loader

Güneş rehberi: Güneş koruyucular hakkında bilmen gereken 3 şey!

Favoriye Ekle
Güneş rehberi: Güneş koruyucular hakkında bilmen gereken 3 şey!

Güneşlenmek tutkun ya da yalnızca o gün için uzun saatler boyunca güneş altında kalman gerekiyor... Her halukarda güneş koruması kullanmalı ve en önemlisi kendine en uygun korumayı seçmelisin.

Güneş öncesi sorular ve cevaplar

Hızlı bir şekilde bronzlaşmak istediğin için güneş korumanı bir kenara atmadan önce bir daha düşün. Sağlığını tehlikeye atıyor olabilir misin? Sağlıklı bir bronzluk için güneş korumasına mutlaka ihtiyacın var. Güneş korumanı seçerken ise bilmen gereken bazı şeyler var. Güneş koruması hakkında merak ettiğin soruları senin için cevapladık!

SPF ne demek?

SPF'in açılımı Sun Protection Factor yani güneş koruma faktörü. Cildinin UVB ışınlarından korunacağı süre SPF ile doğru orantılı. Örneğin güneşe çıkmadan on dakika önce 30 faktörlü güneş koruması uygulaman cildinin 300 dakika veya 30 kat daha uzun süre korunmasını sağlayacak.

Gerçekten SPF 30 üzeri bir güneş korumasına mı ihtiyacım var?

SPF 30'un fazlasıyla koruma sağladığını söyleyebiliriz, fazlası ise hassas ciltler için tercih edilmeli.

Geçen yıl kullandığım güneş kremini bu yıl da kullanabilir miyim?

Eğer hala geçen yıldan kalma güneş korumanı kullanıyorsan, hemen çöpe at. Güneş korumalarının son kullanma tarihleri vardır. Ayrıca, genelde güneşe maruz kaldıkları için içerikleri değişime bile uğramış olabilir!

İpucu: Güneş korumanı ihmal etme, güneşin dik olduğu saatlerde gölgede ve kapalı alanlarda olmaya özen göster ve bize sorarsan güneşlenmek yerine otobronzanlara yönel!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön