loader

Güneş korumalı yaz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Güneşe korumalı yaz makyajı nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Cildini güneşin zararlı etkilerinden korumanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Yaz aylarında, güneşin kendini daha çok göstermesiyle, güneş koruması daha da önemli bir hale geliyor. Peki, makyaj yaparken cildini güneşten koruyabileceğini biliyor muydun? Güneş koruyucu içeren makyaj malzemeleri ile hem kusursuz ve doğal görünen, hem de güneş korumalı bir yaz makyajı yapabilmen için, bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını ve makyaj malzemesi önerilerimizi seninle paylaşıyoruz!

Güneş korumalı makyaj bazı ile başla

Güneş korumalı makyaj bazı ile başla

Güneş koruması içeren makyaj malzemeleri arasında, makyaj bazları en kullanışlı olanları. SPF içeren makyaj bazı kullanarak hem makyajının kalıcılığını artırabilir, hem de cildini güneşten koruyabilirsin. NYX Professional Makeup Bare With Me Cannabis Sativa Seed Oil SPF 30 makyaj bazı, formülündeki Cannabis Sativa Seed Oil ile ciltte nemli ve yumuşak bir bitiş sağlarken, cildini makyaja hazırlıyor. SPF 30 içeren formülü ile cildini güneşten koruyor ve aydınlık, canlı bir bitiş veriyor. Eğer doğal ve ıslak makyajları seviyorsan, bu makyaj bazı çok işine yarayacak.

Ten makyajında daha aydınlık ve ışıltılı ten makyajlarını seviyorsan, NYX Professional Makeup Bare With Me Cannabis Sativa Seed Oil Radiant Perfecting makyaj bazını da kullanabilirsin. İçerisindeki Cannabis Sativa Seed Oil ve mikro inci tanecikleriyle, cildini pürüzsüzleştirirken aydınlık bir görünüm veriyor. 24 saate kadar nemlendirme etkisi veren bu makyaj bazı, tüm cilt tiplerine de uygun.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Doğal bitiş için renkli nemlendirici kullan

Doğal bitiş için renkli nemlendirici kullan

Yaz makyajında kullanmayı en sevdiğimiz şeylerden biri de renkli nemlendiriciler. Cilt tonunu eşitleyip doğal bir görünüm veren NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil renkli nemlendirici, çıktığı ilk günden beri severek kullandığımız ten ürünlerinden. Orta-az kapatıcılığa sahip bu renkli nemlendirici, cildin nefes almasını sağlıyor, renk eşitliyor ve nemli bir bitiş veriyor. Bu sayede de cilt çok doğal ve sağlıklı görünüyor. Cildi nemlendiren bu renkli nemlendirici, 8 saate kadar kalıcı ve son derece hafif.

Doğal ve bakımlı kaşlar

Doğal ve bakımlı kaşlar

Yaz makyajında doğal, belirgin ve bakımlı bir kaş görünümü elde etmek için şeffaf kaş maskaralarından yardım alabilirsin. NYX Professional Makeup Bare With Me Cannabis Sativa Brow Setter şeffaf kaş maskarası, özel fırçası ve Cannabis Sativa Seed Oil içeren formülüyle kaşlarını gün boyu sabitlerken aynı zamanda bakım da yapıyor. Krem renkli ama sürüldüğünde şeffaflaşan bu kaş maskarasını tek başına kullanabileceğin gibi, kaşlarını kaş kalemiyle şekillendirdikten sonra sabitlemek için de kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajında doğal, ışıltılı renkler kullan

Göz makyajında doğal, ışıltılı renkler kullan

Yaz makyajı demek bizim için ışıltılı ve sıcak tonlar demek. Altın ve bakır tonlarını çok sık kullandığımız yaz makyajımızda, NYX Professional Ultimate Shadow far paletlerinden Warm Neutrals rengi favorilerimizden. Mat ve ışıltılı, sıcak tonları bir arada barındıran bu far paleti hem günlük hem de gece makyajları için son derece kullanışlı. Farların yapısı çok pigmentli ve yumuşak, bu sayede de çok kolay uygulanıyorlar. Bakır ve sıcak toprak tonlarını göz kapaklarında kullanabilir, ışıltılı açık tonları göz kapağının tam ortasına ve göz pınarlarına uygulayabilirsin.

Lifting etkili kirpikler

Lifting etkili kirpikler

Kıvrık, kalkık ve hacimli kirpikler her makyaj stilinde hedefimiz. Bunun içinde bildiğimiz ve en sevdiğimiz rimellerden biri olan NYX Professional On The Rise Liftscara’yı sana da önermeliyiz! Kirpikleri tek tek ayıran, kaldırıp kıvıran ve hacim veren bu maskara, resmen kirpik liftingi etkisi yaratıyor. Üstelik üst üste uygulanabildiği için etkisini maksimuma çıkarmak da tamamen senin zevkine kalmış!

Yüzüne ışıltılı ve doğal bir renk ver

Yüzüne ışıltılı ve doğal bir renk ver

Yaz makyajında en yakın arkadaşlarımız ışıltılı allıklar, bronzerlar ve likit aydınlatıcılar! Hem doğal hem de ışıltılı bir şekilde yüzünü renklendirmen için NYX Professional Sweet Cheeks allıklardan Summer Breeze rengini deneyebilirsin. Bu ışıltılı mercan tonu, yanaklarına çok doğal bir renk verecek. Yüzüne biraz daha sıcaklık eklemek için California Beamin’ bronzerı kullanabilirsin. Vegan ve kremsi formülü ve hafif ışıltılı bitişiyle yüzü boyutlandırmak ve ısıtmak için çok kullanışlı. Bu bronzer, vücutta da kullanılabiliyor, sınır yok! Son olarak, California Beamin’ likit aydınlatıcılardan Pearl Necklace rengini yüzünün yüksek noktalarına uygulayarak yaz ışıltısını cildine taşıyabilirsin. Hem güçlü hem de simsiz yansıması ile bu likit aydınlatıcı vücutta da kullanılabiliyor.

Parlak ve bakımlı dudaklar

Parlak ve bakımlı dudaklar

Yaz makyajında parlak dudaklar da olmazsa olmazlardan. NYX Professional Makeup Bare With Me Cannabis Sativa dudak yağı, dudaklarını nemlendirirken, şeffaf bir parlaklık veriyor. Formülündeki Cannabis Sativa Seed Oil ile dudaklarını besleyip nemlendirirken aynı zamanda da yapışkan his bırakmadan bakımlı ve parlak bir görünüm elde etmek için bu dudak yağını çantandan ayırma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler