loader

Güzellik rehberi: 5 adımda yorgunluk belirtileriyle savaş

Favoriye Ekle

Yorgun görünümünü gidermen için bilmen gereken 5 makyaj tüyosu!

Ne kadar aksine uymak istesek de, gündelik yaşamımızın yoğunluğu güzelliğimizi doğrudan etkiliyor. Yeterli uyku alamamak, düzensiz beslenmek, cilt bakımını pas geçmek, yorgunluk ve stres bir araya gelince, görünmek istediğimizin tam tersi bir etki yaratıyoruz. Yorgunluk belirtilerinin önüne geçmek ve hafta içinde taze ve canlı bir yüzle ışıldamak için tavsiyelerimize kulak ver. İşte karşında yorgun görünümü gidermek için 5 makyaj tüyosu!

1. Cilt bakımına önem ver

cilt bakımına özen göster

Sağlıklı ve kusursuz görünen bir cildin ilk ve en önemli adımı: Düzenli cilt bakımı. Böyle dediğimizde gözünde çok adımlı, uzun bir rutin canlanmasın. Mutlaka yapman gereken iki adım var: Cildini iyi bir şekilde temizlemek ve nemlendirmek. Bunun dışındaki diğer adımları tamamen cildinin ihtiyacına göre şekillendirebilirsin. Cildini her gün iyi bir şekilde temizlemek, makyaj kalıntılarından arındırmak ve nemlendirmek cildinin çok daha sağlıklı, pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlayacak.

2. Doğru kapatıcıyı seç

2. Doğru kapatıcıyı seç

Yorgun görünümü gizlemek için dikkat etmen gereken diğer bir adım ise doğru kapatıcıyı seçmek. Göz altındaki en koyu morlukları bile gizleyecek, cildine aydınlık ve dinlenmiş bir etki verecek kapatıcıyla, yorgun görünümünü tamamen ortadan kaldırabilirsin.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, yüksek kapatıcılığı sayesinde göz çevresindeki yorgun görünümü ve kusurları kapatıyor. Sünger aplikatörü ile uygulaması son derece pratik ve doğal bir sonuç veriyor. Ayrıca Goji Berry içeren formülü cildi nemlendiriyor, canlılık veriyor. Bu kapatıcı varken, yorgun görünmek neredeyse imkansız!


3. Allık sürmeden asla!

3. Allık sürmeden asla!

Yorgun görünümü gizlemenin diğer bir yolu ise tam tersi enerjik ve sağlıklı bir görünüm yaratmaktır. Bunun için allık adımını asla atlamamalısın. Cilt tonuna uygun bir allığı doğru noktalara uyguladığında cildin çok daha enerjik, sağlıklı ve canlı görünecektir. Tek yapman gereken elmacık kemiklerin boyunca allığını uygulamak ve şakaklarına doğru dağıtmak.

Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar, doğal bir etki elde etmek için en iyi seçeneklerden biri. Kremsi-jel formülüyle ciltte çok kolay bir şekilde dağılıyorlar ve inanılmaz doğal bir sonuç veriyorlar, sanki yanakların kendiliğinden kızarmış gibi! Bu da olduğundan çok daha enerjik görünmeni sağlayacak.

4. Aydınlatıcının mucizevi etkisini kullan

göz pınarlarına aydınlatıcı uygula

Yorgun görünümü gidermek için mükemmel bir makyaj tüyomuz var: Göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamak! Bu kadar küçük bir tüyonun, görünümünde ne kadar çok şey değiştirdiğini görünce sen de şaşıracaksın. Yüzüne uyguladığın aydınlatıcıyı, parmak ucunla göz pınarlarına da dokundur. Bir anda bakışlarının aydınlandığını ve gözlerinin çok daha enerjik baktığını göreceksin. Bu doğal ama güçlü yansımayı elde etmen için aydınlatıcı önerimiz ise Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow rengi.

5. Limitsiz uzunlukta kirpikler

5. Limitsiz uzunlukta kirpikler

Upuzun kirpik görünümü, gözlerinin daha açık ve bakışlarının daha enerjik görünmesine yardımcı olacak. Bunun için kirpiklerini uzatacak ve hacim veren bir maskara tercih edebilirsin. Bizim tek ve en iyi önerimiz Maybelline Sky High Maskara! Esnek fırçası ile en kısa kirpikleri bile kavrayarak limitsiz bir uzunluk veren bu maskara ile bakışların anında canlanacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler