loader

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Dumanlı göz makyajları bir çoğumuzun olmazsa olmazı. Özellikle gece makyajlarında ve davetlerde kurtarıcımız olan bu göz makyajı, çekici ve şık görünmenin en güzel yollarından beri. Peki bu makyajı gündüz de kullanabilir miyiz? Cevap Evet! Şimdi sana “Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?” adım adım anlatıyoruz!

Günlük Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajlarını çok seviyor ama günlük makyajına nasıl uyarlayabileceğini mi düşünüyorsun? O zaman kulübe hoşgeldin! Bir süre önce NYX Professional Makeup’ın Youtube kanalında izlediğimiz bir video bizi bu konuda epey aydınlattı. Ünlü makyaj artisti Joseph Carrillo’nun tüyolarıyla günlük dumanlı göz makyajının en pratik uygulama şeklini, burada seninle de paylaşmak istedik. Hazırsan, başlıyoruz!

Primer ile başla

via GIPHY

Far kullanarak yapılan göz makyajlarından önce, göze bir far bazı uygulamak şart. Joseph de makyaja ilk olarak baz uygulayarak başlıyor. Farın kalıcılığını artıran, daha yoğun bir etki veren far bazını, yüzük parmağı ile tüm göz kapağının üzerine, kaş kemiğine kadar uyguluyor.

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1
Dumanlı göz makyajını günlük makyaja adapte etmek için Joseph, doğal tonlarda bir palet kullanmanın önemini vurguluyor. Dumanlı göz makyajında önemli olan, renklerin açıktan koyuya doğru gitmesi ve birbirleriyle iyi bir şekilde karışması gerek. İstediğimiz dumanlı etkiyi tam olarak bu veriyor. Joseph’in tercih ettiği far paleti NYX Professional Makeup’ın Ultimate Shadow Palette’lerinden Warm Neutrals rengi.

via GIPHY

Far bazını uyguladıktan sonra, krem tonlarındaki farları gözün katlanma bölgesine uyguluyor. Bu şekilde gözün bu kısmını aydınlatmış oluyor. Tam katlanma bölgesine geldiğinde açık bir kahverengi tonunu uyguluyor ve yukarı doğru dağıtıyor. Homojen ve doğal bir görünüm için, far karıştırma fırçanı ileri geri “silecek” hareketi ile uygulayabilir, dış köşelere geldiğinde yukarı doğru devam ettirebilirsin.

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Sonraki adımda, tam göz kapaklarının üzerine Joseph bir göz kalemi uygulayarak daha yoğun bir görünüm elde ediyor. NYX Professional Makeup’ın Jumbo Eye Pencil’larından Bronze rengini göz kapağına gelişi güzel bir şekilde uyguluyor, daha sonra da düz bir far fırçasıyla dağıtıyor. Göz makyajında kremsi ürünler kullanmak, üzerine uygulanan farın yoğunluğunu daha da artırıyor.

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Krem farın üzerine, gözleri daha da belirginleştirmek için NYX Professional Makeup’ın Away We Glow far paletindeki altın renkli farı tampon hareketlerle uyguluyor. Bu parlak yansımalı far, gözlere aynı zamanda aydınlık bir etki de veriyor. Son adımda, far karıştırma fırçası ile tekrar geçiş bölgesini dağıtıyor.

Makyaj Artisti Önerisi: Dumanlı göz makyajı yaparken, göz altlarına dökülen farları dert etmeyin. Kaçınılmaz olan bu durumu, bir kulak pamuğu yardımıyla çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Dumanlı etkiyi biraz daha artırmak için sıra, kirpik diplerine koyu renk uygulamaya geldi. NYX Professional Makeup Slim Eye Pencil göz kalemlerinden kahverengi olanı kirpik diplerine yine gelişigüzel uyguluyor ve far fırçası ile dağıtıyor. Işte açıktan koyuya geçişli dumanlı göz makyajı belirginleşti bile!

Maskara adımı

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dumanlı göz makyajının en büyük tamamlayıcısı ise maskara uygulamak. Kirpiklere hacim veren bir maskarayı, kirpik diplerinden uçlara doğru yoğun bir şekilde uygulamalısın.

Dramatik görünüm ver

Günlük Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Dumanlı göz makyajına buğulu ve dramatik bir etki vermek için, Joseph çok pratik bir uygulama yapıyor: Üst kirpik diplerinde kullandığı kahverengi göz kalemini alt kirpik dibine uyguluyor. Gözün dış köşesinden başlayarak içeri doğru dağıtıyor. Bu yöntem dumanlı göz makyajını daha dramatik bir hale getiriyor. Eğer doğal ve daha yumuşak bir etki istersen, alt kirpiklerinin ortasına kadar dağıtman yeterli. İşte bu kadar basit!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön