loader

Gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrı

Favoriye Ekle

Bozulmayan, tazeleme gerektirmeyen, gün boyu kalıcı makyajın 4 sırrını açıklıyoruz!

Çok sık makyaj yapıyorsan, en zor şeyin makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağlamak olduğunu mutlaka deneyimlemişsindir. Makyajının bütün gün kalıcı olması, ter ve ciltteki yağ ile daha da zorlaşıyor. Peki ne yapmak gerekir? İşte uzun ömürlü, gün boyu kalıcı makyajın sırları!

1- Kalıcı ten makyajı için makyaj bazı kullan

1- Kalıcı ten makyajı için makyaj bazı kullan

Kalıcı bir makyaj elde etmenin ilk adımı, ten ürünlerinin kalıcılığını artırmaktan geçiyor. Fondötenin gün boyu kalıcı ve mat olmasını sağlamak için makyaj bazlarından yardım alabilirsin. Uygun makyaj bazını kullandığında, ne kadar çok işe yaradığını fark edeceksin.

Makyajımızın bütün gün kalıcı olmasını istediğimiz zaman, L'Oréal Paris'in Infaillible Super Grip Makyaj Bazı ilk tercihlerimizden biri. Çift taraflı bant işlevi gören bu makyaj bazı, fondötenin çok daha uzun süre cilde tutunmasını sağlıyor ve yağlanma kontrolü yaparak cildin gün içerisinde parlamasına engel oluyor. Bu makyaj bazı aynı zamanda gözenek görünümünü de gizlemeye yardımcı oluyor. Fondötenin bütün gün boyunca bozulmadan kalmasını, makyajının çok kalıcı olmasını istiyorsan, L'Oréal Super Grip Primer'ı mutlaka denemelisin.

2- Kalıcılığı yüksek bir fondöten seç

2- Kalıcılığı yüksek bir fondöten seç

Uygular uygulamaz cilde yerleşen, doğa-mat bitişli, kapatıcılığı da ortadan yükseğe olan bir fondöten ile ten makyajının gün boyu bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin. Suya dayanıklı formülü, cilde nefes aldırına kapatıcılığı ve 24 saate kadar kalıcı formülü ile L'Oréal Paris Infaillible Fresh Wear Fondöten, kullanabileceğin en kalıcı fondötenlerden biri. Ciltte ağırlık yaratmadan kalıcı bir etkisi olan bu fondöten, aynı zamanda SPF 25 ile de cildi güneşten korumaya yardımcı oluyor.

3-Pudra ile sabitle

3-Pudra ile sabitle

Makyajını pudrayla sabitlemek de çok önemli bir nokta. Sürdüğün fondötenini ve göz altı kapatıcısını transparan pudra ile sabitleyerek çok daha kalıcı bir etki elde edebilirsin. Pudrayı minik hareketlerle uygulamaya özen göstermelisin. Özellikle göz altlarında "cakey" bir görünüm yaratmamak için dikkatli olmalısın.

Bizim en sevdiğimiz transparan pudralardan biri L'Oréal Paris Infaillible Magic Loose Powder, mikro parçacıkları sayesinde cilde uyum sağlayarak kadife gibi bir etki veriyor. Likit ten ürünlerini mükemmel bir şekilde sabitlerken, cildin hem pürüzsüz görünmesini sağlıyor, hem de yağlanma kontrolü yaparak gün içerisinde cildin parlamasına engel oluyor.

4-Sabitleyici sprey uygulamayı unutma

4-Sabitleyici sprey uygulamayı unutma


İyi bir makyaj sabitleyici sprey bütün gün sürecek makyajın bir diğer sırrıdır. Makyaja başlamadan önce ve sonrasında uygulayabilirsin. Uyguladığın fondöten ve pudranın cildine oturmasını ve daha doğal görünmesini sağlayacak NYX Professional Makeup Matte Setting Sprey'i tercih edebilirsin. Bu sprey hem makyajını doğallaştıracak, hem nemlendirecek hem de gün boyu sabit kalmasını sağlayacak.

Bonus: Kalıcı likit mat ruj önerisi

NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL rujlar,


Kalıcı makyajın önemli bir adımı da kalıcı ruju bulmak. Gün boyu bozulmayan bir dudak makyajı, sürekli ruj tazeleme derdini ortadan kaldırıyor. Bizim en sevdiğimiz kalıcı rujların başında gelen NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL rujlar, hem kadife gibi bitişleri hem de nude renkleri ile vazgeçilmezler.

16 saate kadar kalıcı Lip Lingerie XXL rujlar, o kadar hafif bir formüle sahip ki dudakta varlığını unutuyoruz.

kalıcı parlak ruj

Eğer kalıcı makyajında parlak bir ruj kullanmak istiyor ama kalıcılığının az olacağını düşünüyorsan, sana mükemmel bir ruj önerimiz var: Maybelline Vinyl Ink likit rujlar, parlak bitişli, yemeye, içmeye ve bulaşmaya dayanıklı bir formüle sahipler. 16 saate kadar kalıcı bu parlak rujları gün içinde tazelemeye derek kalmıyor. Ayrıca dudakta yapışkan bir his de bırakmıyorlar. Kalıcı ve parlak bir ruj arıyorsan mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/