loader

Gözler kalbin aynasıdır: 10 adımda gözlerini daha büyük göster

Favoriye Ekle

Ufak birkaç makyaj tüyosu ve doğru makyaj malzemesi seçimi ile gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirsin!

Gözler, yani bakışlar yüzün odak noktası. Makyajın ne stilde olursa olsun birinci planda olan kısım. İletişimin ilk başladığı yer olan gözlerini daha büyük, bakışlarını daha vurgulu göstermek ister misin? Cevap "Evet"se, doğru makyaj malzemeleri ve birkaç da minik makyaj tüyosu ile gözlerini daha büyük göstermenin yollarını açıklıyoruz!

1. Gözleri büyük gösteren maskara kullan

Gözleri büyük gösteren maskara kullan

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gözlerini daha büyük göstermek için ihtiyacın olan ilk şey: Maskara. Gözlerinin çok daha açık ve büyük görünmesini sağlayacak L'Oréal Paris Bambi Eye Maskara, tam bir ceylan göz etkisi yaratıyor.

Özel fırçası tüm kirpikleri tek tek kavrayıp kaldırdığı için gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek bu maskara, kirpiklere içten dışa doğru bir hacim veriyor. Bu maskara ile ilgili daha detaylı bilgi için bu makalemize göz atabilirsin.

2. Aydınlatıcı ile gözpınarlarını aydınlat

Aydınlatıcı ile gözpınarlarını aydınlat

Aydınlatıcı ile göz pınarlarını aydınlatmak, gözleri büyük göstermek için en çok işe yarayan makyaj tüyolarından. Tek yapman gereken, kalem uçlu bir far fırçası ile pıt-pıt dokundurmak! Bu tüyoyu uyguladıktan sonra gözlerinin arasındaki mesafenin biraz daha arttığını fark edeceksin.

Aydınlatıcı önerisi: Doğal bitişi ve güçlü aydınlık etkisi ile L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcıyı göz pınarlarını aydınlatmak için kullanabilirsin.

3. Gözlerini boyutlandır

Gözlerini boyutlandır

Tüm yüze kontür yapıp boyutlandırmak mümkünken, neden gözlerine de kontür yapmayasın? Göz kontürü ile gözlerini daha büyük, göz kapaklarını daha geniş gösterebilirsin. Tek yapman gereken kontür pudranı, göz kapağının katlanma bölgesine uygulamak ve bu kısmı biraz daha gölgelendirmek. Bu gölge sayesinde gözlerin çok daha büyük görünecekler. Bunun için bronzerını kullanabilirsin.

Bronzer Önerisi: L'Oréal Paris Bronze Please! bronzlaştırıcı pudra, hem çok yumuşak yapılı hem de sıcak tonuyla gözlerde kullanmak için ideal.

4. Alt kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygula

Alt kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygula

Alt kirpiklerinin iç kısmına beyaz kalem uygulamak, gözleri büyük gösteren makyaj tüyolarından bir diğeri. Sadece beyaz değil, ten rengi göz kalemleri de aynı işe yarayacaktır. 

Göz Kalemi Önerisi: L'Oréal Paris'in Infaillible göz kalemlerinden 14 White is White ve 13 Uptown Beige hem çok yumuşak formüllü, hem de sabitlendikten sonra da akmıyor ve bulaşmıyor.

5. Gözlerde ışıltılı ve mat farları bir arada kullan

Gözlerde ışıltılı ve mat farları bir arada kullan

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gözlerde hem metalik hem de mat farları bir arada kullanmak gözlerini boyutlandıracağı için daha büyük görünmelerini sağlayacak. Bunun için iç ve dış köşelere mat farları uygulayıp, tam göz bebeğinin hizasına açık tonlu metalik bir far uygulayarak gözlerinin daha büyük ve açık görünmesini sağlayabilirsin.

Far Önerisi: L'Oréal Paris Color Queen tekli farlardan 20 Queen rengi, metalik bitişli bir krem rengi. Her renkteki göz makyajına uyum sağlayacak bu far ile gözlerini boyutlandırabilirsin.

6. Kirpik kıvırıcı kullan

Kirpik kıvırıcı kullan

Eğer çok kısa kirpiklerin varsa, maskaranın işini kolaylaştırmak için kirpik kıvırıcı kullanabilirsin. Kıvırıcıyı kirpik diplerinin hizasına getir ve nazikçe 3 defa kıvırma işlemini gerçekleştir. Daha sonra kıvırıcıyı yukarı doğru yönlendir ve diğer kirpiklerine de aynı işlemi uygula. Tekrar hatırlatalım, Bambi Eye maskaranın üzerindeki minik taraklar en kısa kirpikleri bile kavrayabildiği için, büyük göz makyajı için kirpik kıvırıcıya ihtiyaç duymayabilirsin.

7. Kaşlarını doğru şekillendir

Kaşlarını doğru şekillendir

Gözlerinin düşük ve küçük görünmesine engel olmak için kaş şeklini de gözden geçirebilirsin. Eğer kaşların gözlerinle doğru orantıda değilse, çok inceyse, kaşlarını yukarı doğru tarayarak da gözlerini daha büyük gösterebilirsin. Ayrıca kaşlarının kavisli kısmını çok hafif yukarı doğru doldurarak da aynı etkiyi elde edebilirsin.

Kaş ürünü önerisi: L'Oréal Paris'in Brow Artist Genius Kit kaş kiti ile kaşlarına istediğin şekli kolayca verebilirsin. İçerisindeki çift taraflı kaş fırçası ve kaş waxı ile kaşlarını şekillendirdikten sonra pudra kısmı ile sabitleyebilir, minik cımbızı ile çıkan kaşlarını hemen alabilirsin.

8. Kuyruklu eyeliner ile gözlerini büyüt

Kuyruklu eyeliner ile gözlerini büyüt

Kusursuz kuyruklu bir eyeliner, kedi gözü etkisi sayesinde gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak. Eyelinerı çekerken kuyruğunu, alt kirpik çizgini devam ettirecek şekilde çizebilirsin. Böylece gözlerinde bir illuzyon yaratacak ve daha büyük görünmelerini sağlayacaksın.

Eyeliner önerisi: L'Oréal Paris'in Matte Signature likit eyelinerları, eyeliner çekme konusunda en zorlananların bile işini kolaylaştıracak uca ve formüle sahip. Uzun gövde ve kısa aplikatörü sayesinde kontrolü çok kolay, çok pigmentli ve kalıcı. Üstelik sadece siyah değil, pembe, bakır, beyaz ve mavi gibi toplam 9 rengi de var!

9. Kaşlarının altını aydınlat

9. Kaşlarının altını aydınlat

Gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamak için, gözlerinle kaşlarının arasındaki mesafeyi daha geniş gösterebilirsin. Bunun için kaşlarını şekillendirdikten sonra, kaşlarının altına aydınlatıcı sürebilirsin. Böylece kaşların daha kalkık, gözlerin de daha büyük görünecek.

10. Gözlerinin dış köşelerine koyu renkte far uygula

Gözlerinin dış köşelerine koyu renkte far uygula

Göz makyajının son adımında, gözlerinin dış köşesini gölgelendirmek, böylece gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamak için koyu renkli farlardan yardım alabilirsin. Yumuşak uçlu bir far fırçası ile tam gözünün dış kısmına farı oturt ve dış-yukarı doğru dağıtmaya başla. Bunu yaparken de tam karşıya bakmaya özen göster. Böylece gözlerin çok daha çekik, derinlikli ve büyük görünecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön