üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Sağlıklı ve güzel bir ten için 5 hayati ipucu

Favoriye Ekle
Sağlıklı ve güzel bir ten için 5 hayati ipucu

Sağlıklı ve güzel bir cilt için alışkanlık haline getirmen gerekenleri elbette biliyorsun, ama mini hatırlatmalarla büyük farklar yaratmak fena olmasa gerek!

1) İçi seni dışı beni

Sana ne yemen gerektiğini söyleyemeyeceğiz, fakat kendine iyi bakmanın cildin üzerindeki etkisini hatırlatmak istedik. Şekerden uzak durmak, bol bol yoğurt tüketmek, A vitaminli yiyecekler yemek güzel bir cildi garantileyecektir. Stresin de akneler ve geniş gözenekler üzerindeki etkisi büyük. Bu yüzden, her gün 5-10 dakikalık bilinçli nefes egzersizleri yapmak da cildine çok iyi gelecektir.

2) Bakımlı kızlar cennete

Cilt bakımına bugüne kadar özen göstermediysen ve yine de bir sorun yaşamadıysan, muhtemelen şanslısın. Ancak, özellikle 20'li yaşlarda bir bakım rutini oluşturman sonraki yıllar için çok önemli. Yağlı bir cildin varsa salisilik asit içeren ürünleri, kuru bir cildin varsa badem ve hindistan cevizi yağı içeren ürünleri tercih edebilirsin. Haftada bir cilt tipine uygun bir peeling uygulamak da uzun vadede cildin için çok yararlı olacaktır. Her sabah ve akşam cildini nemlendirmek ve göz kremi kullanmak da alışkanlık haline getirmen gerekenlerden.

İpucu: Eşit oranda soda ve gülsuyunu karıştırarak hazırlayacağın karışımı, her gün cildine uygula ve mucizeye tanık ol!

3) Su uyur güzellik uyumaz

Güzellik uykusunun güzelliği baltalamasını kim ister ki? Uyku öncesi yüzünü cildine uygun ürünlerle güzelce temizlediğinden emin ol, asla makyajla uyuma ve yastık kılıfını daima temiz tut. Haftada bir çarşaf ve nevresimlerini yıkamayı alışkanlık haline getir. Uzun vadede cildin sana teşekkür edecek!

4) Çeksene elini

Elini yüzüne kapatıp iç geçirmen için pek çok sebep var, biliyoruz! Trafikte kalakalmış olabilirsin, ya da günlük hayatın karmaşasında küçük engellerle boğuşuyor olman çok muhtemel. Bu gibi durumlarda yüzünle haşır neşir olmak yerine derin bir nefes alarak kendini toparlaman, modunu yükseltmenin yanı sıra yüzüne dokunup cildine bakteri taşımaman için de çok yararlı olacaktır.

5) Saç savaşı

Saçlarla cilt her zaman işbirliği içinde olmayabilir. Örneğin, saçların için ağır ürünler kullanıyorsan, cildinde yağlanma ve akne problemi artış gösterebilir. Bunun yerine hafif ürünler seçmeli ya da saçlarını yüzüne değmeyecek şekilde toplamalısın. Bir diğer uyuşmazlık ise saç kesiminden kaynaklanıyor olabilir. Mesela kaküllüysen ya da kısa bob kesim kullanıyorsan, özellikle geceleri bir saç bandı kullanarak saç tellerinin yüzünü kapatmasını ve havasız bir ortam yaratmasını engelleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön