loader

Gözenek Gizleyen En İyi Makyaj Bazları

Favoriye Ekle

Pürüzsüz bir cilt için gözenek gizleyen en iyi makyaj bazlarını listeledik!

Cildimizdeki gözenekler, pürüzsüz bir görünümün önünde bazen engel oluşturabiliyor. Özellikle de fondöten sürdükten sonra daha da belirgin hale gelen gözenekleri gizlemenin en iyi yolu makyaj bazları. Bu yazımızda, porselen gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanabileceğin en iyi gözenek gizleyici makyaj bazı önerilerimizi bir araya getirdik!

1. Maybelline Baby Skin Makyaj Bazı

1. Maybelline Baby Skin Makyaj Bazı

Anında gözenek gizleme etkisiyle Maybelline Baby Skin Makyaj Bazı, en sevdiklerimizden biri. Vişne özü içeren formülü ile ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlayan bu makyaj bazı, ağırlık hissi bırakmıyor. Ciltte çok kolay bir şekilde dağılıyor ve üzerine fondöten uygulandığında, gözeneklerin saniyesinde gizlenmesini sağlıyor.

2. NYX Professional Makeup Pore Filler Makyaj Bazı

2. NYX Professional Makeup Pore Filler Makyaj Bazı

Gözenek gizleyici makyaj bazları arasında en sevilenlerden biri olan NYX Professional Makeup Pore Filler Makyaj Bazı, gözenekleri gizlediği gibi, ciltteki ince çizgi ve kırışıklık görünümünü gizleme konusunda da çok başarılı. Fondöten önce gözeneklerinin olduğu bölgeye bu bazı uygulayarak kusursuz bir zemin elde edebilir, makyajının kalıcılığını artırabilirsin. Ayrıca Pore Filler Stick versiyonunu da çantana atabilir, gün içinde çok pratik bir şekilde makyajının bile üzerinden tazeleyebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Lancome Prep & Matte Makyaj Bazı

3. Lancome Prep & Matte Makyaj Bazı

Genişlemiş gözenekler aynı zamanda cildin yağlı olmasıyla yakından ilişkili. Bu yüzden gözeneklerini gizlerken bir yandan da cildinin matlaşmasını ve gün içerisinde parlamasını engelleyecek Lancome Prep & Matte Makyaj Bazı en iyi seçeneklerden bir diğeri. Bu makyaj bazı cildi nemlendirme özelliğine sahip ve ten makyajının da ömrünü uzatıyor!y

4. L’Oréal Paris Infaillible Resurfacing Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

4. L’Oréal Paris Infaillible Resurfacing Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

Cildinin tamamen pürüzsüz ve kusursuz görünmesini istiyorsan, L’Oréal Paris Infaillible Resurfacing Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı tam sana göre demektir. Ciltteki gözenek ve kusurları gizlerken, yağ kontrolü yaparak cildin parlamasına da engel oluyor. Şeffaf rengi, hafif ve ağırlık yaratmayan formülü ile bu makyaj bazını kullanmayı çok seviyoruz.

5. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı

5. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı

Yağlı ciltler için matlaştırma desteği sağlayan, gözenek görünümünü gizleyen diğer bir makyaj bazı önerimiz ise Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı. Kil içeren formülü ile parlama ve gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, ten makyajının kalıcılığını da 12 saate kadar artırıyor. Ayrıca SPF 20 içerdiği için cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı oluyor.

6. NYX Professional Makeup Marshmellow Makyaj Bazı

6. NYX Professional Makeup Marshmellow Makyaj Bazı

Makyaj bazı seçiminde 1 taşla birden fazla kuş vurmak istiyorsan, NYX Professional Makeup Marshmellow Makyaj Bazı’nı mutlaka denemelisin. Bu makyaj bazı gözenek gizleme özelliği yanında, cildi pürüzsüzleştirme, nemlendirme, cilt tonu eşitleme, makyajın kalıcılığını artırma, ince çizgileri azaltma, cildi makyaja hazırlama, canlı ve doğal bir bitiş verme etkisine sahip. Ayrıca cilde bakım da yapıyor, bir makyaj bazından daha ne bekleyebiliriz ki!

7. Yves Saint Laurent Touche Eclat Blur Primer

7. Yves Saint Laurent Touche Eclat Blur Primer

Tüm zamanların favori makyaj bazlarının başında gelen YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer, gözenek ve cilt kusuru gizleme konusunda çok etkili. İçerisindeki altın ışıltılarıyla cilde aydınlık bir etki de veren bu makyaj bazı, kadife gibi bir cilt yaratıyor. Bu makyaj bazını kullandığımızda cildimiz pürüzsüz, kadife gibi ve aydınlık görünüyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler