loader

Gözde Tezer ile Uygun Fiyatlı Ürünlerle Mükemmel Yılbaşı Makyajı

Favoriye Ekle
Gözde Tezer ile Uygun Fiyatlı Ürünlerle Mükemmel Yılbaşı Makyajı

2020’ye ışıl ışıl parlayan bir makyajla girmek için yılbaşı gecesi makyajı yaptığım videomu mutlaka izlemelisin!

Yılbaşı gecesi yaptığımız makyajların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü yeni yıla nasıl girersen gerçekten de öyle geçiyor! Işıl ışıl parlayan göz alıcı bir yılbaşı gecesi makyajıyla önümüzdeki yıl gerçekleşmesini istediğin dileklerimize de ışıltı katalım istedim ve uygun fiyatlı ürünlerle muhteşem bir yılbaşı gecesi makyajı yaptım! Hadi, sen de yeni yıl için hazırlıklarına video’mu izleyerek başla.

Geçtiğimiz senelerde makyaj yapmadan evde televizyon karşısında oturarak girdiğim yıl çok kötü geçmişti ama sonraki sene göz alıcı bir makyaj yaparak yeni yıla girdim ve harika bir sene geçirdim hatta aşkı buldum. Sen de aşkı arıyorsan belki senin için de kapıları aralar. Belli mi olur?

Cilt rengimi eşitleyerek başlıyorum! 

Makyajıma ilk olarak beni yorgun gösteren göz altımda oluşan koyu halkalardan ve sivilce lekelerimden kurtularak başlıyorum. Bunun için Maybelline New York Master Master Camo Pen’in yavru ağzı rengini göz altlarıma, yeşil rengini ise burun kenarlarımda oluşan kızarıklıklara ve sivilcelerimin üzerine uyguluyorum. Makyaj süngeriyle kolaylıkla dağılabilen bu kalemler cilt rengimde oluşan eşitsizlikler mükemmel bir şekilde kapatıyor. 

Sonrasında sıra göz altı kapatıcısı uygulamaya geçiyor. Bu adımda benim en sevdiğim kapatıcılardan biri olan Maybelline New York Age Rewind’ı (yeni adıyla Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı) göz altlarıma uyguluyorum. Aplikatörü sayesinde uygulaması çok kolay bu ürünün kapatıcılığı da muazzam. Parmak uçlarımla tampon hareketler yaparak yedirmem yeterli oluyor. Yılbaşı gecesi makyajında önem verdiğim noktalardan biri gece boyu kalıcı ve kusursuz görünen bir ten makyajı. Gece boyunca cildimde oluşacak parlamaların önüne geçmekte usta olan Maybelline New York Fit Me! Fondöteni boyun bölgemde dahil olmak üzere tüm yüzüme eşit bir şekilde dağıtıyorum.

Sıra geldi göz makyajıma! 

Ten makyajına ara verip göz makyajımı yapmaya başlıyorum. Delici, ışıl ışıl parlayan bir göz makyajı yapmak istiyorum. İlk adımımı da kaşlarıma Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler Medium Brown rengi kaş maskarasını uyguluyorum. Kaşlarımı hiç almadığım için kaşlarıma şekil verirken maskaralardan yardım almayı çok seviyorum ve günlük makyajımda da vazgeçilmezim oluyorlar. Kaş maskarası ile işim bittikten sonra göz makyajıma başlıyorum. Maybelline New York 24 K Nudes far paletindeki en açık renkleri kullanarak göz pınarlarımı ve kaşlarımın altında kalan bölgeyi aydınlatıyorum.  Sıra geldi ışıldamaya! Far paletinde bulunan altın rengi farkı göz bebeklerimin tam üzerine gelecek şekilde uygulamaya başlıyorum ve sonrasında da karıştırma fırçası yardımıyla dağıtıyorum. 

Far uygulamasını bitirdikten sonra eyeliner’a geçiyorum. Bazı zamanlar eyeliner uygulamak çok zor ve vakit alan bir durum olabiliyor ama uzun zamandır kullandığım Maybelline New York Sensational Liner ile benim için kolay bir hale geldi. Kuyruk kısmından başlayarak eyeliner’ımı uygulamaya başlıyorum ve tabii ki bu maceram da Sensational Liner sayesinde başarıyla sonuçlanıyor.

Göz makyajımı tamamlamak için son olarak maskara uygulamasına geçiyorum. Maybelline New York sensational maskarayı kirpik diplerimden başlayarak zig-zag hareketlerle kirpiklerimin ucuna kadar giderek uyguluyorum. Bu uygulama şekli kirpiklerimi olduğundan daha uzun gösteriyor. Kesin bilgi!

Sıra geliyor yılbaşı makyajının yıldızı kırmızı rujuma! 

 Bu adımda kalıcılığına sonuna kadar inandığım, gece boyunca beni asla yarı yolda bırakmayacak bir ruj tercih ediyorum. Hangi rujdan bahsettiğimi anlamışsındır. Tabii ki Maybelline New York Matte Ink 20 Pioneer rengini sürüyorum ve sonrasında da tüm makyajımı Maybelline New York Fit Me! Pudra ile sabitliyorum.

Son adımlar! 

Makyajımda sona doğru yaklaşırken sıra geliyor allık uygulamasına. Maybelline New York Master Blush paletindeki şeftali tonlarındaki rengi fırçama alarak gülümseyince yüksekte kalan bölgelere uyguluyorum. Sarışın olduğum için bence bu tonlar bana daha çok yakışıyor Sonrasında da aynı palette bulunan highlighter’ı elmacık kemiklerimin tam üzerine gelecek şekilde uyguluyorum. Yılbaşı olduğu için abartmadan duramıyorum tabii. Bol bol sürüyorum. 

Veee makyajım bitiyor! 2020’ye ışıl ışıl girmeni sağlayacak makyajımı beğendiysen sen de bu makyajı uyguladığın fotoğrafını #makyajselfiem etiketi ile bizlerle paylaşmayı sakın unutma!

2020 tüm dileklerinin gerçek olduğu bir yıl olsun!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön