loader

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları

Favoriye Ekle

Düşük gözlü kadınların halinden bir biz anlarız! Dumanlı göz makyajı, kuyruklu eyeliner gibi makyaj stilleri düşük gözlü kadınlar için kabus olabiliyor. Göz kapağına bulaşan eyeliner, istediğin gibi görünmeyen göz farı makyajını olduğundan daha kötü gösterebiliyor. İmdat çığlığını duyan Makyaj.com yardımına yetişti. Gözlerini daha çekik, daha kalkık gösterecek makyaj önerilerini seninle paylaşıyoruz. Doğru göz makyajı yaptıktan sonra gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarabilir, göz makyajınla barış imzalayabilirsin. İşte gözleri çekik göstermenin yolları!

Koyu fardan uzak dur

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları_1Düşük gözlü kadınların en sık yaptığı makyaj hatalarının başında koyu renkli far kullanmaları geliyor. Koyu renk, göz kapağını olduğundan daha küçük görünmesine neden olacaktır. Göz kapağını daha geniş göstermek için açık renkli farları kullanmalısın. Nude, şampanya rengi, açık kahve ve açık pembe tonları gözlerinin daha çekik görünmesine yardımcı olacak. Yaz aylarındaysa açık mavi, toz pembe gibi renkleri kullanarak hem enerjik görünebilir, hem de göz kapağını daha açık gösterebilirsin. 

Ürün önerisi: Urban Decay Naked Basic Far Paleti'nin içindeki renkler sana çok yakışacaktır. Nude ve kahve tonlarıyla yaz kış makyaj yapabilir, gözlerinin daha çekik görünmesi için paletin içindeki farlarla gölgeler yaratabilirsin.

Doğru far uygulaması

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları_4Doğru far uygulaması yaparak gözlerini daha çekik gösterebileceğini biliyor muydun? Düşük göz kapağına sahipsen far yoğunluğunu her zaman gözünün dış köşelerine vermen gerekiyor. Gözünün tamamına açık renkli farını sürerek baz oluşturduktan sonra göz kapağının katlanma çizgisine koyu renkli farını sür ve iyice dağıt. Farının koyu rengi göz kapağında çizgi gibi kalmamalı, homojen şekilde dağılmalı. Daha sonra gözünün dış köşesinden hafifçe kaşına doğru koyu renkli farını sür ve gözünü yukarı doğru çek. Göz makyajını bitirdiğinde far yoğunluğunun yatay değil kaşına doğru hafif yukarıya çekilmiş olmasına dikkat etmelisin.

 Eyeliner şart

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları_2

Göz yapını daha çekik göstermek için mutlaka eyelinerın yardımını almalısın. Eyeliner sürerken dikkat edeceğin birkaç nokta sayesinde eyelinerın göz kapağına bulaştırmadan uygulayabilirsin. Düşük göz kapağına sahip olanların en çok şikayet ettkileri göz kapağına bulaşan eyelinerı yok etmek için ince uçlu eyeliner kullanmanı öneriyoruz. Eyelinerını sürmeye her zaman kuyruk bölümünden başlamalısın. Kuyruğunu oluşturduktan sonra kirpik dibinden incecik bir çizgi halinde ilerleyerek göz pınarına kadar devam edebilirsin. 

Gözlerini olduğundan daha çekik ve kalkık göstermek için kuyruk bölümünün daha kalın, göz pınarlarına doğru incelen eyeliner stilini tercih etmelisin. Kuyruğun yukarı doğru hafif çekik olursa göz yapın daha kalkık görünecektir.

Ürün önerisi: İncecik ucu ve kolay sürümüyle NYX Professional Makeup Epic Ink Liner’ı biz çok beğendik! Eyeliner acemilerini bile kısa sürede ustalığa terfi ettiren bu ürünü en kısa sürede denemeni öneriyoruz. Gün boyu akmayan, dağılmayan ve bulaşmayan bu eyeliner, bizce en iyi eyelinerlardan biri!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz pınarlarını aydınlat

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları_1

Gözlerini olduğundan daha büyük göstermenin püf noktalarından biri göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamaktır. Göz makyajını bitirdikten sonra ince uçlu makyaj fırçasıyla göz pınarlarına aydınlatıcı sür. Bu adımı uygularken aydınlatıcıyı bolca kullanabilirsin, sorun yok! Göz pınarının hafif altına ve üstüne de aydınlatıcı taşırarak gözlerini olduğundan daha çekik ve büyük göstereceksin. 

Ürün önerisi: NYX Professional Makeup Born to Glow Palet'in içindeki en açık rengi göz pınarlarına uygula. Göz makyajının daha ışıltılı görünmesi için göz kapağının tam ortasına da hafifçe aydınlatıcı sürebilirsin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Hacimli kirpikler

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları_3

Düşük görünen göz yapısının nedeni bazen düşük kirpikler olabiliyor. Düşük kirpikleri kaldıracak maskara teknikleri sayesinde gözlerinin de daha kalkık ve çekik görünmesini sağlayabilirsin. Maskaranı uygularken her zaman kirpiklerinin dış köşelerine yoğunluk vermelisin. Melek kanadını andıran kirpiklerle her daim gözlerini daha iri ve çekik gösterebilirsin. Maskaranı dipten uca zig zag hareketlerle uygulayarak maskaranın kirpiklerine eşit şekilde uygulandığında emin ol. Dış köşelere geldiğinde ise maskaranı uygularken hafifçe döndürerek bu bölgelere yoğunluk verebilirsin.

Ürün önerisi: Düşük kirpikleri uzatan, anında hacim veren bir maskara arayışındaysan NYX Professional Makeup On the Rise Liftscara ile henüz tanımşadın demektir. Kirpik liftingi etkisi sayesinde kullandığımız ilk günden beri elimizden düşürmediğimiz bu maskaraya mutlaka bir şans vermelisin. 


Gözünün içini aydınlat

Gözleri Çekik Göstermenin Yolları_5Göz makyajına son bir dokunuşla en iddialı darbeyi verebilirsin. Kirpik diplerine, yani gözünün iç kısmına beyaz veya ten rengi göz kalemi sürerek gözlerini daha büyük ve çekik gösterebilirsin. Gözlerinin küçüklüğünden yakınıyorsan bu taktiği denedikten sonra gözlerine inanamayabilirsin. Bu adımı uygularken yumuşak uçlu göz kalemlerini kullanmanı öneriyoruz. Yoksa en ufak bir hatayla bütün göz makyajının sulanmasına ve bozulmasına neden olabilirsin.

Ürün önerisi: NYX Professional Make Up Wonder Pencil'ini gözlerinin içine uyguladıktan sonra makyajına sihirli bir dokunuş değmiş gibi hissedeceksin. 

Photo Credit: Istock, Instagram/nyxcosmetics_turkiye

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler