loader

Gözler Ön Planda: En İyi 5 Göz Kalemi

Favoriye Ekle

Makyaj.com editörleri olarak bu haftaki konumuzu seçtik: Göz kalemleri! En iyi göz kalemini belirlemek için bir araya geldik ve kullandığımız bütün göz kalemlerini bir masaya yatırdık. (gerçek anlamda!) En iyi göz kalemlerini 5'e indirmek kabul edelim biraz zor oldu ama bunu başardık!

Son zamanlarda tekrar popüler olan göz kalemi çekmek ve gözlere buğulu bir görünüm vermek için yumuşak yapılı ve akmayan göz kalemlerine ihtiyacın var. Senin için belirlediğimiz akmayan, kalıcılığı uzun süren ve yumuşacık sürümlü göz kalemi önerilerini listeliyoruz! Bakalım en iyi göz kalemleri arasında senin denediğin göz kalemleri var mı?

Photo Credit: Unsplash

Maybelline New York Tattoo Liner Gel Göz Kalemi

Maybelline New York Tattoo Liner Gel Göz Kalemi

En iyi göz kalemlerine en sevdiklerimizden biriyle başlıyoruz: Maybelline New York Tatto Liner Gel 36 saate kadar kalıcılı etkisi, asla akmayan yapısı ve renk seçenekleriyle bizi kendine aşık etti. Göz kalemini hem dağıtarak kullanmak hem de eyeliner gibi görünmesini istiyorsan sana kesinlikle Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemini öneririz. Yumuşacık yapısı sayesinde günlük makyajımızda bu göz kalemini sürüp hızlıca dağıtarak buğulu bir görünüm verebiliyoruz. Gece makyajında ise Maybelline Tattoo Liner Göz Kalemini eyeliner gibi çizgi halinde sürüyoruz ve öyle bırakıyoruz. Kuyruklu göz makyajı yapmak için bu göz kalemi ideal!

L’Oréal Paris Infaillible Göz Kalemi

L’Oréal Paris Infaillible Göz Kalemi

Göz kalemi renklerinde klasik siyah renginin dışına çıkarak farklı renkleri denemeye ne dersin? L’Oréal Paris Infaillible Göz Kalemi 16 Navy Life ve 06 Golden Woman renklerini deneyerek eğlenceli ve trendy görünümler ortaya çıkarabilirsin.

L’Oréal Paris Infaillible göz kaleminin tek özelliği renk seçenekleri değil, aynı zamanda jel formülü sayesinde makyaj acemeleri bile bu kalemle ustaca göz kalemi çekebilir. 24 saate kadar kalıcı yapısı ve gün boyu akmayan Infaillible Göz Kalemi bizim makyaj çantamızın demirbaş ürünü!

Maybelline New York Colossal Kajal Göz Kalemi

Maybelline New York Colossal Kajal

İkonik göz kalemi denilince aklımıza gelen

Maybelline New York Colossal Kajal

 bugüne kadar denediğimiz en iyi siyah akmayan göz kalemi diyebiliriz. Adeta mürekkep gibi gözlerde sabit kalan bu göz kalemini özellikle gece makyajında kullanmayı çok seviyoruz.

Göz kalemi çekmeyi bilmeyenlerin bile kolaylıkla kullanabileceği yumuşacık ucu sayesinde bu göz kalemini ister kalem istersen de far gibi uygulayabilirisn. Asansörlü ucu sayesinde bu göz kalemini kullanmak çok pratik! Hızlı makyaj yapmak istiyorsan Colossal Kajal göz kalemi tam sana göre!

NYX Professional Makeup Slide On Göz Kalemi

NYX Professional Makeup Slide On Göz Kalemi

Göz kalemi çekerken adeta ‘kayıp gitsin’ derecesinde bir yumuşaklık arıyorsan NYX Professional Makeup Slide On göz kalemi ile acilen tanışmalısın. Kirpik diplerimize değdirdiğimiz anda akıp giden, yumuşacık sürümü olan bu göz kalemini çok seviyoruz.

NYX Professional Makeup Slide On göz kalemlerinin tamı tamına 18 farklı renk seçeneceği var. Yoğun pigmentli yapısı sayesinde renkli göz makyajları için bu renkli göz kalemlerine yer verebilirsin.

Editörün önerisi: Renkli göz makyajı için farklı göz kalemlerini birleştirebilirsin. Alt ve üst göz kapağına farklı göz kalemi sürerek kendine has bir makyaj trendi yaratmak senin elinde!

Photo Makeup Alley

NYX Professional Makeup Wonder Pencil Göz Kalemi

NYX Professional Makeup Wonder Pencil Göz Kalemi

En iyi göz kalemi listesine biraz daha kapsamlı düşünerek çok amaçlı bir kalemi ekledik. NYX Professional Makeup Wonder Pencil sadece göz kalemi değil aynı zamanda dudak kalemi, kapatıcı ve kontür kalemi olarak da kullanılabiliyor. Göz makyajını aydınlatmak için, yüzüne kontür yapmak ve yeni beliren sivilceni gizlemek için bu mucizevi makyaj kalemini tercih edebilirsin.

Editörün önerisi: Gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamak için nude göz kalemine çok ihtiyacın olacak. Alt kirpiklerinin iç kısmına ten rengi göz kalemi sürerek gözlerinin çok daha büyük ve açık görünmesini sağlayabilirsin.

Photo Asos

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön