loader

Gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrı

Favoriye Ekle

Çok sık makyaj yapıyorsan, en zor şeyin makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağlamak olduğunu mutlaka deneyimlemişsindir. Makyajının bütün gün kalıcı olması, ter ve ciltteki yağ ile daha da zorlaşıyor. Peki ne yapmak gerekir? İşte uzun ömürlü makyajın sırları!

1-Primer kullan

Gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrı_1

Kalıcı bir makyaj primer uygulayarak başlar. Fondöteninin kalıcılığını artırmak için, güçlü tutucu özelliği olan bir makyaj bazı kullanmalısın. YSL Beauty'nin All Hours makyaj bazı, hem cildini kusursuz gösterecek hem de fondöteninin çok daha güçlü tutunmasını sağlayarak kalıcılığını artıracak. Bu baz aynı zamanda cildi nemlendirdiği için ten makyajının daha pürüzsüz görünmesini de sağlayacak.

2- Kalıcılığı yüksek bir fondöten seç

Gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrı_2Uygular uygulamaz cilde yerleşen, doğa-mat bitişli, kapatıcılığı da ortadan yükseğe olan bir fondöten ile ten makyajının gün boyu bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin. Suya dayanıklı formülü ve mat bitişi ile YSL Beauty All Hours fondöten, en iyi fondötenlerden biri. Bu fondötenin yüksek kapatıcılık özelliği sayesinde cildindeki tüm kusurları gizleyebilir, doğal-mat bir bitiş elde edebilir ve ten makyajının da bütün gün boyunca bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin.

3-Pudra ile sabitle

Gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrı_3Makyajını pudrayla sabitlemek de çok önemli bir noktadır. Sürdüğün fondötenini ve gözaltı kapatıcısını pudrayla sabitleyebilirsin. Pudrayı minik hareketlerle uygulamaya özen göstermelisin. Özellikle göz altlarında "cakey" bir görünüm yaratmamak için dikkatli olmalısın. YSL Beauty'nin All Hours pudrası, makyajın kalıcılığını artırmak için en doğru pudralardan biri. Çok ince ve hafif formülü sayesinde hem fondötenin kapatıcılığını artırmak için tüm yüzünde kullanabilir, hem de parlamayı kontrol altına almak ve sabitlemek için kullanabilirsin. Gözenekleri gizleyen, cildi doğal bir şekilde matlaştıran ve fondötenin gün boyu sabit kalmasını sağlayan bu pudrayı çantandan ayırmamanı tavsiye ederiz!

4-Sabitleyici sprey

Gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrı_4İyi bir makyaj sabitleyici sprey bütün gün sürecek makyajın bir diğer sırrıdır. Makyaja başlamadan önce ve sonrasında uygulayabilirsin. Uyguladığın fondöten ve pudranın cildine oturmasını ve daha doğal görünmesini sağlayacak YSL Beauty Top Secrets makyaj sabitleme spreyini tercih edebilirsin. Bu sprey hem makyajını doğallaştıracak, hem nemlendirecek hem de gün boyu sabit kalmasını sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön