loader

Güzelliğini etkileyen bu 4 kötü alışkanlıktan kurtul

Favoriye Ekle
Hepimizin vazgeçemediği akışkanlıkları var. Bazılarımız sürekli saçlarımızla oynuyorken, diğerlerimizin belki daha kötü ve daha az çekici hareketleri takıntı haline getirdi. Üstelik bazı alışkanlıklar varki, güzelliğine düşündüğünden çok daha kötü etkileri var. Bu alışkanlıkları ve bizim çözümlerimizi senin için derledik.

Dudaklarını soymak

Kuru dudaklarını soyarak onu ölü deriden arındırırken, kanamaya ve hatta enfeksiyon kapmasına neden olabilirsin. Dudaklarını soyma isteğinin önüne geçmek için Baby Lips lip balmını yanından ayırma ve dudaklarını sıklıkla nemlendir.

Tırnak yemek

Bu alışkanlık uzun zamandır hayatımızda. Sebep olduğu pek de çekiçi olmayan tırnak görünümünün yanı sıra tırnaklarını sıklıkla ağzına götürmen sağlığına da zarar verebilir. Tırnaklarını yemenin önüne geçmek için acı ojelerden yardım almayı dene. Yediğin tırnaklarının hızla uzayıp eski görünümüne kavuşmasını sağlamak için Essie'nin uzamaya yardımcı olan baz katını yanından ayırma.

Kaşlarını çatmak ve gözlerini kısmak

Sıklıkla yüz mimikleri yapmak ne yazıkki kırışıklık görünümüne yol açacak. Bunu istemeyiz değil mi? Mimiklerini en aza indir ve cildini bolca nemlendir. BB krem kullanmayı da ihmal etme. Böylece cildini nemlendirirken, kusurlarını maskeleyecek bir yandan da güneşin zararlı etkilerinden cildini koruyacaksın.

Makyajla uyumak

Üşengeçlikten makyajını silmeden uyuduğun o akşamlar, aslında cildine büyük zarar veriyorsun. Makyajını temizleyerek uyumayı alışkanlık haline getirmek için başucunda bir makyaj temizleyici ve pamuk bulundurmayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön