loader

Güzellik dosyası: Cesur rujları nasıl kullanmalıyız?

Favoriye Ekle
Güzellik dosyası: Cesur rujları nasıl kullanmalıyız?
Güzellik dosyası: Cesur rujları nasıl kullanmalıyız?_1

Cesur ve çarpıcı dudakları özellikle kırmızı halı ve davetlerde çok görüyoruz. Özellikle kusursuz ve pürüzsüz ciltte cesur dudaklara kim sahip olmak istemez ki? Koyu renkli rujların ihtiyacı olan tek şey, kusursuz bir cilt! Eğer cildinizde akne izleri, gözaltı halkaları ve lekeleriniz varsa, mutlaka bunları kapatman gerekiyor. İşte cildini koyu renk ve cesur ruja hazırlama rehberi!

Kusurlu bir cildin varsa

Eğer cildinde sivilce izleri, kızarıklıklar, gözaltı problemleri varsa, mutlaka cilt bakım rehberine göz atmanı tavsiye ediyoruz. Cilt problemlerinin düzelmesi biraz zaman alabilir ama kısa sürede cildini koyu renk rujlara hazırlamak istiyorsan, mutlaka kapatıcı ve fondötenden yardım almalısın.

Editörden tavsiye: Uzun süre ciltte kalan fondöteni cildinden çıkarmak seni biraz uğraştırabilir. Bu yüzden makyajını çıkarırken mutlaka cildini iki kere yıkamalısın

Gözaltı halkaların varsa

Gözaltı halkalarından kurtulmak için, düzenli olarak, gözaltı kremi sürmelisin. Makyajına başlamadan önce gözlerinin altını, somon renginde bir kapatıcıyla kapatırsan, mavi-mor renkli halkaları cilt tonunla eşitleyebilirsin.

Çizgilerin ve geniş gözeneklerin varsa

Dudak kenarlarında, göz çevrende oluşan kırışıklıkları ve geniş gözeneklerini makyaj bazınla gizleyebilirsin. Bunun için, makyajına başlamadan önce mutlaka primer uygulamalısın. Primer, cildini yumuşatarak, çizgilerini azaltır ve gözeneklerini küçültür. İşte şimdi dudaklarını ön plana çıkarma zamanı. Hangi ruju süreceğine karar verdin mi, bordo, kırmızı yoksa koyu pembe?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön