loader

Güzellik okulu: Göz altı torbalarını nasıl gizleyebilirsin?

Favoriye Ekle

Göz altı morluklarını kapatıcı ile gizleyebiliyorsun, peki ya göz altı şişliklerini? Bazen genetik, bazen de çevresel faktörler göz altı torbalarına neden olabilirler. Maalesef bunları gizlemek, sivilce izini gizlemek kadar kolay değil.

Göz altı morluğu ve göz altı torbaları ile ilgili sana ilk tavsiyemiz bunların sebeplerini araştırmak olacaktır. Göz altı problemlerinin sebebini bulduktan sonra tedavi sürecine geçebilirsin. Bu süre boyunca da aşağıdaki önerilere kulak verirsen göz altı torbalarının görünümünü minumuma indirebilir, göz çevresi bakımını yapabilirsin.

Göz altı torbaları nasıl azalır?

Göz altı torbaları nasıl azalır?

Photo Credit: Unsplash

Günde en az 8 saat uyku: Az uyumak, göz altı torbalarının en önemli nedenlerindendir. Az uyumak sadece göz altında değil, cildinde ve saçlarında da yıpranma ve cansızlık yapabilir. Bu sebeple uyku düzenine dikkat etmelisin.

Bol su iç: Su tüketimi, yorgun cilt görünümü azaltmanın en sağlıklı yoludur. Günde iki litre su içtiğinde cildinin daha parladığına ve ışıldadığına şahit olabilirsin.

Tuz tüketimini azalt: Fazla tuz tüketmek, vucüdunda şişklinlik yapıp, suyun tutulmasına sebep olur. Göz altı torbalarının da en önemli sebeplerinden olan tuz, senin sandığından daha zararlı bir gıdadır.

Göz kremi kullan: Göz kremini, kaz ayakları oluştuktan sonra değil, önce kullanmalısın. Göz etrafındaki deri, oldukça ince olduğu için daha hassas bir bakıma ihtiyacı vardır. Her gece yatmadan önce göz kremi uygulamak hem mor halkalarının hem de göz altı torbalarının azalmasına yardımcı olur.

Ürün önerisi & Nasıl kullanılır?

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Besleyici Göz Kremi, göz altı çevresini nemlendirerek kurumasını önlüyor. Göz çevresine günde iki kere göz kremi sürmeni öneririz. Göz kremini parmaklarınla yuvarlak masaj hareketleriyle sürmen kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. 

Göz altı torbaları nasıl gizlenir?

Göz altı torbaları nasıl gizlenir?

Photo Credit: Unsplash

Göz altındaki torba görünümünü de göz altı kapatıcısıyla gizleyebilirsin fakat kapatıcıyı nereye uyguladığın çok önemli. Göz altı morluklarını kapatmak için kullandığın kapatıcıyı yanlış noktaya uyguladığında onları daha çok ön plana çıkarabilirsin. Bu nedenle, göz altı kapatıcını göz altı torbalarının üzerine değil tam altına uygulamalısın.

Ürün önerisi & Nasıl kullanılır? 

Göz altı torbalanma problemin varsa kalın yapılı kapatıcılardan uzak durmalısın. İnce, kolay yayılan ve çizgilere dolmayan kapatıcılar göz altında daha doğal bir bitiş sağlayacaktır. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcını göz altındaki torbaların tam altına uygula ve sünger başlığı ile yay. Kapatıcılığı yüksek, ince yapılı bu kapatıcıyı çok seveceğini tahmin ediyoruz. 

Eyeliner uygula

Eyeliner uygula

Göz altı torbaların varsa, alt kirpik diplerine kalem çekmeni tavsiye etmiyoruz. Onun yerine, üst kirpik diplerine eyeliner uygulamalısın. İki kat maskara sürmeyi de unutma! Kuyruklu eyeliner stili gözlerini daha çekik ve badem şeklinde göstereceği için göz altı torbaların ilgi odağı olmayacaktır. 

Ürün önerisi & Nasıl kullanılır? 

Kolay sürülebilen ve gün boyu bozulmadan kalacak bir eyeliner arıyorsan sana Maybelline New York Hyper Precise eyelinerı öneriyoruz. İncecik ucu sayesinde istediğin kuyruklu eyeliner görünümünü dakikalar içinde yaratabilirsin. Kuyruklu eyeliner çekmek için önce eyelinerın kuyruk kısmını oluştur. Daha sonra kirpik dibinden başlayarak ince bir çizgi çek ve kuyruk kısmına kadar devam et. Son olarak göz pınarından başlayarak son kısma kadar eyeliner çek ve bu kadar!

Kaşlarını doldur

Kaşlarını doldur

Son yıllara damgasını vuran kalın ve doğal kaş görünümü, seni olduğundan daha genç gösterecektir. Göz altı torbalarının yarattığı yorgun etki yerine genç ve enerjik bir hava için kalın kaşlardan yardım almalısın. Unutma, göz altı torbalarını gizlerken ilgi odağını dağıtmalısın. Yüzüne bakanlar ilk olarak kaşlarına ve göz makyajına odaklanmalılar. 

Ürün önerisi & Nasıl kullanılır? :

Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş Kalemi kaşlarını doğal bir şekilde doldurmak için çok uygun! Kaş kaleminin ince ve yumuşak ucu sayesinde kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurabilirsin. Kaş makyajı yaparken, kaş kalemini dipten uca doğru kullanmalısın. Doğal kaş çizer gibi, kaş kaleminle kaşlarını dipten uca doğru doldur. Kaşlarının kavisinin ortaya çıkmasını istiyorsan Maybelline New York Face Studio Chrome Jelly aydınlatıcını kaş kavisinin tam altına uygula. Kaş kemiğinin üzerine denk gelen bu nokta kaşlarının daha kalkık görünmesine sebep olur. Dolayısıyla yüzüne dinamik bir hava kazandırır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler