loader

Gündüz Porselen Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Gündüz porselen makyaj nasıl yapılır, pürüzsüz bir cilt görünümü için adım adım anlatıyoruz!

Porselen makyaj, sadece gece makyajları veya özel gün makyajları için yapılacak diye bir kural yok! Tabii ki gün boyu cildimizin porselen gibi kusursuz ve pürüzsüz görünmesini sağlayabiliriz. Üstelik daha az makyaj malzemesi kullanarak çok daha doğal bir görünüm elde etmek mümkün. Bu yazımızda, gündüz porselen makyajı nasıl yapacağını ve hangi makyaj malzemelerini kullanabileceğini anlatıyoruz.

Gündüz porselen makyaj nasıl yapılır?

Makyaj bazı ile başla

Makyaj stilin ne olursa olsun, fondöten uygulamadan önce mutlaka makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Makyaj bazı hem cildini nemlendirecek, hem fondöten adımına hazırlayacak, hem de ten makyajının gün boyunca kalıcı olmasını sağlayacak. Unutma ki, kalıcılık porselen makyajın en önemli özelliklerinden biri.

Maybelline Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı, cildi çok iyi nemlendiren bir baz. Aynı zamanda fondötenin de kalıcılığını artırdığı için, doğal ve kalıcı bir sonuç elde etmek için en sevdiğimiz makyaj bazlarından biri.

Doğal ve kusursuz bir ten için fondöten önerisi

bu makalemize göz atabilirsin.

Tek bir ürünle koyu halkaları gizle ve yüzünü boyutlandır

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, ince yapısına rağmen ciltteki tüm kusurları çok iyi kapatan bir kapatıcı. Sünger aplikatörü ile çok kolay bir şekilde uygulanıyor, gün boyunca etkisini kaybetmiyor. Ayrıca cilde verdiği aydınlık etki sayesinde yorgun görünümü de yok ediyor. Bu kapatıcıyı aynı zamanda yüzünü boyutlandırmak için de kullanabilirsin. Gündüz porselen makyajının daha hafif olacağını düşünürsek, bir sürü kontür ürünü kullanmak yerine sadece kapatıcıyla da kontür yapabilirsin. Tek yapman gereken göz altlarını, burun çizgini, elmacık kemiklerinin altını ve çenenin ucunu Instant Anti Age Eraser Kapatıcıyla aydınlatmak. İşte bu kadar kolay!

Eğer yüzüne biraz sıcak bir renk vermek istersen Maybelline City Bronzer’ı da kullanabilirsin. Bu bronzerların en iyi tarafı, nötr bir tona sahip oldukları için kontür için de kullanılabiliyor olmaları. Hem kontür hem bronzer adımını tek seferde gerçekleştirebilirsin.

Göz makyajında açık ve ışıltılı tonlar kullan

Gündüz porselen makyajında, göz makyajını da hafif tutarak daha fresh bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için bir göz kalemini kirpik dibine uygulayıp hafifçe dağıtabilir veya krem farlarla hem kalıcı hem de pratik bir görünüm elde edebilirsin.

Bizim önerimiz, 24 saat dövme etkili kalıcılıklarıyla Maybelline Color Tattoo Krem Farlardan yana. Sadece parmaklarınla uygulayabileceğin bu farlar, sabitlendikten sonra gün boyu yerlerinden kıpırdamıyorlar. Işıltılı ve aydınlık bir bitiş için iki renk önerimiz de var: Maybelline Color Tattoo 210 Front Runner ve 150 Socialite renkleri, metalik ışıltılarıyla enerjik bakışlara sahip olmanı sağlayacaklar.

Krem allıklarla doğal bitiş

Porselen makyajda krem allık kullanmak, çok doğal bir görünüm elde etmeni sağlayacak. Krem allıklar yanaklara kendiliğinden kızarmış bir etki veriyorlar ve uygulaması da son derece pratik. Böylece ten makyajının üzerinde, bir toz ürünle ekstra katman yaratmamış olacaksın.

Maybelline Cheek Heat Krem Allıklar, her türlü makyaj stili için de çok kullanışlılar. Yanaklara çok doğal bir etki veriyorlar ve cilt anında enerjik ve sağlıklı görünmeye başlıyor. Renk önerimiz ise 15 Nude Burn.

Doğal ve belirgin kaşlar

Şekilli ve belirgin kaşlar da porselen makyajın olmazsa olmazlarından. Kaş kalemiyle tüm kaşlarını yoğun bir şekilde doldurmak yerine, sadece boşlukları hafifçe doldurabilir, daha sonra kaş fırçasıyla yukarı doğru tarayabilirsin. Böylece çok doğal bir şekilde kaşlarını belirginleştirmiş olacaksın. İnce uçlu kaş kalemi önerimiz ise Maybelline Brow Ultra Slim. Bu kaş kalemiyle kaş kıllarını birebir taklit edebilir, arkasındaki kaş fırçasıyla da doğal görünüm elde edebilirsin.

Nude ve canlı dudaklar

Gündüz porselen makyajını tamamlamak için nude tonlarda bir ruj kullanmanı öneririz. Eğer satin bitişli rujları tercih edersen, dudakların daha nemli görünecek, böylece de daha taze ve doğal bir etki yakalamış olacaksın. Maybelline Color Sensational 177 Bare Reveal rengi, gündüz porselen makyajına çok yakışacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön