loader

Güzellik ipuçları: Güneşten korunurken sivilce oluşumunun da önüne geç!

Favoriye Ekle

Photo Credit: Stokpic from Pexels

Güneş kremi sivilce yapar mı? Sivilceli ciltler güneşten nasıl korunmalı? Svilce yapmayan güneş kremi hangisi? İşte yazın gelişiyle aklında dolaşmaya başlayan bu sorulara yanıt vermeye geldik!

Akneye eğilimli ciltler güneşe maruz kaldıklarında özel ilgiye ihtiyaç duyarlar. Şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa dolaşan, güneşin sivilceleri kuruttuğu fikri kısmen doğru olsa da, herkes tedavi yöntemi olarak güneşe yönelemez, yönelenlerinse mutlaka bazı önlemleri önceden almaları gerekir. Güneşin cildi ve sivilceyi kuruttuğu doğru ancak dikkat: Güneş cildinin nemsiz kalmasına neden olurken, cildin kaybettiği nemi yerine koymak için daha fazla sebum üretebilir böylece sivilce oluşumuna neden olabilirsin.

Sivilceli, akneli ciltler hangi güneş kremini kullanmalı?

Sivilceli, akneli ciltler hangi güneş kremini kullanmalı?

Hali hazırda cildin yağlı ve akneye eğilimliyse, güneşe karşı koruma senin için ekstra önem verdiğin bir konu olmalı. Akneye eğilimli cildini güneşten korumak, güneş sivilcelerinin önüne geçmek senin elinde. Sivilce karşıtı bir güneş kremi kullanarak yazın da cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin.

Güneş sivilcelerinin önüne geçmek, cildinde UV kaynaklı cilt kusurları olma riskini en aza indirmek, güneş lekelerinin oluşumunu engellemek için sana sivilce yapmayan, hatta yeni sivilcelerin oluşmasını engelleyen bir güneş kremi önerimiz var: La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+.

La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+

Sivilceli ve akneli ciltler için güneş kremi önerisi La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50

Eğer akneye eğilim gösteren, sivilceli bir cilde sahipsen, ekstra sivilce yapmayacak, hatta var olan sivilcelerinin azalmasına yardımcı olacak bir güneş kremi senin için ideal olacak. La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+, içerisindeki Salisilik Asit ve Niacinamide ile mevcut kusurları hedefliyor. SPF 50+ yüksek koruma sağlarken, güneşin sebep olabileceği yeni sivilceleri de engelliyor.

AIRLICIUM teknolojisi ile sebumu yani cildinin ürettiği yağı ve teri anında emen bu güneş kremi, içerisindeki mikro partiküllerle cildi matlaştırıyor. Böylece yağlı ve akneye eğilimli cildin, güneş kremi ile daha da parlak bir hale gelmiyor. Harika değil mi?

Sivilceli / Akneye Eğilimli Ciltler Güneşten Nasıl Korunabilir?

Sivilceli / Akneye Eğilimli Ciltler Güneşten Nasıl Korunabilir?

1.Hassas ve akneye eğilimli ciltler mutlaka yağsız (oil free) güneş korumalarına yönelmeliler. Böylece gözeneklerin tıkanmasının, parlamanın, güneş sivilcelerinin ve siyah noktaların önüne geçmiş olacaksın.

2. Eğer akne problemin varsa en az 30 güneş koruma faktörlü bir koruma ile güneşe çıkmalısın.

3. Güneş koruması kullandıktan sonra cildini nazikçe temizlemen oldukça önemli. Her gece uyumadan önce cildini temizle ve tonikle.

4. Güneş kremi kullanıyor olmak, cildini güneşe karşı %100 korumalı hale getirmiyor. La Roche-Posay Anti-Imperfections SPF 50+ her ne kadar sivilceli cildin için en yüksek korumayı sağlasa da, uzun süre güneşe maruz kalmamalı, sık sık da güneş kremini yenilemelisin.

5. Akneye eğilim gösteren, yağlı ve sivilceli bir cilde sahip olmak, cilt bakım rutinine her zaman özen göstermen gerektiği anlamına geliyor. Güneş sivilcelerini engellerken kullandığın, sivilce karşıtı güneş kremleri ile birlikte, ciltbakım rutinine de özen göstermelisin. Bunun için La-Roche Posay'in EFFACLAR serisine bir göz atmanı öneririz! Sivilceli ciltlere özel bakım tüyolarımız için bu makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön