loader

Güzellik dosyası: Her kadının bilmesi gereken 5 güzellik sırrı

Favoriye Ekle

Biliyoruz, her kadının güzellik sırrı özeldir. Paylaşmak istemediğin ya da sadece sana güzel gelen makyaj tüyoları olabilir, mesela geceleri yatmadan önce sürdüğün doğal karışım maskeler gibi. Bazen de herkese yarayabilecek makyaja ve güzelilğe dair ipucuları vardır. İşte biz de bunun için burdayız! Senin için hazırladığımız bu rehberde bütün kadınları güzelleştirecek, pratik çözümler ve ipuçları bulabilirsin!

Dudaklarını daha büyük gösterebilirsin

Dudakların inceyse üzülme! İllaki estetik ile büyütmek zorunda değilsin.

Dudaklarını büyük göstermenin

doğal yolları da var. Öncelikle dudak kalemi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Dudak kalemi ile dudak çizginin bir tık dışından bir çerçeve oluştur. Daha sonra, dudak kalemin ile aynı renkteki ruj ile çerçevenin içini doldur. Diğer bir tavisyemiz ise, dudaklarının ortasını beyaz dudak kalemi ile doldur ve üzerine rujunun sür. Dudağının ortası daha aydınlık olduğundan dudakların daha geniş gözükecektir.

Editörden not: İnce dudaklı kişiler, açık ve parlak renkleri kullanmalılardır. Koyu ve mat rujlar dudaklarını daha da ince gösterebilir.

Renklerden korkma

Renkli makyaj malzemelerinden korkuyor musun? Kırmızı ruj veya mor far senin için çok uzak düşünceler mi? Haklısın, böyle cesur görünümler başlangıçta sana ürkütücü gelebilir ama doğru uyguladığında göz alıcı gözükeceğine emin olabilirsin.

Kırmızı ruj sürmeye başlarken,


ruju sürdükten sonra üzerinden biraz sil, böylece parlak ve canlı kırmızı seni korkutmayacaktır. Renkli far uygularken, hafif dozda far sür. Zamanla cesur makyaja alışacaksın.Temiz fırça = temiz cilt

Kirli makyaj fırçaları cildimizde sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu sebeple makyaj fırçalarını haftada bir kere yıkamalısın.Fırçalarını nasıl yıkaman gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsin.

Cesur kirpikler

Cesur kirpiklere kim hayır diyebilir ki? Göz makyajının en önemli parçası maskarayı ezbere uygulamamlısın. Öncelikle kirpiklerini kıvır. Daha sonra maskaranı alttan yukarı doğru yavaş yavaş sürmelisin. Kuruması için 1 dakika bekleyin ve ikinci katı sür.Ojeni yenile

Yarısı çıkmış ojelerle dolaştığını düşünmüyoruz ama özellikle yaz mevsiminde ellerimiz sudan çıkmıyor o yüzden özellikle kenarlarından soyulan ojelerimiz kötü gözükebiliyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak için ojelerini her gün yenilemelisin veya top coat kullanabilirsin. Top coat, ojenin tırnağından hemen soyulmasını engelleyecektir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler