bir bitiş vermek. Eyelinerını gözün boyunca çektikten sonra, yukarı ve dışa doğru bir efekt vermelisin. Aynı adımı alt kirpik dibine de uygula. Eyelinerın dış köşelerini buluşturarak kuyruğunun daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Gözlerini kalkık göstermek için kalın eyeliner yerine daha ince ve doğal modelleri tercih et. Böylece gözlerinin dış kısımları ortaya çıkacak ve gözlerin badem gibi çekik, kalkık görünecek.

Sen de göz şekline göre eyeliner uyguladıktan sonra farkı göreceksin. Sonrasında dilersen, kusursuz eyeliner uygulamanı, bizimle Instagram (@makyajcom) hesabımız üzerinden de paylaşabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön