loader

Gül Kurusu Rengi Ruj: Kimlere Yakışır? Nasıl Kombinlenir?

Favoriye Ekle

Herkesin makyaj çantasında mutlaka olması gereken rujlardan biri gülkurusu ruj rengi. Yoksa gülkurusu ruj rengini bir türlü kendine yakıştırmıyorsan? Her ruj renginin tonunda olduğu gibi, gülkurusu ruj için de doğru tonu seçmen gerekiyor. Kendi cilt alt tonuna uygun gülkurusu tonunu bulduğunda bu rengin sende harika göründüğünü anlayacaksın.

Gülkurusu likit mat veya gülkurusu parlak rujları nasıl kombinleyeceğini biliyor musun? Dudaklarını ön plana çıkaracak, gülkurusu rengini en güzel şekilde yansıtacak makyaj stillerini anlatıyoruz.

Gülkurusu ruj nedir?

gül kurusu ruj nedir

Gülkurusu ruj denildiğinde herkesin aklına farklı renkler geliyor. Gülkurusu, nude ve pembe gül renginin karışımından meydana gelen bir ruj rengi. Gülkurusu renginin alt tonlarında açık bordo tonları, kahve tonları ve kırmızı tonları da yer alabiliyor.

Gülkurusu ruj rengi aslında tek bir renk tonu değil, içine daha fazla nude veya pembelik katılarak gülkurusu ruj renginin renkleri geliştirilebilir. Bu nedenle aslında gülkurusu ruj rengini her cilt tonuna göre ayarlayabilirsin. Önemli olan cildine en uygun gülkurusu ruj tonunu bulmak!

Gülkurusu ruj önerileri

Maybelline Super Stay Matte Ink Pink Edition – 175 Ringleader

Maybelline Super Stay Matte Ink Pink Edition – 175 Ringleader

Kimlere yakışır?: Super Stay Matte Ink 175 numaralı Ringleader rengi pembe alt tonu gülkurusu ruj rengi. Gülkurusu rujlar genellikle soğuk alt tonlu olsa da bu mat ruj sıcak alt tonlu bir renk. Bu nedenle soğuk gülkurusu tonlar sana yakışmıyorsa mutlaka Matte Ink gülkurusu ruj rengini denemelisin. Buğday ve açık cilt tonlarına çok yakışacak olan bu ruj rengini hem günlük hem de gece makyajında kullanabilirsin.

Kombin önerileri?: Sıcak alt tonlu gülkurusu ruj rengini canlı allık rengiyle tamamlayabilirsin. Şeftali rengi allık pembe tonlu rujunu doğal bir şekilde tamamlar. Pembe gülkurusu rujunu ön plana çıkarmak için göz makyajını sade tutmalısın. Tek kat maskara yeterli olacak.

Maybelline New York Super Stay Matte Ink 80 Ruler 

maybelline super stay matte ink ruler

Kimlere yakışır?: Koyu ve iddialı gülkurusu ruj arayışında olanlar için Maybelline New York Super Stay Matte Ink 80 Ruler ruj rengini öneririz. Koyu ve soğuk alt tonlu gülkurusu rengi dudaklarını ön plana çıkarır. Bu ruj rengini özellikle kalın dudaklılara öneriyoruz. Soğuk alt tonlu bu gülkurusu ruj buğday ve esmer tenlilerde harika görünecek!

Kombin önerileri: Koyu gülkurusu ruj rengini sürdüğünde ihtiyacın olan tek makyaj malzemesi bronzer olacak. Bronzer ile koyu renkli rujun kombinine bayılıyoruz! Bronzerını yüzünün çerçevesine, alın çizgisine ve hafifçe elmacık kemiklerinin altına uygulayabilirsin.

Maybelline New York Super Stay Matte Ink 65 Seductress

maybelline super stay matte ink seductress

Kimlere yakışır?: İkonik likit mat rujlardan biri olan 65 Seductress rengi hemen hemen her cilt tonuna uyum sağlayabilen bir nude ruj. Nude alt tonlu bu gülkurusu ruj rengi açık tenliler ve buğday tenliler çok sevecek. Eğer esmer bir tenin varsa 65 Seductress rengini koyu göz makyajınla birleştirerek dengeleyebilirsin.

Kombin önerileri: Nude alt tonlu gülkurusu rujunu ince kuyruklu eyeliner ile kombinleyebilirsin. Eyeliner ile nude rujun klasik uyumunu biz çok seviyoruz. Eyelinerını belirginleştirmek için maskara da uygulamalısın. Kirpiklerini kıvır ve maskaranı uygula! Bu makyajınla ofisin en havalı kızı sen olacaksın.

Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses – 320 Steamy Rose

Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses – 320 Steamy Rose

Kimlere yakışır?: Bize göre en iyi gülkurusu rujlardan biri Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses serisindeki 320 Steamy Rose rengi. Tam gülkurusu denildiğinde aklımıza gelen ilk ton bu renk oluyor. Hafif soğuk ton bulunduran, pembe ve nude alt tonlu bu gülkurusu saten bitişli ruju en çok buğday tenlilere yakıştırıyoruz.

Kombin önerileri: Gülkurusu ruj rengini buğulu göz makyajı ile tamamlayabilirsin. Kolay dağılabilen göz kalemini üst ve alt kirpik diplerine uygula ve far fırçasıyla dikkatlice dağıt. Hafif göz makyajı yapmak istiyorsan siyah göz kalemi yerine kahverengi veya füme tonlarını da kullanabilirsin.

Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses 325 Dusk Rose

Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses – 325 Dusk Rose

Kimlere yakışır?: Çekici görünmeyi sevenler buraya! Maybelline New York Color Sensational Smoked Roses 325 Dusk Rose rengi dudaklarını belirginleştirerek senin daha havalı ve çekici görünmene yardımcı olur. Gece ve davet makyajlarında bu koyu gülkurusu rengi denemelisin. Koyu gülkurusu ruj rengini esmer ve bronz tenlerde hayal ediyoruz!

Kombin önerileri: Koyu gülkurusu ruj rengini dumanlı göz makyajınla birleştirmeye ne dersin? Kusursuz ten makyajı ve dumanlı göz makyajını gülkurusu rujunla tamamlayarak davetin en çekici kızı sen olabilirsin. Hemen denemeye var mısın?

Maybelline Super Stay Ink Crayon Kalem Mat Rujlar 25 Stay Exceptional

maybelline ink crayon 25

Kimlere yakışır?: Kalem mat rujların rahatlığını çok seviyoruz. Dudakları kurutmayan mat rujların başında gelen Maybelline Super Stay Ink Crayon Kalem Mat Rujlardan 25 Stay Exceptional rengi ise en güzel gülkurusu rujlardan biri. Soğuk alt tonlu pembe ve nude karışımı olan bu gülkurusu ruj rengini biz en çok açık tenlilere yakıştırıyoruz.

Kombin önerileri: Açık ten renginde fresh bir görünüm yakalamak istiyorsan pembe gülkurusu rujunu mutlaka aydınlatıcı ile kombinlemelisin. Açık tenlilere çok yakışan sedef tonlarındaki aydınlatıcını yüzünün yüksek yerlerine sürebilirsin.

Maybelline Super Stay Ink Crayon Kalem Mat Ruj 05 Live on the Edge

Maybelline Super Stay Ink Crayon Kalem Mat Ruj 05 Live on the Edge

Kimlere yakışır?: İddialı gülkurusu rujları sevenler için kalem mat rujlardan Ink Crayon Kalem Mat Ruj 05 Live on the Edge rengini sana öneririz. Esmer tenlere çok yakışan bu gülkurusu ruj makyajını bir anda daha çekici ve havalı bir hale getirir. Kolay uygulanabilen ve dudakta uzun süre kalıcı olan bu kalem rujları makyaj çantana eklemelisin.

Kombin önerileri: Koyu rujunu yok gibi göz makyajıyla birleştirmelisin. Kusursuz ve mat ten makyajın, gülkurusu dudaklarınla birleşince ortaya harika bir görünüm çıkar. Mat bitişli fondötenini sür, gülkurusu rujunu sür ve hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler