loader

Gözlük dosyası: Yüz şekline göre gözlük rehberi

Favoriye Ekle

Yaz aylarında güneş gözlüklerimizi almadan sokağa adım atmıyoruz! Stilimizin en büyük tamamlayıcısı olan güneş gözlükleri, bizim yaz aylarında en sevdiğimiz aksesuarlardan biri. Peki, sen güneş gözlüğü seçerken neye dikkat ediyorsun? Sadece göz altı morluklarını kapatması yeterli değildir. Güneş gözlüğünü yüz şeklimize göre seçmeliyiz. Bu nedenle bazen arkadaşına çok yakışan gözlükler, sende aynı etkiyi yaratmayabilir. Şimdi senin için hazırladığımız güneş gözlüğü dosyasını yakından incele. Bakalım senin güneş gözlüğün hangisi? Gözlüklüler için makyaj önerilerine de göz atmayı unutma.

Kalp yüz şekli

Kalp yüz şekline sahip olanlar bu sene çok şanslı! 2016 yılında popüler olan kedi gözünü andıran güneş gözlükleri kalp şeklindeki yüze sahip olanlara çok yakışıyor. Jennifer Lopez'in de kullandığı bu model ile hem havalı görünebilir hem de makyajsız gözlerini rahatlıkla gizleyebilirsin.

Yuvarlak yüzlüler

Yuvarlak yüze sahip olanlar, köşeli veya dikdörtgen şekildeki güneş gözlüklerini tercih etmeliler. Böylece yüz hatlarını daha köşeli gösterebilirler. Kimsenin giymeye cesaret edemediği avatar modeli güneş gözlükleri sana çok yakışacaktır.

Kare yüzlüler

Kare yüze sahip olanlar, yuvarlak gözlüklerle yüz hatlarını dengelemeliler. Özellikle renkli ve farklı çerçeveli yuvarlak güneş gözlükleri ile sahilde çok havalı görüneceksin. Yüz şekline göre ister büyük istersen de küçük çerçeveli gözlüklerini çantandan eksik etmemelisin. Renkli güneş gözlükleri ile farklı renklerde ruj sürerek eğlenceli görünümler ortaya çıkarabilirsin.

Oval yüzlüler

Güneş gözlüğü seçiminde en şanslı olan grup oval yüzlüler! İstediğin her modeli rahatlıkla takabilirsin. Bella Hadid'in tercihi olan aynalı modellerden tut da futuristik güneş gözlüklerine kadar her model senin hakkındır. Önemli olan sadece yüzünün büyüklüğüne, güneş gözlüğünün uygun olması. Eğer çok küçük yüze sahipsen, büyük güneş gözlükleri yerine daha ufak veya normal boyutlar tercih etmelisin. Tam tersi, büyük bir yüzün varsa güneş gözlüğünü de çok küçük seçmemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler