loader

Günbatımı Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Hot Girl Summer’ı günbatımı tonlarında, sıcacık bir göz makyajı ile karşılıyoruz!

Bu yaz enerjimiz içimizden taşıyor, “Hot Girl Summer” listemizi hazırladık ve yazın tadını çıkarmaya başlıyoruz. Artık biraz da olsun arayı kapatmamız gerektiği için, tüm enerjimizi yansıtacak, capcanlı bir Hot Girl Summer makyaj önerisiyle geldik! Bakır, turuncu ve nude tonlarda, günbatımı renklerinden esinlenen bir göz makyajını nasıl yapacağını adım adım anlatıyoruz! Hazırsan, işte karşında Hot Girl Summer’lara özel “Günbatımı tonlarındagöz makyajı…

Günbatımı tonlarında göz makyajı

Sıcak bir baz oluşturarak başla

Sıcak bir baz oluşturarak başla

L’Oréal Paris’in Emotions of Nude allık ve far paleti, günbatımı tonlarında sıcak makyajlar için en uygun paletlerden biri. Paletin içerisindeki sıcacık nude tonlarının hepsi, farklı bir duyguyu temsil ediyor. Hem allık hem de far olarak kullanılabilen bu palette tam 16 nude, pembe ve turuncu-bakır tonları bulunuyor. Günbatımı renklerindeki göz makyajın için ihtiyaç duyabileceğin tüm renkleri bir arada bulabilirsin. Ayrıca farların hepsi son derece pigmentli ve tek sürüşte renklerini yoğun bir şekilde veriyorlar. Farların yapıları yumuşacık olduğu için kolay dağılıyorlar, böylece farları uygularken göz makyajında acemi olsam bile hiç zorlanmayacaksın.

Turuncu ve bakır tonlarında göz makyajında, sıcak tonların daha belirgin olması için, göz makyajına iyi bir baz oluşturarak başlamalısın. Bunun için açık kahverengi ve kiremit gibi mat farları göz kapağına ve katlanma bölgesine uygulayabilirsin. L’Oréal Paris Emotions of Nude paletindeki Humbled rengi bunun için son derece uygun. Sıcak açık kiremit tonunda, mat bitişli bu farı, bir far karıştırma fırçası ile göz kapağının katlanma bölgesine uygulayarak dağıtabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Günbatımı etkisini artır

Günbatımı etkisini artır

Günbatımını düşündüğümüzde, turuncu, bakır ve pembe tonlarının yoğunluğunu gözümüzde canlandırabiliyoruz. Bu noktada, kiremit bir baz oluşturduktan sonra, hafif pembeye çalan bir ton ile, güneşin battığı andaki renklerini yansıtabilirsin. Bunun için L’Oréal Paris Emotions of Nude paletteki Curious rengi ideal. Mat bitişli bu pembe tonunu, göz kapağının katlanma bölgesinden aşağı doğru, göz kapağına uygulayabilirsin. Dikkat etmen gereken en önemli nokta, ilk uyguladığın Humbled rengi ile iyi karıştırman ve yumuşak bir geçiş elde etmen.

Göz kapağına bakır tonları uygula

Göz kapağına bakır tonları uygula

Günbatımı tonlarını elde ettikten sonra, göz makyajımızın ana rengini oluşturmaya geçebiliriz. Bu adımda, metalik bakır tonlu Confused rengini sadece göz kapağına uygulayabilirsin. Bu bakır rengini aynı zamanda makyajın sonunda, alt kirpik diplerine de uygulayabilirsin. Böylece buğulu bir etki elde etmiş olacak, göz makyajını daha yoğunlaştırmış olacaksın.

Göz kapaklarında güneşin son ışıklarına yer ver

Gelelim günbatımı tonlarında göz makyajının en kritik noktasına. Güneşin batmadan önceki son ışıltılarını yansıtmak için, göz kapaklarının tam ortasına altın tonlarında bir yansıma eklemelisin. L’Oréal Paris Emotions of Nude paletindeki ışıltılı bir altın tonu olan Euphoric rengini, göz kapaklarının tam ortasına uygulayabilirsin. Aynı şekilde bu rengi göz pınarlarına da uygulayarak ışıltıyı artırabilirsin.

Alt kirpik dibini es geçme

Alt kirpik dibini es geçme

Günbatımı tonlarındaki göz makyajını, buğulu ve dumanlı bir görünüme büründürmek istersen, alt kirpik diplerini es geçmemelisin. Bunun için ilk kullandığın Humbled rengini alt kirpik çiziğine uygulayıp hafifçe dağıt. Daha sonra sadece göz kapağında kullandığın bakır tonlu Confused rengini alt-dış köşelere uygula. İşte makyajın tamam!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler