0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

10 Adımda Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj

Favoriye Ekle

Ufak birkaç makyaj tüyosu ve doğru makyaj malzemesi seçimi ile gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirsin! Gözleri iri gösteren makyaj hilelerini öğrendikten sonra çok daha çekici görünmeye başlayacaksın.

Gözler, yani bakışlar yüzün odak noktası. Makyajın ne stilde olursa olsun birinci planda olan kısım her zaman gözlerin. İletişimin ilk başladığı yer olan gözü büyük gösteren makyaj yapmak ister misin? Cevap "Evet"se, doğru makyaj malzemeleri ve birkaç da minik makyaj tüyosu ile gözlerini daha büyük göstermenin yollarını açıklıyoruz! İşte karşında göz büyütme makyajı için bilmen gereken tüm tüyolar!

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

1. Gözleri büyük gösteren maskara kullan

Gözleri daha büyük göstermek için ihtiyacın olan ilk şey: Maskara. Gözlerinin çok daha açık ve büyük görünmesini sağlayacak Maybelline New York Lash Sensational Sky High Cosmic Black Maskara, tam büyük göz makyajı etkisi yaratıyor.

En küçük kirpiklere bile ulaşan esnek fırçası sayesinde Maybelline maskara kirpiklerine limitsiz uzunluk kazandırıyor. Bambu özü ve fiberler içeren 24 saate kadar kalıcı formülü ile hacimli ve simsiyah kirpik görünümüne sahip olabilirsin.

Özel fırçası ile en kısa ve düz kirpikleri bile kavrayarak kaldırabilen bu maskara, kirpiklere iri göz etkisi verirken, kirpik liftingi yaptırmış gibi kalkık ve upuzun görünmelerini sağlıyor. Büyük göz makyajı için en önemli makyaj malzemesini öğrendin, şimdi sıra diğerlerinde!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Aydınlatıcı ile gözpınarlarını aydınlat

Aydınlatıcı ile gözpınarlarını aydınlat

Aydınlatıcı ile göz pınarlarını aydınlatmak, gözleri büyük göstermek için en çok işe yarayan makyaj tüyolarından. Tek yapman gereken, kalem uçlu bir far fırçası ile pıt-pıt dokundurmak! Bu tüyoyu uyguladıktan sonra gözlerinin arasındaki mesafenin biraz daha arttığını fark edeceksin. Büyük göz makyajı için tam da aradığın tüyo bu olsa gerek!

Aydınlatıcı önerisi: Doğal bitişi ve güçlü aydınlık etkisi ile L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcıyı göz pınarlarını aydınlatmak için kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Gözlerini boyutlandır

Gözlerini boyutlandır

Gözü büyük gösteren makyaj yaparken minik kontür hilelerine ihtiyacımız oluyor. Tüm yüze kontür yapıp boyutlandırmak mümkünken, neden gözlerine de kontür yapmayasın? Göz kontürü ile gözlerini daha büyük, göz kapaklarını daha geniş gösterebilirsin. Tek yapman gereken kontür pudranı, göz kapağının katlanma bölgesine uygulamak ve bu kısmı biraz daha gölgelendirmek. Bu gölge sayesinde gözlerin çok daha büyük görünecekler. Bunun için bronzerını kullanabilirsin.

Bronzer Önerisi: L'Oréal Paris Bronze Please! bronzlaştırıcı pudra, hem çok yumuşak yapılı hem de sıcak tonuyla gözlerde kullanmak için ideal.

4. Alt kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygula

Alt kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygula

Alt kirpiklerinin iç kısmına beyaz kalem uygulamak, gözleri büyük gösteren makyaj tüyolarından bir diğeri. Sadece beyaz değil, ten rengi göz kalemleri de aynı işe yarayacaktır. 

Göz Kalemi Önerisi: L'Oréal Paris'in Infaillible göz kalemlerinden 14 White is White ve 13 Uptown Beige hem çok yumuşak formüllü, hem de sabitlendikten sonra da akmıyor ve bulaşmıyor.

5. Gözlerde ışıltılı ve mat farları bir arada kullan


Gözlerde hem metalik hem de mat farları bir arada kullanmak gözlerini boyutlandıracağı için daha büyük görünmelerini sağlayacak. Büyük göz makyajı için iç ve dış köşelere mat farları uygulayıp, tam göz bebeğinin hizasına açık tonlu ışıltılı bir far uygulayarak gözlerinin daha büyük ve açık görünmesini sağlayabilirsin.

Far Önerisi: Maybelline New York Color Tattoo 24H Creamy Mattes Göz Farı 93 Creme De Nude rengi kremsi matlıkta bir krem rengi. Her renkteki göz makyajına uyum sağlayacak bu far ile gözlerini boyutlandırabilirsin.

6. Kirpik kıvırıcı kullan

Kirpik kıvırıcı kullan

Eğer çok kısa kirpiklerin varsa, büyük göz makyajı için maskaranın işini kolaylaştırmak için kirpik kıvırıcı kullanabilirsin. Kıvırıcıyı kirpik diplerinin hizasına getir ve nazikçe 3 defa kıvırma işlemini gerçekleştir. Daha sonra kıvırıcıyı yukarı doğru yönlendir ve diğer kirpiklerine de aynı işlemi uygula.

7. Kaşlarını doğru şekillendir

belirgin kaş makyajı için renkli kaş maskarası

Gözlerinin düşük ve küçük görünmesine engel olmak için kaş şeklini de gözden geçirebilirsin. Eğer kaşların gözlerinle doğru orantıda değilse, çok inceyse, kaşlarını yukarı doğru tarayarak da gözlerini daha büyük gösterebilirsin. Ayrıca kaşlarının kavisli kısmını çok hafif yukarı doğru doldurarak da aynı etkiyi elde edebilirsin.

Kaş ürünü önerisi: L'Oréal Paris'in Plump & Set Kaş Maskarası ile kaşlarına istediğin şekli kolayca verebilirsin. Eğimli kaş fırçası, kaşları yukarı doğru tarayarak gün boyu belirgin ve kalıcı olmasını sağlıyor.

8. Kuyruklu eyeliner ile gözlerini büyüt


Kusursuz kuyruklu bir eyeliner, kedi gözü etkisi sayesinde gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak. Eyelinerı çekerken kuyruğunu, alt kirpik çizgini devam ettirecek şekilde çizebilirsin. Böylece gözlerinde bir illuzyon yaratacak ve daha büyük görünmelerini sağlayacaksın.

Eyeliner önerisi: Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi, eyeliner çekme konusunda en zorlananların bile işini kolaylaştıracak uca ve formüle sahip. Uzun gövde ve yumuşacık ucu sayesinde kontrolü çok kolay, çok pigmentli ve kalıcı.

9. Kaşlarının altını aydınlat

9. Kaşlarının altını aydınlat

Gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamak için, gözlerinle kaşlarının arasındaki mesafeyi daha geniş gösterebilirsin. Bunun için kaşlarını şekillendirdikten sonra, kaşlarının altına aydınlatıcı sürebilirsin. Böylece kaşların daha kalkık, gözlerin de daha büyük görünecek.

10. Gözlerinin dış köşelerine koyu renkte far uygula

10. Gözlerinin dış köşelerine koyu renkte far uygula

Göz makyajının son adımında, gözlerinin dış köşesini gölgelendirmek, böylece gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamak için koyu renkli farlardan yardım alabilirsin. Yumuşak uçlu bir far fırçası ile tam gözünün dış kısmına farı oturt ve dış-yukarı doğru dağıtmaya başla. Bunu yaparken de tam karşıya bakmaya özen göster. Böylece gözlerin çok daha çekik, derinlikli ve büyük görünecek. Bunun için L'Oréal Paris Eye Go Wild far paletini kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler