loader

Gün Boyu Mat: Yağlı Ciltler İçin Pudra Önerisi

Favoriye Ekle

Cildinin gün boyu parlamasını engelleyecek mükemmel pudra bulundu: NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra’yı birlikte inceliyoruz!

Karma veya yağlı bir cilde sahipsen, cildinin gün içerisinde parlaması canını sıkıyor olabilir. İşte tam da bu noktada devreye yağlı ciltler için matlaştırıcı yüz pudraları giriyor. Son zamanlarda denediğimiz, bir diğer Tiktok viral makyaj malzemesi olan NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra, bu yazımızın baş kahramanı!

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra

Yağlı ve karma ciltlerin en büyük problemlerinden biri, ciltlerinin gün boyunca parlaması ve bir türlü bunun önüne kalıcı bir şekilde geçememek. Özellikle makyajın üzerinden parlayan bölgeleri kontrol etmek bazen çok zor olabiliyor.

Cilt yağlanması ve parlaması için en kullanışlı ve iyi sonuç veren ürünler ise matlaştırma etkisi olan yüz pudraları. Bu pudralar ile fondötenin sabitlediğinde, gün boyu rahat bir nefes alman mümkün. Peki hangi pudra yağlı ciltler için uygun? Parlamayı engelleyen bir pudra var mı? Cevap: Evet!

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra, pirinç nişastası tozu içeren formülü ile cilt parlamasını anında engelliyor ve gün boyu mat bir görünüm veriyor. Şimdi gel yağlı ciltler için olan bu pudranın özelliklerine daha yakından bakalım…

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra’nın Özellikleri

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra’nın Özellikleri

Parlayan yağlı ciltlerin kurtarıcısı NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra’nın özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pirinç nişastası tozu içeriyor.
  • Hafif bir yapıya sahip, ciltte kolay dağılıyor ve kurutmuyor.
  • Uzun süre kalıcı ve mat bir bitiş sağlıyor.
  • Ciltteki parlamayı ve kusurlu görünümü anında yok ediyor.
  • İnce çizgi ve gözenek görünümünü de etki ediyor.
  • Tüm yüze uygulanabiliyor.
  • Parlamanın önüne geçmek için T bölgesine uygulanabiliyor.
  • Transfere dayanıklı olduğu için fondöteni sabitlemek için de kullanılabiliyor.

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra Nasıl Uygulanır?

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra Nasıl Uygulanır?

Eğer cildinin parlamasını engellemek ve gün boyu mat görünmesini istiyorsan, NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra’yı aşağıdaki adımları izleyerek uygulayabilirsin:

1. Adım: Parlamayı kontrol altına almak, cilt kusurlarının görünümünü gizlemek için fondöten adımından sonra tüm cildine, özellikle T bölgesine uygulayabilirsin.

2. Adım: Fondötenini ve kapatıcını sabitlemek için bölgesel olarak uygulayabilirsin.

3. Adım: Gün içerisinde makyajını tazelemek, ortaya çıkabilecek parlamaları gidermek için hafifçe uygulayabilirsin.

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra Nasıl Uygulanır? 2

NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop Matlaştırıcı Pudra’nın hafif yapısı ciltte çok kolay dağılıyor, asla ağırlık yaratmıyor ve ciltte kuru görünüme neden olmuyor. Fondöten üzerinde ağırlık yaratmadığı için gün içerisinde tazelemesi de son derece pratik. Eğer hem pürüzsüz, hem de doğal-mat bir cilt görünümü elde etmek ve bunu gün boyu korumak istiyorsan, yağlı ciltler için en iyi pudra önerilerinden biri. Ayrıca gözenek ve ince çizgiler üzerinde blur etkisi yarattığı için bizim için vazgeçilmez bir yere sahip!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler