loader

Gözleri Renkli Gösterecek Makyaj Hileleri

Favoriye Ekle

Ufak birkaç makyaj tüyosu ve doğru renk seçimleriyle gözlerini renkli gösterebileceğini biliyor muydun? İşte karşında gözlerini renkli göstermek için bilmen gereken makyaj tüyoları!

Makyaj tüyoları yüzümüze dair pek çok şeyi değiştiriyor. Kontür tekniği sayesinde yüz hatlarımızı ortaya çıkarabiliyor, aydınlatıcı sayesinde hiç olmadığımız kadar canlı görünebiliyoruz. Peki ya göz rengini makyaj hilesiyle değiştirebileceğini söylesek... İlk okumada inanması zor gelebilir ama göz rengini uyguladığın far rengine göre değiştirebilir veya göz renginin daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Gözlerini daha renkli gösterecek makyaj hilelerini merak ediyorsan doğru yerdesin!

Kahverengi gözleri ortaya çıkar

Kahverengi gözleri ortaya çıkar

Kahverengi gözlerde altın ve bronz tonlar her zaman göz renginin daha açık görünmesine yardımcı olur. Eğer göz renginin biraz daha açık, elaya yakın görünmesini istiyorsan göz makyajında altın ve bronz tonlara yer verebilirsin. 

Bunun için kremsi yapıdaki farlar, daha parlak bitişli oldukları için çok işine yarayacak. Maybelline New York Color Strike Kalem Far 35 Flash tam da ihtiyacın olan makyaj malzemelerinden biri. 12 saate kadar kalıcı renk verme özelliği, sünger aplikatörü sayesinde kolay uygulanabilir olması ve bronz tonlarındaki renk seçeneği sayesinde Maybelline kalem far kahverengi gözlülerin favorisi olacak cinsten. Bronz rengin içindeki ışıltılar gözlerinin daha aydınlık ve açık tonlu görünmesine yardımcı oluyor. Özellikle bronz göz makyajını kahverengi tonlarla kombinlendiğinde gözlerini çok daha açık bir renkte gösterebilir ve dikkatleri gözlerine çekebilirsin.

Kontrast renklerle illüzyon yarat

Kontrast renklerle illüzyon yarat

Eğer açık kahverengi gözlere sahipsen, gözlerindeki sıcak tonları daha da ön plana çıkarmak için, göz renginle kontrast oluşturacak renkler tercih etmelisin. Pembe, mor ve metalik gümüş tonları, açık kahverengi gözlerindeki sıcak tonları ortaya çıkaracağı için gözlerin olduğundan daha açık renkte görünecek. Bunun için sana önerimiz Maybelline New York Color Tattoo krem farlardan Knockout, Highflyer, Pink Gold ve Golden Girl tonlarını kullanman.

Color Tattoo krem farların canlı ve kremsi bitişleri gözlerinde illüzyon yaratmak için yeterli. Tek dokunuşta yoğun renk veren ve gözlerin daha parlak görünmesini sağlayan bu krem farları dilersen tek başına veya birkaç farklı renkle birleştirerek kullanabilirsin Mor ve pembe rengini kombinlediğinde gözlerinin en az birkaç ton daha açık göründüğünü fark edersin. Krem farlar uzun süre gözlerinde kalıcı olduğu için göz makyajın seni yarı yolda bırakmaz ve gün boyu bu minik hileyi değerlendirebilirsin.

Mavi makyajın göz rengindeki etkisi

Mavi makyajın göz rengindeki etkisi

Kahverengi gözlerde, mavi tonların etkisi son derece büyük. Özellikle toprak ve bronz tonları kullanarak yaptığın göz makyajını, dış köşelerine uygulayacağın mavi eyeliner ile destekleyerek gözlerini daha da ön plana çıkarabilirsin. Bunun için sana önerimiz ise Maybelline New York Hyper Precise 720 Parrot Blue rengi. İster sadece kirpik diplerine uygulayabilir, istersen de uzun ve keskin kuyruklu bir eyeliner çekebilirsin.

Ela gözleri yeşil göstermenin yolları

yeşil göz makyajı

Eğer gözlerin ela rengindeyse, içerisindeki yeşil tonları ön plana çıkarmak için metalik tonlarını göz makyajlarında tercih etmelisin. Özellikle aydınlık gümüş bir göz makyajı ile gözlerin yeşil renkte görünecek ve iyice ön plana çıkacak. Metalik göz makyajı yaparken Maybelline The Rock Nudes Far Paleti'nin metalik ve füme tonlarından yararlanabilirsin.

Göz makyajının daha parlak ve ışıltılı görünmesi için farını ıslak far fırçasıyla uygula. Böylece ışıltılı farın daha metalik ve ıslak görünür.

Gece makyajı yaparken The Rock Nudes paletinin içindeki metal tonları, koyu renkli farlarla birleştirerek çekici bir makyaj görünümü yakalayabilirsin. Gözlerinin dış köşelerini daha koyu farla belirginleştirerek gecenin en 'rocker' kızı sen olabilirsin.

Kıyafet ve aksesuar seçiminin önemi

Kıyafet ve aksesuar seçiminin önemi

Makyajdaki renk seçimleriyle göz rengini olduğundan daha açık ve renkli gösterebileceğin gibi, aynı şekilde kıyafet ve aksesuar seçiminde de dikkatli olman gerek. Örneğin aynı göz makyajında önerdiğimiz renklerde kıyafet seçtiğinde (mavi, mor ve metalik gri gibi), yine gözlerinin rengi ön planda olacak. Aksesuar seçiminde de çok büyük şapkalar ve kolyeler dikkatleri tamamen kendilerine çekecekleri için işini zorlaştırabilir. Buradaki amaç dikkati gözlere çekmek olduğu için minimal takılar ve aksesuarlar ile kombinini tamamlamalısın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler