loader

Gözlerini daha iri göstermene yardımcı olacak göz makyajları

Favoriye Ekle
Gözlerini daha iri göstermene yardımcı olacak göz makyajları

Göz makyajı dendiğinde, akan sular duruyor! Maskaramız, eyelinerımız bizim en yakın yol arkadaşlarımız. Senin için de öyle olduğunu biliyoruz. Ancak bu yakın dostlarımızı, makyajımızda en etkili şekilde söz sahibi yapabilmek için nasıl uygulamamız gerektiğini de bilmek gerek. Göz makyajından ne bekliyorsun? Daha dramatik bakışlar mı? Daha iri, daha vurgulu gözler mi? Gerisini bize bırak. 

Eğer gözlerinin ufak olmasından şikayetçiysen veya daha çok ön plana çıkmasını istiyorsan, bakışlarını ön plana çıkarmanı sağlayacak bu dört farklı göz makyajını deneyebilirsin. 

Hacimli kirpikler

Uzun, kıvrık ve hacimli kirpikler gözlerini anında çok daha iri gösterme etkisine sahip. Bize inanmıyorsan, maskaranı al ve ayna karşısına geçip kendin gör. Maskaranı yalnızca üst değil aynı zamanda da alt kirpiklerine uygulayarak etkiyi arttırabilirsin. Kirpiklerine ekstra hacim ve uzunluk kazandırmak için L'Oréal Paris Superstar eXtra Fiber Siyah Maskarayı dene. Maskaranın formülündeki fiberler kirpiklerini anında çok daha uzun bir görünüme kavuşturacak. 

Beyaz göz kalemi

Beyaz (nude veya bej) göz kalemlerinin gücüne inanıyoruz! Kirpiklerinin iç kısmına uygula ve anında daha iri bakışlara sahip ol; göz pınarlarına uygula ve anında daha aydınlık gözlerin olsun; kaş kemiğine uygula ve kaşların anında daha belirgin ve kalkık görünsün. Sen en iyisi, etkili göz makyajın için beyaz veya bej tonlarında bir göz kalemi edin! L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint serisinden 013 Uptown Beige jel göz kalemini deneyebilirsin. 

Doğal tonlar

Doğal tonlardaki farlar, göz kapaklarına ve kirpik diplerine uygulandığında bakışlarını en doğal şekilde vurgulamana ve gözlerini olduğundan daha iri göstermene yardımcı olur. Eğer bu tarz bir göz makyajı için pratik bir göz farı arıyorsan likit göz farlarını kullanabilirsin. Likit göz farını, fırçası yardımıyla göz kapaklarına ve kirpik diplerine uygula ve parmaklarınla dağıt. L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint serisinden 102 Irresistible Rose rengini deneyebilirsin. 

Odak: Kirpik çizgisi

Göz makyajını yaparken, en basit kuralı unutma. Koyu göz kalemi kirpiklerinin iç kısmına uygularsan gözlerin daha ufak, dış kısmına uygularsan gözlerin daha büyük görünür. Daha iri gözler için koyu göz kalemini kirpiklerinin dış kısımlarına, kirpik diplerine yakın bir şekilde uygula. Modaya uygun bir stil için uygulamayı yalnızca göz altlarında yapabilir, üst kirpik çizgini doğal bırakabilirsin. 

Önce hangisini deneyeceksin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön