loader

Güneş Sonrası Cildini Nasıl Nemlendirmelisin?

Favoriye Ekle

Yaz mevsimi, güneşin kendini her zamankinden fazla hissettirmesiyle, cildimiz de neme normal zamanlardan daha fazla ihtiyaç duyuyor. Peki güneş sonrası cildini en iyi şekilde nasıl nemlendirebileceğini biliyor musun?

Her an güneşe maruz kalan cildimizi, özellikle yaz aylarında ne kadar iyi korumak istesek de, yalnızca güneş kremi kullanmak bunun için yeterli olmayabiliyor. Sağlıklı bir cilt görünümü için yaz aylarında mutlaka kullanmamız gereken güneş koruyucu içeren ten ürünleriyle birlikte, güneşin kurutucu etkisini de göz önünde bulundurarak mutlaka ama mutlaka etkili bir nemlendirici de eklemek gerek. Bu yazımızda, güneş sonrası kullanabileceğin çok hafif ama bir o kadar da etkili bir nemlendirici losyonu anlatıyoruz: CeraVe Nemlendirici Losyon!

Güneş sonrası nemlendirici kullanmanın önemi

Güneş sonrası nemlendirici kullanmanın önemi

Yaz ve kış, mevsim fark etmeden güneş koruması çok önemli. UV ışınlarının cilde verdiği zararların önünde geçmek için, güneş kremlerinden yılın her zamanı destek almak gerekiyor. Yaz aylarında ise işin içinde bir de güneş sonrası bakım giriyor. Tatil, deniz, havuz derken günün önemli bir kısmında güneşe maruz kalan cildimizi, güneş sonrası iyi bir şekilde nemlendirmek gerek.

UV ışınlarının cilde olan yaşlandırıcı ve kurutucu etkisini gidermek için, güneş sonrası iyi bir nemlendirici kullanmak şart. Cildin eski nem dengesine kavuşmasını sağlamak, 24 saat boyunca nemli kalmasını sağlamak, cildine yapabileceğin en büyük iyiliklerden.

Güneş Sonrası Yenileyici Bakım

Güneş Sonrası Yenileyici Bakım

Yaz demek, hep dışarıda olmak demek. Plajda geçirilen zamanlar, piknikler, spor etkinlikleri ve daha birçok etkinlikte ortak bir nokta var: Güneşe maruz kalmak. Böyle zamanlarda da listenin başında “güneşten korunma” listenin en başında olmalı. Güneşten korunma kadar güneş sonrası cildini nemlendirmek de ikinci sırada geliyor tabii ki!

UV ışınları sayesinde cilt hücrelerinde meydana gelen hasar zincir reaksiyonuna yol açar ve cildin nem kaybetmesine neden olur. Güneşe maruz kalmış cil,t beslenmeye, nemlenmeye, kızarıklığı azaltmaya ve soyulmayı önlemeye ihtiyaç duyar. Cildinin bu ihtiyaçlarını güneş sonrası bir nemlendirici losyon kullanılarak karşılayabilirsin.

CeraVe Nemlendirici Losyon’un dermatologlar ile geliştirilen hafif formülü cilt için gerekli 3 temel seramid ve hyalüronik asit içerir. Bu içerikleri sayesinde cildi nemlendiriyor ve güneşe maruz kalmış cildin koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Böylece cildin yoğun nem ihtiyacını karşılıyor.

CeraVe Nemlendirici Losyon

CeraVe Nemlendirici Losyon

İçeriğindeki 3 temel seramid, hyalüronik asit ve gliserin ile cildi anında nemlendiren ve yumuşacık yapan CeraVe Nemlendirici Losyon’un en güzel tarafı çok hafif bir yapıya sahip olması. Uygular uygulamaz cilt tarafından emilen bu losyon, içerisindeki hyalüronik asit sayesinde nemi cilde hapsediyor ve 24 saat boyunca da etkisini korumasını sağlıyor.

Hem yüz hem de vücutta kullanılabilen Cerave Nemlendirici Losyon, bizim için güneş sonrası cilt bakım rutinimizin olmazsa olmazlarından. Yüze verdiği nem ve ferahlık hissi, özellikle güneşlendiğimiz günlerde gerçek bir kurtarıcı. Verdiği yoğun nem sayesinde soyulmadan, bronzluğun tadını uzun süre çıkarabiliyoruz! Hatta bu nemlendirici losyonu, yaz aylarında makyaj öncesi kullanmaya da bayılıyoruz!

Hassas Ciltliler rahat bir nefes alabilir!

Hassas Ciltliler rahat bir nefes alabilir!

Güneşin etkilerinden en çok çeken hassas ciltler için de çok etkili olan CeraVe Nemlendirici Losyon, parfüm içermediği için hassas ciltlerin kullanımına çok uygun. Eğer hem kuru hem de hassas bir cilde sahipsen, gözün kapalı kendini bu nemlendirici losyona emanet edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler