loader

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği

Favoriye Ekle

Kabul et, makyaj çantandaki beyaz göz farlarını şimdiye kadar günlük hayatında pek sık kullanmadın. Hatta beyaz göz farı nasıl kullanılır bunun üzerine çok düşünmemiş bile olabilirsin. Ama müjde! Biz geçenlerde gözleri beyaz farla aydınlatma tekniğini de tüm incelikleriyle öğrendik. Sen de bu tekniği merak ediyorsan peşimize takıl!

Göz makyajı uygulamalarında tek başına hala çok tercih edilmese bile, göz kapaklarını aydınlatmak için beyaz göz farı son zamanlarda artık daha fazla kullanılıyor. Makyajseverler arasında giderek yaygınlaşan bu tekniği biz de merceğimiz altına aldık ve şimdi ise seni bu konuda bilgilendirmeye geldik! E o zaman girizgahımızı kısa tutup, gözleri beyaz farla aydınlatma tekniği nedir ve ne işe yarar yakından bakalım mı?

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği Nedir? Neden Yapılır?

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği Nedir? Neden Yapılır?

Gözleri beyaz farla aydınlatma tekniği, göz kapaklarındaki koyu görünümü azaltmak için tercih edilen bir makyaj tekniği. Göz kapaklarımız da tıpkı göz altlarımız gibi yüzümüze göre daha koyu renkte olabiliyor. Koyu görünüm ise göz makyajı uygulamalarımızdan istediğimiz verimi almamız için küçük bir engel olarak karşımıza çıkıyor. 

Özellikle aydınlık ve açık tonlarda makyaj yapmak istediğimizde koyu göz kapakları nedeniyle bazen sonuç hiç de beklediğimiz gibi olmuyor. Bununla birlikte aynı durum renkli eyeliner veya göz farı uygularken de peşimizi bırakmıyor. İşte beyaz göz farı tekniği de tam olarak bu noktada imdada yetişiyor.

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği Ne İşe Yarar?

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği Ne İşe Yarar?

Beyaz göz farı, gözlerin ve dolayısıyla bakışların daha aydınlık bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Göz makyajına başlamadan önce göz kapağının üzerine sürülen beyaz far, tonu eşitlenmiş bir zemin oluşturmaya yardımcı oluyor. Yapılacak göz makyajı için adeta bembeyaz bir sayfa oluşturan beyaz göz farı, bu sayede çok daha kusursuz bir makyaj uygulaması sunuyor. Göz pınarlarına beyaz far sürmek ise makyaj için kolayca tamamlayıcı bir etki yaratıyor.

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği Nasıl Yapılır?

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniği Nasıl Yapılır?

  • Beyaz göz farıyla göz kapaklarını aydınlatmak için öncelikle bir göz makyaj bazı kullanmalısın.
  • Makyaj bazının ardından ten rengine en uygun kapatıcıyla göz çevreni eşit bir şekilde kapatabilirsin.
  • Sırada beyaz göz farı var! Beyaz göz farını geniş uçlu bir far fırçası ya da makyaj süngeri yardımıyla göz kapağının üzerine homojen bir şekilde uygulayabilirsin.
  • Beyaz far göz kapaklarınla bütünleştiğinde ise artık istediğin renkte far veya göz kalemi sürebilirsin. Dilersen nude tonlarında, dilersen de renkli göz makyajı yapabilirsin.
  • Daha aydınlık bir göz makyajı için göz pınarlarına önce beyaz far uygulayıp ardından ışıltılı bir nude ya da inci rengi farla üzerinden geçebilirsin.
  • İşte, gözleri beyaz farla aydınlatmak bu kadar kolay!

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Gözleri Beyaz Farla Aydınlatma Tekniğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Beyaz göz farıyla gözleri aydınlatmak için öncelikle tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamalısın. Ancak burada dikkat etmen gereken en önemli detay, göz farını kalın bir katman olarak uygulamaman. Farı ince bir katman halinde sürmen oldukça önemli. Bununla birlikte eğer sıcak bir yaz günü için gözleri beyaz farla aydınlatma tekniği uygulama niyetindeysen farı uyguladıktan sonra makyaj sabitleme spreyi sıkarak beyaz farı daha kalıcı hale getirebilirsin.

Editörün Önerisi: Maybelline New York The Nudes Palette No:01 içerisinde bulunan beyaz farını göz kapaklarını aydınlatmak için tercih edebilirsin. Aydınlatma sonrasında ise paletteki yoğun renklere sahip farlarla istediğin göz makyajı uygulamasını deneyebilirsin. 


Beyaz göz farlarını kullanmak için artık yeni bir teknik biliyorsun. E hadi, hiç vakit kaybetmeden bu tekniği dene ve yorumlarını bizimle de paylaş!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler