loader

Güzel ellere sahip olmak için yapman gereken her şey

Favoriye Ekle

Eller, genellikle feminenliğin bir sembolü olarak görülürler. Bu yüzden de biz kadınlar, yumuşak ve güzel ellere sahip olmayı isteriz. Bu özelliklere sahip olmak sandığından çok daha kolay!

Sıra sende

Güzel ve yumuşak ellere sahip olma yollarını senin için derledik.

Nemlendirme

Yüzün ve vücudun gibi, ellerinin de günlük olarak beslenmeye ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Bunun için, cildinin ihtiyacına yönelik bir el kremi seç.

İçeriğinde hindistan cevizi, badem yağı, zeytinyağı ya da avokado bulunan kremlerin nemlendirici özelliği

daha fazladır. Eğer ellerin kış aylarında çok kuruyorsa, yağ oranı yüksek kremleri geceden uygulayarak sabaha yumuşak ellerle uyanabilirsin.

Öneri: Ilık suyun içine iki damla limon yağı, kurutulmuş papatya ve iki damla zeytinyağı koy. Ellerini ve ayaklarını bu karışım içinde 10ar dakika beklet. Yumuşak ellere kavuştuğunu göreceksin. Bu kürü haftada bir kez uygulayabilirsin.

Peeling

Elleri yumuşatmak için bir diğer çözüm de, zaman zaman peeling uygulamak. Yüz için olan peelingini kullanabilir ya da peelingini kendin yapabilirsin.

Zeytinyağı ve biraz şekeri karıştırıp ellerine masaj yapmak, oldukça etkili bir yöntemdir.

Manikür

Güzel ve bakımlı eller, elbette sağlıklı tırnaklara sahip olmayı gerektiriyor. Tırnaklarını derinden kesmemeli, oje değiştireceğin zaman tırnaklarının hava alması için arada boşluklar bırakmalı ve Kütikül yağları kullanmalısın. Tırnak etlerini kesmek yerine geriye ittirmek de iyi bir yöntem. Doğal yağların birleşiminden oluşan kutikül yağlarıyla tırnak etlerine masaj yaparak onları besleyebilirsin. Son adım ise; güzel bir oje sürerek bakımlı ellerini ön plana çıkarmak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler