loader

Gözde Mutluer ve Alp Kavasoğlu ile Grafik Eyeliner Makyajı

Favoriye Ekle
Gözde Mutluer ve Alp Kavasoğlu ile Grafik Eyeliner Makyajı

Makyaj Şehirde stüdyolarında yine çok sevdiğimiz bir konukla ve denemeyi çok istediğimiz bir eyeliner tarzıyla karşındayız! Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu, Gözde Mutluer ile birlikte grafik eyeliner makyajının tüm sırlarını bizimle paylaşıyor!

Grafik eyeliner makyajı son zamanların yükselen makyaj trendlerinden biri. Son derece iddialı ve cesur olan grafik eyelinerı nasıl yapacağımızı düşünürken, neyse ki en sevdiğimiz makyaj artisti Alp Kavasoğlu imdadımıza yetişti. Makyaj Şehirde Youtube kanalında, oyuncu Gözde Mutluer ile birlikte hazırladıkları grafik eyeliner makyajı videosunu izledik ve adım adım nasıl yapılacağını öğrendik. Eğer hazırsan, Alp’in tüyoları ile “Grafik Eyeliner” nasıl yapılır, anlatmaya başlıyoruz!

Grafik Eyeliner

Alp, Gözde ile göz makyajına başlamadan önce, eyelinerın daha kalıcı olması ve çizgilerde birikmemesi için ilk olarak bir baz uyguluyor. Maybelline New York’un Color Tattoo 24H krem farlarından 93 Creme De Nude’u tüm göz kapağına uyguluyor ve sabitliyor. Alp burada açık ve koyunun kontrastından faydalanarak çok daha belirgin bir görünüm elde etmek istiyor.

Gelelim makyajın en can alıcı noktasına: Eyeliner! Alp, grafik eyeliner görünümü için Maybelline New York Lasting Drama jel eyelinerı kullanıyor. Kirpik diplerine yoğun bir şekilde uyguladıktan sonra, üst kısmın sınır çizgisini belirlemek için Gözde'ye gözlerini iyice açarak, eyelinerı göz kapağına bulaştırmasını istiyor. İşte Alp’in böyle ufak makyaj hilelerini çok seviyoruz! Göz kapağına bulaşan fazla eyeliner, grafik eyelinerın dış çerçevesini oluşturuyor. Kalan boşluğu da Alp, jel eyeliner ile dolduruyor, kusursuz bir kuyruk çizmeyi de ihmal etmiyor tabii.

Eyeliner zaten çok yoğun görünüyor ama yine de sabitleyip matlaştırmak için Alp, Maybelline The Rock Nudes far paletindeki siyah mat far ile sabitliyor.

Alp Kavasoğlu’nun önerisi: Bu noktada gözlerin iç kısmında ışıltılı mavi veya daha farklı tonda bir far kullanarak renkli grafik bir eyeliner görünümü de elde edebilirsiniz!

Çizgileri kusursuzlaştır

Grafik eyeliner çok kalın olduğu ve tüm göz kapağına uygulandığı için hata yapmak da son derece normal. Eğer çok net çizgiler çizemediysen sakın dert etme, Alp’in buna da bir çaresi var. Kesik uçlu fırçana kapatıcını alıp, çizgileri daha da keskinleştirebilirsin. Alp, bu adımda Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı kullanarak grafik eyelinerını kusursuz bir görünüme kavuşturuyor.

Kirpiklerde yoğun siyah etki

Böyle siyah ve kalın bir eyeliner görünümüne, tek tek ayrılmış, yoğun siyah kirpikler yakışır. Alp’in de bu adımda tercihi Maybelline New York Lash Sensational Intense Black maskara oluyor. Kirpik diplerinden başlayarak maskarayı bolca uyguluyor.

Ten makyajını hafif tut

Gözler tamamen grafik eyeliner makyajındayken, dikkati dağıtmak olmaz. Böyle iddialı bir göz makyajı yaptığında, ten makyajını ve dudakları doğal tutmalısın. Bu yüzden Alp de, Gözde Mutluer’in ten makyajında doğal bitişler tercih ediyor.

Maybelline New York Anti Age Eraser kapatıcıyı göz altlarına uyguladıktan sonra, aynı kapatıcıyı elmacık kemiklerinin altına, çeneye ve burun üzerine uygulayıp ters kontür yapıyor. Gölgelendirerek yapılan kontür işlemine göre çok daha doğal bir sonuç veren ters kontür yöntemi, gerekli bölgeleri aydınlık tutarak kendiliğinden kontür yapılmış gibi bir etki vermeye yarıyor.

Aydınlatıcı olarak Alp’en en sevdiği aydınlatıcı olan Maybelline New York Master Strobing Stick’in 100 Light/Irridescent rengini kullanıyor. Kremsi yapısıyla inanılmaz doğal bir sonuç veren bu aydınlatıcı bizim de favorimiz.

Gözler iddialı olduğu için Alp allık ve bronzerı da hafif tutuyor. Maybelline New York Master Blush allık paletindeki allıkları birbirine karıştırıp, yumuşak bir şekilde uyguluyor. Üzerinde de Master Bronze bronzer paletindeki renkleri de karıştırıp hafifçe uygulayarak, yüze çok doğal bir sıcaklık veriyor.

Doğal ve belirgin kaşlar

Böyle bir makyaja tabii ki de doğal ve belirgin kaşlar çok yakışır! Alp, göz makyajını daha da belirginleştirmek için, kaşlardaki boşlukları doğal bir şekilde dolduruyor. Maybelline New York Brow Tattoo Micro Pen Tint kaş kaleminin, doğal kaş çizmeyi sağlayan 4’lü ucu ile kusursuz bir sonuç elde ediyor. Sende acısız micro blading etkili bu kaş kalemini mutlaka denemelisin!

Nude dudaklar

Dudaklarda da tabii ki nude tonlar, bu makyajın olmazsa olmazı! Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnude likit mat rujlardan 65 Seductress, doğal dudak rengiyle Gözde’ye çok yakışıyor. 16 saate kadar kalıcı ve süper mat bitişli bu ruj, iddialı makyajların yıldızı!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön