loader

Güzellik ipuçları: Güneşten korunurken sivilce oluşumunun da önüne geç!

Favoriye Ekle

Cildini güneşten korurken, sivilce oluşumunun önüne geçme yollarını adım adım anlatıyoruz!

Güneş kremi sivilce yapar mı? Sivilceli ciltler güneşten nasıl korunmalı? Svilce yapmayan güneş kremi hangisi? İşte yazın gelişiyle aklında dolaşmaya başlayan bu sorulara yanıt vermeye geldik!

Akneye eğilimli ciltler güneşe maruz kaldıklarında özel ilgiye ihtiyaç duyarlar. Şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa dolaşan, güneşin sivilceleri kuruttuğu fikri kısmen doğru olsa da, herkes tedavi yöntemi olarak güneşe yönelemez, yönelenlerinse mutlaka bazı önlemleri önceden almaları gerekir. Güneşin cildi ve sivilceyi kuruttuğu doğru ancak dikkat: Güneş cildinin nemsiz kalmasına neden olurken, cildin kaybettiği nemi yerine koymak için daha fazla sebum üretebilir böylece sivilce oluşumuna neden olabilirsin.

Akneye eğilim gösterebilen ciltler hangi güneş kremini kullanmalı?

Sivilceli, akneli ciltler hangi güneş kremini kullanmalı?

Hali hazırda cildin yağlı ve akneye eğilimliyse, güneşe karşı koruma senin için ekstra önem verdiğin bir konu olmalı. Akneye eğilimli cildini güneşten korumak, cilt problemlerinin önüne geçmek senin elinde. Akneye eğilim gösteren ciltler için uygun bir güneş kremi kullanarak yazın da cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin.

Güneş kaynaklı cilt problemlerinin önüne geçmek, cildinde UV kaynaklı cilt kusurları olma riskini en aza indirmek, güneş lekelerinin oluşumunu engellemek için sana cilt kusurlarının oluşmasını engelleyen bir güneş kremi önerimiz var: La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+.

La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+

Sivilceli ve akneli ciltler için güneş kremi önerisi La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50

Eğer akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, ekstra cilt kusurlarına neden olmayacak, hatta var olan kusurların azalmasına yardımcı olacak bir güneş kremi senin için ideal olacak. La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+, içerisindeki Salisilik Asit ve Niacinamide ile mevcut kusurları hedefliyor. SPF 50+ yüksek koruma sağlarken, güneşin sebep olabileceği yeni cilt kusurlarını da engelliyor.

AIRLICIUM teknolojisi ile sebumu yani cildinin ürettiği yağı ve teri anında emen bu güneş kremi, içerisindeki mikro partiküllerle cildi matlaştırıyor. Böylece yağlı ve akneye eğilimli cildin, güneş kremi ile daha da parlak bir hale gelmiyor. Harika değil mi?

Akneye Eğilimli Ciltler Güneşten Nasıl Korunabilir?

Sivilceli / Akneye Eğilimli Ciltler Güneşten Nasıl Korunabilir?

1.Hassas ve akneye eğilimli ciltler mutlaka yağsız (oil free) güneş korumalarına yönelmeliler. Böylece gözeneklerin tıkanmasının, parlamanın, güneş sivilcelerinin ve siyah noktaların önüne geçmiş olacaksın.

2. Eğer akne problemin varsa en az 30 güneş koruma faktörlü bir koruma ile güneşe çıkmalısın.

3. Güneş koruması kullandıktan sonra cildini nazikçe temizlemen oldukça önemli. Her gece uyumadan önce cildini temizle ve tonikle.

4. Güneş kremi kullanıyor olmak, cildini güneşe karşı %100 korumalı hale getirmiyor. La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+ her ne kadar akneye eğilim gösterebilen cildin için en yüksek korumayı sağlasa da, uzun süre güneşe maruz kalmamalı, sık sık da güneş kremini yenilemelisin.

5. Akneye eğilim gösteren, yağlı bir cilde sahip olmak, cilt bakım rutinine her zaman özen göstermen gerektiği anlamına geliyor. Akne karşıtı güneş kremleri ile birlikte, ciltbakım rutinine de özen göstermelisin. Bunun için La-Roche Posay'in EFFACLAR serisine bir göz atmanı öneririz!

Cilt kusurlarını gizleyen ten ürünü önerileri

Maybelline Dream Satin BB Krem

Maybelline Dream Satin BB Krem

Cildindeki kusurların görünümünü gizlemek, aynı zamanda da güneşten korumak için BB kremler en büyük kurtarıcılarımız. Maybelline Dream Satin BB Krem, 8'i 1 arada formülü ile cilde bakım yapıyor, cilt tonunu eşitliyor, orta kapatıcılığı ile cilt kusurlarını gizliyor ve SPF 30 ile cildi güneşten korumaya yardımcı oluyor.

Maybelline Dream Satin BB Krem'in hafif ıslak ve aydınlık bitişi, cilde çok doğal ve canlı bir etki veriyor. Üstelik tek seferde tüm kusurları gizleyebilecek kadar da kapatıcı.

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici

Nemlendirme özelliği olan ve güneş koruyucu içeren renkli nemlendiriciler de yazın en kullanışlı makyaj malzemelerinden. L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, aloe, zencefil ve güvercin ağacı özleri içeren formülü ile cildi 24 saate kadar nemlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca SPF 20 ile cildi güneşin zararlı etkilerine karşı da koruyor.

Skin Paradise'ın canlı ve aydınlık bitişi cilde çok doğal bir etki veriyor. Orta kapatıcılığı ile ciltteki kusurları iyi bir şekilde gizliyor ve kusursuz bir cilt görünümü sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler