Güzellik dersleri: Daha ışıltılı bir ten yarat

Güzellik dersleri: Daha ışıltılı bir ten yarat

Dumanlı göz makyajı ya da koyu dudaklar... Her stilin en güzel versiyonu için dengeli bir cilt tonu olmazsa olmaz. Podyumların kulislerindeki güzellik ipuçlarını derleyerek dakikalar içinde parlak ve sağlıklı ten görüntüsüne kavuşmanı sağlayacak rehberi senin için hazırladık!

Primerı unutma

Parlak bir cildin sırrı sağlıklı bir cilt. Cildini her gün temizle, tonikle ve nemlendir. Haftada birse maske uygulamasıyla cildini ölü hücrelerden arındır. En büyük yanlışlardan biri, yağlı ciltlerin nemlendiriciye gereksinimleri olmadığını düşünmek. Eğer cildini nemsiz bırakmaya devam edersen, vücudun daha fazla yağ üretecek. Makyaj uygulamasından önce ise primer sürmeyi unutma. Primerlar fondöteninle, tenin arasında bir katman oluşturacak ve cildinin korunmasına yardımcı olacak.

Baz

Işıltılı bir ten için, likit fondötenine bir parça likit aydınlatıcı ekle. Soğuk bir cilt tonun varsa pembe bazlı bir aydınlatıcıya, daha sıcak bir cildin varsa şampanya tonlarına yönelmelisin. Göz altılarında eğer varsa koyu halkaları likit bir kapatıcıyla maskele, ve temiz bir makyaj süngeriyle kapatıcını dağıt. Makyaj süngeri, dengeli bir cilt tonu yaratmak için ihtiyacın olan en önemli araç. Krem veya pudra yerine likit bir formül tercih etmek cildinin daha parlak görünmesine yardımcı olacak.

İpucu: T bölgene transparan pudra uygulayarak parlamanın önüne geç. Parlak bir cilt görünümüyle yağlı bir cilt görünümü arasında ince bir çizgi olduğunu unutmamak gerek.

Aydınlat ve konturla

Elmacık kemiklerine, kaş kemiğine ve dudak üstüne aydınlatıcı uygula. Aydınlatıcıyı parmaklarınla dağıt ve cildine doğal bir aydınlık kat. Bronzerını veya cilt renginden birkaç ton koyu fondötenini elmacık kemiklerinin altına sürerek, yüz şeklini belirginleştir. Işıltılı ve pürüzsüz tenin artık hazır! İster koyu bir göz makyajı veya koyu bir rujla gece stiline, ister doğal bırakıp nude bir etki yaratarak gündelik stiline uyarla.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Fresh Bb Krem Medium Skin

Dream Fresh Bb Krem Medium Skin