loader

Güzellik rehberi: 5 adımda maskaranı daha etkili kullan!

Favoriye Ekle
Güzellik rehberi: 5 adımda maskaranı daha etkili kullan!

Konu güzellik olunca maskara en önemli aracımız oluyor. Çekici ve etkileyici gözler için maskara olmazsa olmaz makyaj malzemesi! Eğer sen de gözlerinde iddialı ve belirgin bir ifade görmek istiyorsan maskaranı makyaj çantandan eksik etmemelisin. 'Maskara kullanıyorum ama bir türlü istediğim etkiyi yakalayamıyorum' diyorsan bu yazı tam sana göre! Maskaranı daha etkili kullanman için 5 kullanım önerisi ile karşındayız. "Maskara nasıl kullanılır?" sorusu için okumaya devam et.

Maskaranı kurutma

maskaranın kuruması nasıl engellenir?

Maskara kullanan makyaj acemilerinin en sık yaptığı hata maskaralarını kurutmak! Nasıl mı? Maskarayı kullanırken fırçayı maskara tüpünün içine sık sık sokup çıkararak maskaranın içine hava girmesine sebep oluyorsun, bu yüzden de maskaran hızla kurumaya başlıyor.

Bunun önüne geçmek için her göz için sadece bir kere maskara fırçanı tüpün içine batırmayı alışkanlık haline getirmelisin. Emin ol maskara fırçasının üzerindeki ürün tek bir seferde göz makyajını tamamlamaya yetecektir.

Editörün önerisi: Kusursuz bakışlar için kirpiklerini dolgunlaştıracak bir maskara arıyorsan L'Oréal Paris Unlimited Maskara ile acilen tanışmalısın. Kirpikleri tek seferde dolgunlaştıran bu maskara sayesinde gözlerini daha büyük gösterebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maskaranı dipten uca uygula

maskara nasıl uygulanır

Maskara uygularken kirpiklerini tıpkı dipten uca tararmış gibi sürmelisin. Böylece maskara fırçasındaki tüm ürün, kirpiklerine eşit bir şekilde dağılacak ve kirpiklerin birbirine yapışmadan hacim kazanacak.

Maskaranı sürerken fırçanı kirpiklerinin altından, tam kirpiklerinin dibine oturt ve yukarı doğru kirpiklerini tara. Kirpiklerinde yelpaze etkisi elde etmek ve her birine yeterince hacim vermek için en iç ve en dıştaki kirpiklerine maskarayı uygularken fırçasını farklı açılarda tutabilirsin. Maybelline Lash Sensational maskara, kıvrımlı silikon fırçası ile tüm kirpikleri kavrıyor, tek tek ayrılmış yelpaze görünümü veriyor ve kirpiklerin hacim kazanmasını sağlıyor.


Maskaranı zigzag hareketlerle uygula

loreal paris paradise maskara

Maskaranı kirpiklerine dümdüz bir şekilde sürersen kirpik aralarını kaçırabilirsin. Bunun yerine maskara fırçanı zig-zag hareketlerle uygulayarak kirpiklerinin tam arasına ürün girmesini sağlayabilirsin.

Eğer hacimli ve dolgun kirpiklere ulaşmak istiyorsan doğru maskara seçmeni öneririz. L'Oréal Paris Paradise Maskara kirpiklerine tek dokunuşta iddialı bir dokunuş sağlayacaktır. Özellikle gece makyajı için maskara arıyorsan bu ürünü mutlaka denemeni tavisye ederiz.

Alt kirpiklerini unutma

loreal paris 4d lash architect maskara

Göz makyajı yaparken en sık unuttuğumuz nokta alt kirpikler oluyor. Alt kirpiklere maskara sürmediğimizde kirpiklerimiz istediğimiz kadar dolgun görünmüyor.

Alt kirpik dibine, üst kirpiklerien uyguladığın maskaradan farklı bir ürün kullanmalısın. Özellikle plastik uçlu ve tarak şeklinde olan maskaralar alt kirpiklerde harika görünüyor. L'Oréal Paris 4D Lash Architect maskara, alt kirpiklerine yoğun bir siyahlık kazandırarak daha iddialı görünmelerini sağlayacaktır.

Maskaranı tazelemek mi? - ASLA

maskara tazeleme

Makyaj tazeleme rutinine kesinlikle maskara tazelemeyi eklememelisin. Maskaran kuruduktan sonra üzerine ekleme yapmak kirpiklerine zarar verecektir. Tazelemeye kalksan da, kirpiklerindeki maskara sabitlenmiş olduğu için istediğin sonucu alamamış olacaksın. Bu yüzden, eğer maskaradan daha yoğun bir etki elde etmek istiyorsan, iki kat uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön