loader

Güzellik blogları: Takip etmeli mi? Etmemeli mi?

Favoriye Ekle
Güzellik blogları: Takip etmeli mi? Etmemeli mi?

Sosyal medyanın hızlı yükselişi ve blogların icadı ile her gün bir yeni blogger doğuyor. Bazıları başarılı bloggerların renkli dünyalarına özeniyor, bazıları ise kendi deneyimlerini günlüklemeyi seviyor. Peki biz makyaj bağımlıları bu noktada ne yapmalıyız? Hangi blogları takip etmeliyiz, okuduklarımıza ne kadar güvenmeliyiz? İşte bizim önerilerimiz.

1. Ten rengi, cilt yapısı sana benzer olan kişilerden esinlenmeyi dene

Nedeni basit, senin cilt renginle aynı cilt rengindeki bir kimsenin üzerinde o tondaki bir allığın/fondötenin nasıl durduğunu daha iyi gözlemlersin!

2. Esinlen ama körü körüne inanma.

İnternet bir dolu bilgi ile dolu ve bir dolu bloggerla. Birinin yaşadığı güzellik deneyiminin sen tam tersini yaşıyacaksın belki de. Bloggerları esin kaynakların olarak düşün, onlardan trend önerileri al, renk uyumlarını yakalamaya çalış. Dahası içinse kendi deneyimlerine güven!

3. Takip işini abartma.

Yüzlerce bloggerı aynı anda takip etmene gerek yok, iyi olduğunu düşündüğün bir kaç bloggerı takip etmen yeter. Böylece kafa karışıklıklarının da önüne geçeceksin!

Kimleri takip etmeli?

Sebi Bebi ve Merve Özkaynak 'nasıl yapılır' videoları ile Makyaj.com'un favori güzellik bloggerları arasında. Bir Güzellik Editörü'nün verdiği faydalı küçük detaylar ve trend önerileri ise takip etmeye değer!

Bu arada konu sosyal medya'dan açılmışken, Instagram'da takip etmeyi unutma! @Makyaj.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön