loader

Güzelliğin düşmanı 5 kötü alışkanlık!

Favoriye Ekle
Güzelliğin düşmanı 5 kötü alışkanlık!

İtiraf edelim, hepimizin güzelliğimizi kötü yönde etkileyen bazı alışkanlıkları vardır. Günlük rutinimize göz atıp bazı küçük değişiklikler yaparak, doğal güzelliğimizi koruyabiliriz. En sık yapılan 5 kötü güzellik alışkanlığını mercek altına aldık.

Yatmadan önce yüzünü yıka

Makyajını temizlemeden uyumak kuşkusuz güzelliğinin en büyük düşmanı. Sabah şişmiş ve kızarmış gözlerle uyanmak istemiyorsan, göz makyajını temizlemeden yatmamaya dikkat etmelisin. Göz makyajının bütün gece gözünde kalması, göz enfeksiyonu riskini artıran en büyük etken. Maskaranın kirpiklerine verdiğini zararı da ihmal etme. Eve geldiğinde ne kadar yorgun olursan ol, yüzünü yıkamadan yatağa girmemek ilk kuralın olsun.

Son Kullanma Tarihine Dikkat

Maskaramız bittiği halde fırçayla pompalayıp sonuna kadar hepimiz kullanmışızdır, hatta bazen biraz su ekleyerek birkaç kez daha kullandığımız olmuştur. Aslında bu uygulamaların çok yanlış olduğunu unutmamalıyız. Gözlerimiz vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri... Makyaj malzemelerimizin içinde bulunabilecek bakteriler gözlerimizde rahatsızlık ve hatta enfeksiyona neden olabilir.

Yüzüne Dokunmaktan Vazgeç

Ne zaman yüzüne dokunsan, ellerinde ne varsa cildine geçirdiğini aklından çıkarma. Yüzündeki sivilce ve yaralar kalıcı iz bırakabilir. Ellerini yüzünde değil, yanında tut!
Güneş koruyucu kullanmadan evden çıkma!
Son zamanlarda UV ışınlarının cildimize verdği zarar konusunda hepimiz bilinçlendik. Eğer sahilde veya havuzdaysak zaten güneş koruyucu kullanmamız şart ama dışarı çıkarken unutmak mümkün. Oysa günlük rutinine bu alışkanlığı eklendiğinde, yılların cildini o kadar da etkilemediğini göreceksin.

Saçlarını açmak için limon suyuna son

Yaz aylarında saç rengini açmak için limon suyu sürmek, eski ve geleneksel bir uygulama olmakla beraber, sanıldığı kadar zararsız değildir. Eğer saçlarında gölge istiyorsan bunun için, saçlarına daha nazik davranacak krem ürünleri tercih edebilirsin.

Bol şanslar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön