loader

Güzellik ipuçları: BB krem nedir ve nasıl kullanılır?

Favoriye Ekle

BB kremleri, aslında renkli nemlendirici olarak da düşünebilirsin. Yüzümüzde fondöten kadar ağır durmadığı için, hafif makyaj istediğimiz anlarda tercih ettiğimiz BB kremleri senin için yakın markaja aldık.BB ve CC krem arasındaki farkları öğrenmek ve BB kremlerin dünyasında yolculuğa çıkmaya hazır mısın?BB krem nedir?


Blemish Balm kelime öbeğinden türeyen BB kremi kusur kapatıcı olarak düşün. BB kremi sürdüğün anda anında cildinin renk tonunu düzenler, kusurlarını kapatır ve sana taptaze bir görüntü sunar. 

Açılımı "Blemish Balm" olan BB krem, "kusur kapatıcı krem" anlamına geliyor. Bu kremi tek başına ya da makyaj bazı olarak rahatlıkla kullanabilirsin. Bu renkli krem, nemlendirici özelliğiyle cildindeki ufak çizgileri dolduruyor, tenini daha eşit bir renge getiriyor ve bu sayede mükemmel makyaj için uygun zemini yaratıyor. Bu ürün, fondöten gibi ağır bir yapıya sahip değil.

Neden seviyoruz?

Eğer günlük makyajında sadelikten yanaysan, bu ürün tam sana göre! Cildindeki kızarıklıkları ve sivilce izlerini kapatmak için illa ağır fondötenler, kapatıcılar sürmene gerek yok. BB krem cildinde oldukça doğal bir görüntü bırakır. Bir yandan cilt tonunu eşitlerken, bir yandan cildini nemlendirip, güneş koruması sağlayan ürünü en çok pratikliği için seviyoruz. Tek bir tüp cildimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor! BB kremlerin, açık, orta ve koyu olmak üzere her cilt tonuna ayrı renkleri olduğu için de çok şanslıyız! Sana düşen sadece ten rengine uygun olanı seçmek.

BB kremini nasıl uygulayabilirsin?

maybelline bb krem

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Cildini temizleyip, tonikle arındırarak makyaja hazırla. Ardından BB kremini uygulamaya başlayabilirsin. BB kremi fırçayla veya süngerle uygulamana gerek yok. İnce bir yapısı olduğu için, parmakların bu iş için birebir! Eğer cildinde rahatsız olduğun izlerin varsa, BB kremi uygulamadan önce kapatıcı sürebilirsin. Son olarak dilersen elmacık kemilklerinin üzerine allık uygulayarak cilt tonuna sıcaklık kat. 

Dikkat! Günün sonunda cildini temizlemeyi ihmal etme; BB Krem renkli olduğu için gece bakımına uygun olmadığını unutmamalı.

Uygulama önerisi: Bu kremi dilersen parmaklarınla, dilersen fırçayla uygulayabilirsin. Parmak uçlarına ürünü sıkıp daha sonra tenine sürerek, ardından ellerinle yayıp fırçayla yuvarlak hareketler yaparak dağıtman, en doğal ve ideal sonucu elde etmeni sağlayacaktır.

Hangi BB krem bana göre?

Hangi BB krem bana göre?

BB Kremi, cilt bakım ürünü seçer gibi, cilt tipini göz önünde bulundurarak seçmelisin. Kuru bir cildin mi var, yağlı bir cildin mi? Yaşla birlikte gelen cilt sorunların mı var, cilt lekelerin mi? Ya da yalnızca sağlıklı bir ışıltı mı yakalamak istiyorsun? Her zaman cilt tipine uygun ürünlere yönel.

Makyaj çantamızın kurtarıcısı BB kremin sana verdiği doğal ve taze görüntü hakkında ne düşünüyorsun?

Dikkat etmen gereken noktalar

Güzellik ipuçları: BB krem nedir ve nasıl kullanılır?_1

- GKF (Güneş koruma faktörü) içermesi

- Hafif ve az yağlı bir yapıya sahip olması

- Kullanmadan önce mutlaka denenmesi gerekliliği


Peki, CC krem nedir biliyor musun?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön