loader

Güzellik rehberi: 60'ların retro göz makyajını denemeye hazır mısın?

Favoriye Ekle
Güzellik rehberi: 60'ların retro göz makyajını denemeye hazır mısın?

Makyaj.com ekibi olarak nostalji merakımız bu kadar göz önündeyken, podyumların da 'vintage' esintisine kapıldığını görmek bizi oldukça heyecanlandırdı. Milano Moda Haftası'nda karşılaştığımız bu retro cat eye makyajı senin için harika bir seçim olacak.

Kedi gözler

Bu stilin tekrar popüler olduğu ortada. Podyumlardan, magazin sayfalarına ve hatta caddelere kadar her yerde bizi eski filmlere sürükleyen bu göz makyajıyla karşılaşıyoruz.

Cat eye göz makyajını bu kadar çok sevmemizin sebeplerinden biri de, istediğimiz sonuç ne olursa olsun ona ulaşmak için birçok yolumuzun olması. İnce bir uygulama, 60lara sürükleyen kalın bir uygulama veya bu retro makyaja çok daha modern bir yaklaşım... Seçim senin!

Sıra Sende

Birinci adım

Varsa, kızarıklıkları veya kusurları bir kapatıcı ile maskeleyerek makyaja başla. Bu stilde gözlerin ön planda olacağı için, aydınlatıcı yardımıyla gözlerinin iç köşelerini aydınlatmayı unutma.

İkinci adım

En doğal sonuçlar için bir fırça veya sünger yardımıyla mat fondöteni tenine uygula. Yanaklarına pembe tonlarında bir allık sürerek makyajına sıcaklık kat.

Üçüncü adım

Kaşlarının doğal kalması için yalnızca kaş fırçası ile fırçala. Göz makyajın öncesi baz oluşturmak için primer sür ve böylece kalıcılığı da arttır.

Dördüncü adım

Bir jel eyeliner ve fırçayla, gözlerinin iç köşesinden işleme başla. Çizginin ince bir şekilde başlayıp, gözünün dış köşesine kadar devam etmesine dikkat et ve cat eye etkisi için gereken eyeliner kuyruğunu da unutma. Eğer daha kalın bir uygulama istiyorsan veya uygulama yeterince opak değilse, çizginin üzerinden tekrar geç. Makyaj temizleyiciye batırılmış kulak çubuğuyla son rötuşlarını yap.

Beşinci adım

Dudaklarını renklendirmeden nemlendir.

Artık hazırsın, ama bir dakika! Çıkmadan önce güzelliğini femme fatale bir tavırla kombinlemeyi unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön