loader

Güzellik rehberi: Bahar için 'altın kız' makyajı

Favoriye Ekle

Kışın bitmesini dört gözle beklerken, evlerimizde sıcak çaylarımız ve favori televizyon programlarımız bize eşlik ediyor. En önemlisi, bize daha sıcak günleri hatırlatan bahar güzellik trendlerinden de kendimizi alamıyoruz.

Parlak dudaklar hala oldukça popüler, en sevdiğimiz stillerden biri de koyu göz makyajı, doğal bir ten makyajı ve ten rengi tonlarında rujların kombinasyonu. Ayrıca metalik tonların da bu sezon bizimle olacağını söyleyebiliriz, yani o altın rengi ayakkabılarını hemen kaldırma.

IŞILDA!

Birinci adım:

Bir kapatıcı yardımıyla varsa gözaltlarındaki koyulukları veya cildindeki kızarıklıkları kapatarak başla.

İkinci adım:

Yumuşak bir etki için cildine renkli bir nemlendirici uygula. Daha doğal sonuçlar içinse ürünü bir fırça veya sünger yardımıyla dağıt.

Üçüncü adım:

Allık fırçasıyla, açık pembe tonlarında allığını elmacık kemiklerine uygula.

Dördüncü adım:

Bir far fırçası yardımıyla, gözünün iç köşesinden başlayarak dışa doğru her bir göz kapağına kalın bir çizgi halinde krem formunda altın göz farı uygula.

Beşinci adım:

Aynı uygulamayı bu sefer göz kapağının biraz daha üst kısmından yap ve yine içten dışa doğru bir uygulama olsun. Eğer çizgi çok sert olduysa, bir fırça yardımıyla hafifçe dağıt.

Eğer daha cürretkar hissediyorsan, aynı ürünü kaşlarına da uygulamayı dene. Önce kaş kenarlarını çerçevele daha sonra içlerini doldur.

Altıncı adım:

Turkuaz bir eyelinerla, üst kirpik çizginin üzerine, gözünün iç köşesinden dış köşesine doğru bir çizgi çek.

Yedinci adım:

Renkli bir nemlendirici ile dudaklarını nemlendir ve hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön