loader

Sağlıklı ve güzel bir ten için 5 hayati ipucu

Favoriye Ekle

Sağlıklı ve güzel görünen bir ten için bilmen gereken 5 önemli tüyoyu bir araya getirdik!

Sağlıklı ve canlı görünen bir ten için bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını sıralıyoruz!

Sağlıklı, pürüzsüz ve canlı görünen bir ten için, cilt bakımı ile birlikte bazı makyaj tüyolarını da birlikte uygulamalısın. Cildini iyi bir şekilde temizlemeyi ve nemlendirmeyi alışkanlık haline getirmelisin. Sonrasında ise, sağlıklı bir ten makyajı için bir araya getirdiğimiz makyaj tüyolarını deneyebilirsin. İşte karşında sağlıklı ten makyajı için ipuçları!

1. Makyaj bazı olmadan olmaz

1. Makyaj bazı olmadan olmaz

Makyaja başlamadan önce cildine makyaj bazı uygulayarak, ten makyajının kusursuz görünmesini sağlayabilirsin. Cildinin ihtiyacına göre uygulayacağın makyaj bazı, cildinin çok daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacak. Eğer kuru bir cilde sahipsen nemlendirici etkili, gözeneklerin varsa gözenek gizleyici, kızarıklıklar için yeşil, solgun görünüm için de aydınlatıcı makyaj bazlarını tercih edebilirsin.

Maybelline Face Studio Nemlendirici makyaj bazı, fondöten öncesi cildine nem vererek hem cildinin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacak, hem de fondöteninin daha doğal görünmesine yardımcı olacak.

2. Doğal-mat bitişli fondötenleri tercih et

doğal fondöten önerisi

Cildinin sağlıklı ve canlı görünmesi için, cildinle uyumlu olacak, doğal-mat bitişli bir fondöten tercih etmelisin. Hem cilt tonunla mükemmel bir uyum yakalayacak, hem de cilt kusurlarını gizleyecek bir fondöten önerisi istersen, Maybelline Fit Me fondöteni deneyebilirsin. Doğal-mat bitişli bu fondöten, formülündeki kil ile cildin parlamasını kontrol altına alıyor, hem de gözenek görünümünü gizliyor.

3. Göz altı morluklarını gizle

3. Göz altı morluklarını gizle


Göz altı morlukları ve koyu halkalar canlı bir ten görünümünün önündeki ufak engeller. Göz altı morluklarını gizlemek için, ince yapılı ama aynı zamanda da iyi bir örtücülüğe sahip kapatıcıları tercih edebilirsin.

Koyu göz altı morlukları için, Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı en iyi seçeneklerden biri. İnce yapısı sayesinde çizgilere dolmayan, ağırlık yapmayan bu kapatıcı, morlukları harika bir şekilde gizlediği gibi cilde aydınlık bir etki de veriyor. Aynı zamanda kızarıklıkları, sivilce izlerini ve lekeleri gizleme konusunda da çok çok başarılı!

4. Krem allıkları dene

krem allık önerileri

Ten makyajında canlı ve sağlıklı bir görünüm için krem allıkları tercih edebilirsin. Krem formülü ile çok doğal bir sonuç veren bu allıklar, yanaklara kendiliğinden kızarmış bir etki veriyor. Böylece cilt çok daha sağlıklı ve canlı görünüyor.

Uzun süre kalıcı ve doğal bitişli bir krem allık önerisi istersen, Maybelline Cheek Heat krem allıkları deneyebilirsin. Jel-krem formülleriyle çok kolay dağılan ve doğal bir sonuç veren bu allıklar, cildinin çok daha sağlıklı görünmesini sağlayacak.

5. Aydınlatıcıyı doğru noktalara uygula

aydınlatıcı önerileri

Sağlıklı ve canlı bir ten görünümü için, aydınlatıcıyı fazla abartmadan, doğru noktalara uygulayarak iyi bir sonuç elde edebilirsin. Göz pınarları, elmacık kemiğinin üzeri ve şakaklar, burnun ucu ve kaş altına doğru miktarda aydınlatıcı uygulayarak çok canlı görünebilirsin. Önemli olan, yoğun uygulamadan kaçınmak ve ışığın yüze vurduğu noktaları doğal bir şekilde ön plana çıkarmak için önerimiz, Maybelline aydınlatıcılarını kullanabilirsin. İçten gelen doğal bir ışıltı için Maybelline Shimmer Highlight'ı, ıslak bir bitiş için Chrome Extreme Jelly'yi, güçlü metalik bir yansıma için de Chrome Extreme aydınlatıcıları tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler